Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý Grigory se narodil do rodiny ruského oligarchy. Zhýčkaný mladík si je svým privilegovaným postavením stoprocentně jistý. Myslí si, že se na něj nevztahují zákony a je nedotknutelný. Když jednoho dne zajde ve svých eskapádách příliš daleko, jeho otec se rozhodne podniknout drastické opatření. Za pomoci svého přítele psychologa vymyslí originální a velmi radikální plán, jak dát neposlušnému synovi opravdu nezapomenutelnou lekci. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (29)

Radko 

všechny recenze uživatele

Šikovne podsunutý ruský národný mýtus v rozprávke o naprávaní nenapraviteľného. Súčasnosť plodí zbohatlíckych synáčikov, ktorí sú nad zákonom, lebo vedia, že tatko ich vytiahne z každej kaše. Niečo je však za niečo. Tatko je totiž uvedomelý Rus, a popri tom, že za nezdarného potomka ťahá všetky horúce zemiaky z ohňa, financuje vybavenie policajnej stanice technikou a vozidlami, čím vlastne prispieva k celkovému zníženiu zločinnosti. S jemným prižmúrením oficiálnych očí nad výčinmi jedného nezbedníka. Tatko je však ešte uvedomelejší ako sa zdá byť na prvý pohľad. Pod cynickým povrchom ultra-bohatého magnáta sa skrýva široká ruská duša, ktorá dá prácu desiatkam hercov a celému štábu, aby zmenil pokrivenú dušu na dušu číru - nesebeckú. Navyše v sebe sám objaví lásku. A Ty divák pozeraj, akí oduševnení sú dnešní ruskí miliardári! Umne spracovaná propaganda v skvele a chytro nakrútenej novodobej byline (bylina = ruský epický hrdinský básnický útvar, ospevujúci hrdinstvá bohatierov). Rozprávku, spôsob nakrútenia, fascinujúce a dôveryhodné kostýmy prepojené so súčasnosťou oceňujem, typické proruské velebenie múdrosti prostého ruského ľudu, tiahnúce sa históriou a jemné velebenie poddanských cárskych čias už menej. Vo filme okrem iného zaznie nenápadné a komicky vložené pripodobnenie prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina k niekdajšiemu cárovi, čo je pre tento film príznačné. P. S. Nuž a slovo "xолоп (cholop)" znamená v preklade ozaj nevoľník, žiadny sedliak, ako správne pripomína Hombre8. Sedliak je крестьянин (kresťjanin). ()

cernakus 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla jízda. Standardní americkej příběh o nápravě floutka v ruských reáliích a s ruskými herci. A v momentě, kdy to je Ruské, je to skvělé. Dialogy naprosto vynikající a řachat se u nich budete v podstatě kdykoliv nastoupí na scénu. Herci jsou příjemní a svým rolím sedí. Doporučuji se slovenskými titulky, které ještě přidají grády na všudypřítomných dvojsmyslech a urážkách. ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Super ruská komédia, ktorá síce čerpá inšpiráciu z The Truman Show, ale má to absolútne inší rozmer, a taktiež úplne iné posolstvo. Narozdiel od Trumana to bola jednoznačná komédia so všetkým čo k tomu patrí. Výborne zvládnutá výprava, to prostredie "skanzenu" z 19.storočia a najatí herci, to bolo fakt výborné. Rovnako ako aj dynamický vývoj Grigoryho správania, ktoré sa stalo nepredvídateľným, takže "režiséri" museli rýchlo meniť okolnosti vývoja. Po všetkých stránkach veľmi vydarené, vtipné, dobre zahrané, a dokonca aj s kvalitným posolstvom, takže zaslúžených 5*. P.S. Mongoli nemali chybu :D ()

nonick1 

všechny recenze uživatele

Zábavná komedie o svérázném způsobu napravení jednoho z příslušníků ruské "zlaté" mládeže - takové Obrácení Ferdyše Pištory na ruský způsob. Z filmu na člověka doslova dýchne atmosféra doby, v níž napsal Gogol svého Revizora a musím říci, že jsem se u tohoto filmu bavil od jeho oligarchického začátku až po romanticky dojemný happy end. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Námět skýtal spoustu možností pro hromadu gagů, ale Rusům se ten potenciál nepodařilo naplno využít. Vyloženě jsem se zasmál vlastně až v závěru, ale na druhou stranu usmíval jsem se skoro pořád. Těch pár hluchých míst se dalo přežít, herci jsou v pohodě a nakonec to všechno dopadlo tak jak mělo. Příjemná jednohubka. Nic víc, nic míň. 60% ()

Galerie (37)

Zajímavosti (3)

  • V roce 2019 se jednalo o dosud nejvýdělečnější film v historii ruské kinematografie. (ČSFD)
  • Ukázalo se, že srbský herec Miloš Bikovič je silný alergik – nesnášel prach, koně, pyl a dokonce lněné oblečení. Po celou dobu natáčení musel užívat potlačující léky. Nebyl v tom však sám – podobné potíže měl i režisér Šipenko. (ČSFD)
  • Filmová vesnice se nachází v Pskovské oblasti, nedaleko obce Puškinskije gory (Пушкинские горы), 550 km západně od Moskvy. Nacházely se zde kulisy, využité již ve filmu Batalión (2015), bylo jen třeba zdvojnásobit počet budov a zejména vystavět větrný mlýn. Většinu nevolníků v carské vesnici ztvárnili místní občané. Interiéry panského sídla byly natočeny v nedalekém skanzenu Trigorskoje (Тригорское). Dobový hudební doprovod ve vesnici obstaral pskovský folkový soubor Skaz. (ČSFD)

Reklama

Reklama