Peče celá země (TV pořad)

Soutěžní / Reality-TV

Česko, 2020, 66 min

Michaela Hronová

Petr Mühl

Hodnotit pořady podle prvního dílu lze těžko, ovšem už v tom prvním se mi téměř okamžitě vrátily stejné příjemné pocity, jaké jsem měl při sledování The Great British Bake Off, a opustily mě až když díl skončil. Je tam všechno dobré - pozitivní přístup porotců i soutěžících, kteří si navzájem pomáhají, konstruktivní kritika, žádná melodramata, žádné akční střihy nebo dramatická hudba. Naopak nechybí ani přítomnost receptů na webových stránkách pořadu, takže diváci nemusí jen sedět a koukat a ti nejšikovnější mohou i něco vyhrát. Nejvíce tak zamrzí přítomnost motivačního prvku ve formě finanční odměny, který v originále není. Není to sice závratná částka, bohatě by však podle mě stačil poukaz na nákup výrobků ETA v nezměněné hodnotě.(5.1.2020)

• prezdivaka

To je myšlené vážně? To má být zábavná šou? Tak teď už vážně nevím, co si pod tímto pojmem představit. není to šou a není to ani zábavné. Není to vlastně vůbec zajímavé. Jde to v nejprestižnějším čase, jaký televize má, což je dost smutné. jestli je pro někoho vtipné, že se spálí bábovka, někomu se nepovede krém nebo spadne pyramida kremrolí, je mi ho vážně líto.(9.1.2020)

Originální verzi jsem nikdy neviděl, ale myslím že to nevadí. Na téhle "reality show" se mně líbí její laskavost. Laskaví k sobě jsou jednotliví soutěžící - soutěživost, ani touha po vítězství nevede k tomu, že by se pomlouvali, podráželi nebo kritizovali. Naopak. Drobná pomoc, rada....jsou součástí pořadu. Také porotci nejsou mistři, kteří by měli soutěžící tendenci kritizovat, zesměšňovat nebo urážet. I na nejméně povedeném výkonu najdou něco pozitivního, k pochválení. Připojí radu, co ještě vylepšit....Snad jen maličká výhrada - časový press. Ve všech případech je čas nastaven "na hraně", možná by stálo zato trošku zvolnit, aby výsledek byl pouze odrazem kuchařského/pekařského umění, nikoliv time managementu.(19.1.2020)

Musím říct, že to bylo docela příjemné překvapení. Zprvu jsem nevěděl co od tohoto formátu čekat. Myslel jsem si, že to bude něco jako MasterChef nebo podobná blbost, ale tento formát mě docela bavil. Líbilo se mi, že tu soutěž nestavěli na tom, že porota na soutěžící bude v jednom kuse řvát, že se to nedá žrát nebo že jak si dovoluje kombinovat něco s něčím. A hlavně že kolem nich nechodili a neustále je neznervózňovali tím, že jim zbývá deset vteřin, devět, osm...(11.5.2020)

Ale jo, oproti těm blockbusterům a přespekulovaným a přebarvičkovaným show je tohle střídmě úměrné, docela pohodové, člověk si zaslintá, jde vyjíst ledničku, nikdo se v tom pořadu nesnaží být za každou cenu drsný, přehnaně vtipný, strašně chytrý, takže jako oddechovka v pohodě. Jen nechápu to protežování Kopty. Komu kurnik leze do zadku, že i přes svůj nesporný moderátorský antitalent moderuje kdeco včetně Českých levů/lions?(22.2.2020)

• - Pořad se natáčel na zámku Bon Repos a v přilehlém parku. [Zdroj: rexter.cz] (SONY_)

• - Porota se skládala ze dvou členů – Mirka van Gils Slavíková a Josef Maršálek. Oba tito členové jsou uznávanými mistry v tomto oboru jak u nás, tak v zahraničí. [Zdroj: rexter.cz] (SONY_)

• - Dohromady bylo celkem natočeno přes 500 hodin záznamu. Na televizních obrazovkách jsme mohli vidět pouze 10 či 11. (JT19)