Peče celá země (TV pořad)

Soutěžní / Reality-TV

Česko, 2020, 66 min

Michaela Hronová

Petr Mühl

Úžasné staročeské až pohádkové pojetí televizního pořadu se soutěžícími, kteří si nebodají nože do zad, ale chtějí si pomoct a hlavně si to užít a pak taky porotci, kteří nejsou namyšlení debilové, ale uvědomují si, že hodnotí amatéry a neponižují je a naopak se snažá co nejvíce chválit a nevyvolávat mezi nimi rivalitu. Krásné prostředí, příjemné kulisy, hudební podkres i fajnoví moderátoři. Tohle byl opravdu sladký kousek na televizním programu a po dlouhé době jsem měla důvod sledovat ho pravidelně a držet soutěžícím palce,(13.4.2020)

Je zvláštní, že se mi jako člověku, který v životě upekl tak maximálně velké kulové, ten pořad tak zalíbil. Odpověď je asi v harmonii mezi soutěžícími, moderátory a poradci. Kromě toho mi to přijde i docela vtipné. Opravdu se nepotřebuji dívat na nějakou partičku retardů, kteří ze sebe dělají akorát blbce před celým národem pro pár desítek tisíc, což se děje skoro každý týden v Prostřeno. A i když mám rád i Masterchefa, někdy mě štve ta jeho úměle vytvářená dramatičnost a ostré střihy. Prostě mě "Vaří celé Česko" baví sledovat pro tu jeho nekonfliktnost a laskavost. Čas od času potřebuji sledoval i něco takového.(2.2.2020)

Hodnotím po třetím dílu, určitě se plánuju dívat dál. Ačkoliv mně samotné pečení moc nejde, ráda se kouknu, jak to někomu jinému jde! :D Je to spíš taková poklidná soutěž a to se mi na tom líbí. Velké plus dávám za sympatickou porotu. Co se týče moderátorů, tam jsem dosud na rozpacích. Na Terezu Bebarovou se mi už dívá dobře, Václav Kopta mi se svými vtípky mnohdy nesedí. U soutěžících si říkám, že je to přeci jen první řada... já nevím, podle jakých kritérií se vybíralo, ale jestli tito mají být ti nejlepší z těch co se přihlásili... já chápu, že péct pěkně doma a pod dohledem kamer je sakra rozdíl. Ale co se týče třeba kreativních výzev, tak tam je to jedan velká katasrofa - kreativitu aby člověk pohledal (čest výjimkám) a taky mě zaráží, že u některých úkolů dokáže najednou pohořet valná většina. Člověk čeká spíš něco, co porota pochválí, než to, co se pak bude snažit diplomaticky okomentovat. 3,5* Jo a fandím Petře! :-)(21.1.2020)

• Cesty timem

Já peču... peču na všechny vařené, vařící a pečící pořady. Okamžitě vypínám. To už je pomalu jak otravný sport všude s ječícími fandy. Fakt žrádlo. Samý žrádlo! ... Zapneš TV a je tam žrádla (a proloženého reklamami... opět na žrádlo) víc, než v ledničce. A to je pak teprve k nadrání!... Takže na takovéto pořady peču a zapínám jedině pořádnou muziku, jinak se neuklidním!(4.1.2020)

Zkusil někdo z vás zkřížit televizní pořady Sama doma a Masterchef? Ne? Tak Česká televize to udělala za vás. Veřejnoprávní kuchařská reality-show jako kontrast podobných formátů na soukromých stanicích. Decentní moderátoři (za mne nejslabší článek řetězu), decentní soutěžící, decentní porotci, decentní atmosféra. Celé to má zření filmu pro pamětníky, žádná zběsilá jízda napříč sporáky. Ale každým dalším dílem si víc a víc zvykáte až se tahle parta maminek a gayů stane neoddiskutovatelnou součástí vašich sobotních večerů a nakonec vám první víkend bez Peče celá země přijde neúplný.(19.3.2020)

• - Pořad se natáčel na zámku Bon Repos a v přilehlém parku. [Zdroj: rexter.cz] (SONY_)

• - Dohromady bylo celkem natočeno přes 500 hodin záznamu. Na televizních obrazovkách jsme mohli vidět pouze 10 či 11. (JT19)

• - Porota se skládala ze dvou členů – Mirka van Gils Slavíková a Josef Maršálek. Oba tito členové jsou uznávanými mistry v tomto oboru jak u nás, tak v zahraničí. [Zdroj: rexter.cz] (SONY_)