Reklama

Reklama

Sedlák

(festivalový název)
  • Rusko Cholop (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Mladý Grigory se narodil do rodiny ruského oligarchy. Zhýčkaný mladík si je svým privilegovaným postavením stoprocentně jistý. Myslí si, že se na něj nevztahují zákony a je nedotknutelný. Když jednoho dne zajde ve svých eskapádách příliš daleko, jeho otec se rozhodne podniknout drastické opatření. Za pomoci svého přítele psychologa vymyslí originální a velmi radikální plán, jak dát neposlušnému synovi opravdu nezapomenutelnou lekci. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (27)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Výborný film s naprosto geniálním nápadem. Sedlák se zaměřuje na syna ruského boháče, který je tak trochu namyšlený frajer, který si myslí, že se na něj žádné zákony nevztahují a když už otci dochází trpělivost, rozhodne se dát synovi lekci v poměrně atraktivním trestu, je odeslán do umělě vytvořené vesnice z 19. století, kde si hlavní hrdina bude muset projít očistcem a zažít drsný život tehdejší doby. Díky skvělému nápadu je o zábavu víceméně postaráno, herci jsou sympatičtí, holky nádherné, romantická linie je nerušivá a velmi příjemná a ke konci jsem byl k slzám dojatý. Není to sice komedie, kde bych smíchy padal k zemi, nějaké zapamatovatelné hlášky zde chybí, ale moc dobře se film sleduje a věřte, že jej sledovat budete s úsměvem. Plusy: Skvělí herci. Geniální nápad. Dojemný konec. Zábavné a neokoukané prostředí. Mínusy- K absolutnímu spokojení zde rozhodně chyběl nějaký velký záchvat smíchu. 8/10 ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Námět skýtal spoustu možností pro hromadu gagů, ale Rusům se ten potenciál nepodařilo naplno využít. Vyloženě jsem se zasmál vlastně až v závěru, ale na druhou stranu usmíval jsem se skoro pořád. Těch pár hluchých míst se dalo přežít, herci jsou v pohodě a nakonec to všechno dopadlo tak jak mělo. Příjemná jednohubka. Nic víc, nic míň. 60% ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Super ruská komédia, ktorá síce čerpá inšpiráciu z The Truman Show, ale má to absolútne inší rozmer, a taktiež úplne iné posolstvo. Narozdiel od Trumana to bola jednoznačná komédia so všetkým čo k tomu patrí. Výborne zvládnutá výprava, to prostredie "skanzenu" z 19.storočia a najatí herci, to bolo fakt výborné. Rovnako ako aj dynamický vývoj Grigoryho správania, ktoré sa stalo nepredvídateľným, takže "režiséri" museli rýchlo meniť okolnosti vývoja. Po všetkých stránkach veľmi vydarené, vtipné, dobre zahrané, a dokonca aj s kvalitným posolstvom, takže zaslúžených 5*. P.S. Mongoli nemali chybu :D ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Celkem pěkná ruská pohádka, o jednom nenapravitelném synáčkovi (povoláním syn), kdy tatíkovi jednoho dne dojde trpělivost a připraví pro něj nápravné zařízení v podobě vesnice z roku 1860. Herci a herečky jsou v pohodě, Běloruskou krásku Alexandru bych si vybral i já, sice dojde na několik klasických klišé, hlavně v závěru, ale čert to vem, bavilo mě to. (18. hodnocení, 1. komentář) ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Šikovne podsunutý ruský národný mýtus v rozprávke o naprávaní nenapraviteľného. Súčasnosť plodí zbohatlíckych synáčikov, ktorí sú nad zákonom, lebo vedia, že tatko ich vytiahne z každej kaše. Niečo je však za niečo. Tatko je totiž uvedomelý Rus, a popri tom, že za nezdarného potomka ťahá všetky horúce zemiaky z ohňa, financuje vybavenie policajnej stanice technikou a vozidlami, čím vlastne prispieva k celkovému zníženiu zločinnosti. S jemným prižmúrením oficiálnych očí nad výčinmi jedného nezbedníka. Tatko je však ešte uvedomelejší ako sa zdá byť na prvý pohľad. Pod cynickým povrchom ultra-bohatého magnáta sa skrýva široká ruská duša, ktorá dá prácu desiatkam hercov a celému štábu, aby zmenil pokrivenú dušu na dušu číru - nesebeckú. Navyše v sebe sám objaví lásku. A Ty divák pozeraj, akí oduševnení sú dnešní ruskí miliardári! Umne spracovaná propaganda v skvele a chytro nakrútenej novodobej byline (bylina = ruský epický hrdinský básnický útvar, ospevujúci hrdinstvá bohatierov). Rozprávku, spôsob nakrútenia, fascinujúce a dôveryhodné kostýmy prepojené so súčasnosťou oceňujem, typické proruské velebenie múdrosti prostého ruského ľudu, tiahnúce sa históriou a jemné velebenie poddanských cárskych čias už menej. Vo filme okrem iného zaznie nenápadné a komicky vložené pripodobnenie prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina k niekdajšiemu cárovi, čo je pre tento film príznačné. P. S. Nuž a slovo "xолоп (cholop)" znamená v preklade ozaj nevoľník, žiadny sedliak, ako správne pripomína Hombre8. Sedliak je крестьянин (kresťjanin). ()

Galerie (37)

Zajímavosti (3)

  • V roce 2019 se jednalo o dosud nejvýdělečnější film v historii ruské kinematografie. (ČSFD)
  • Ukázalo se, že srbský herec Miloš Bikovič je silný alergik – nesnášel prach, koně, pyl a dokonce lněné oblečení. Po celou dobu natáčení musel užívat potlačující léky. Nebyl v tom však sám – podobné potíže měl i režisér Šipenko. (ČSFD)
  • Filmová vesnice se nachází v Pskovské oblasti, nedaleko obce Puškinskije gory (Пушкинские горы), 550 km západně od Moskvy. Nacházely se zde kulisy, využité již ve filmu Batalión (2015), bylo jen třeba zdvojnásobit počet budov a zejména vystavět větrný mlýn. Většinu nevolníků v carské vesnici ztvárnili místní občané. Interiéry panského sídla byly natočeny v nedalekém skanzenu Trigorskoje (Тригорское). Dobový hudební doprovod ve vesnici obstaral pskovský folkový soubor Skaz. (ČSFD)

Reklama

Reklama