Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Název filmu bratří Marxů Jdi na západ má své kořeny v oblíbené větě Horace Greeleyho, amerického novináře a politika (byl mj. neúspěšným demokratickým kandidátem na prezidenta v roce 1872), který často psal o možnostech, čekajících na mladé muže v neosídlených západních částech Spojených států, a ve svých článcích nabádal: Go west, young man...". Vlastní příběh je plný obvyklých westernových postav, od zlosynů snažících se vydělat na stavbě železnice, přes stereotypní indiány až po krásnou vnučku starého prospektora, a bratři Marxové mají dost času nejen na likvidaci padouchů ale i na oblíbené hudební vložky. Vrcholem snímku je rozebírání jedoucího vlaku, upomínající na klasickou grotesku Bustera Keatona Frigo na mašině. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Pokud člověk viděl víc komedií bratrů Marxových, začnou mu sice některé scény připadat zbytečné (improvizace na klavír či harfu), ale jinak je to opravdu zábavné. Hlavně závěrečná scéna s vlakem je parádní a bratři Marxové občas zabodují i nějakým tím nesmyslným anachronismem, či jinou narážkou na to, že je to všechno jenom zábava (Groucho: „Tohle je nejlepší gag ve filmu.“). ()

Iggy 

všechny recenze uživatele

Bratři Mraxové vyrážejí na západ za štěstím. Zápletka filmu se točí kolem výhodného prodeje pozemku, přes který povede železnice. Mladý pár milenců by tím konečně zažehnal dávnou nevraživost svých předků, nevěstin dědeček by konečně zbohatl a Marxové na tom chtějí také něco trhnout. Ale o to se pokoušejí i dva bandité a tak listina o vlastnictví pozemku neustále a za nejrůznějších okolností mění majitele. V celku průměrný film nestárnoucího tria komiků. Za zmínku stojí hned úvodní scéna, v níž Chico s Harpem soustavně okrádají Groucha o drobné rozměňováním, scéna s indiány, kteří si samozřejmě nejvíc rozumějí s němým Harpem a pak velkolepá závěrečná honička ve vlaku. Výkon bratrů Marxových ve filmu dost kolísá. Zprvu má navrch Chico, střed filmu patří hlavně Grouchovi a závěr jednoznačně ovládl Harpo. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Váš postoj ku vtipnosti diel bratov Marxových sa môže zhodovať s tým, v akom poradí ich uvidíte. Spočiatku budete nadšení niečím novým, neotrelým, učarení dobovou atmosférou a množstvom vtipov, Neskôr si začnete uvedomovať, že v podstate točia stále ten istý príbeh dokola a aj štýl fórov sa nejako výrazne nemení. Ja som Go West videl svojho času až asi ako štvrtý v poradí behom mesiaca, takže som už tak uchvátený, ako pri prvých dvoch, nebol. Ale aspoň sa odohráva v pre nich atypickom a na humor vďačnom prostredí. ()

Fabienne 

všechny recenze uživatele

Tenhle film byl nejslabší (neznamená špatný!) z těch, co jsem zatím od Marxů viděla (Kobylkáři, V cirkuse). Proč? Možná proto, že nejsem fanda westernů... Nebo snad proto, že jsem postrádala skvělou Margaret Dumont, která je vždy tak nádherně hysterická a jako jediná dokáže s bratry držet krok... Nebo proto, že jsem sledovala film sama a komedie nejsou filmy pro jednoho diváka... Přesto je jedna scéna pro mě nezapomenutelná a povyšuje film opět do marxovské kvality - konec, kdy se bratři snaží zastavit vlak a později ho zase rozjet (přičemž rozeberou celý vlak) je geniální :)) ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Snad nejlepší z jejich komedií. Už dlouho mě nic nepobavilo a tohle mi zvedlo fakt náladu. Jejich komedie jsou jiné než ostatní. Takovou komedii s takovými herci už nikdy neuvidíte. Jsou jedinečné. Bude to tím, že bratři Marxové komunikují s diváky a to se stává ještě humornějším, než by jste předpokládali např. scéna s dohadováním, jak se zastavuje vlak. Koukněte se a pochopíte. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Winston Churchill dal projekci filmu přednost před podrobnostmi o zadržení nacisty Rudolfa Hesse. (Terva)

Reklama

Reklama