Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Název filmu bratří Marxů Jdi na západ má své kořeny v oblíbené větě Horace Greeleyho, amerického novináře a politika (byl mj. neúspěšným demokratickým kandidátem na prezidenta v roce 1872), který často psal o možnostech, čekajících na mladé muže v neosídlených západních částech Spojených států, a ve svých článcích nabádal: Go west, young man...". Vlastní příběh je plný obvyklých westernových postav, od zlosynů snažících se vydělat na stavbě železnice, přes stereotypní indiány až po krásnou vnučku starého prospektora, a bratři Marxové mají dost času nejen na likvidaci padouchů ale i na oblíbené hudební vložky. Vrcholem snímku je rozebírání jedoucího vlaku, upomínající na klasickou grotesku Bustera Keatona Frigo na mašině. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Pokud člověk viděl víc komedií bratrů Marxových, začnou mu sice některé scény připadat zbytečné (improvizace na klavír či harfu), ale jinak je to opravdu zábavné. Hlavně závěrečná scéna s vlakem je parádní a bratři Marxové občas zabodují i nějakým tím nesmyslným anachronismem, či jinou narážkou na to, že je to všechno jenom zábava (Groucho: „Tohle je nejlepší gag ve filmu.“). ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Váš postoj ku vtipnosti diel bratov Marxových sa môže zhodovať s tým, v akom poradí ich uvidíte. Spočiatku budete nadšení niečím novým, neotrelým, učarení dobovou atmosférou a množstvom vtipov, Neskôr si začnete uvedomovať, že v podstate točia stále ten istý príbeh dokola a aj štýl fórov sa nejako výrazne nemení. Ja som Go West videl svojho času až asi ako štvrtý v poradí behom mesiaca, takže som už tak uchvátený, ako pri prvých dvoch, nebol. Ale aspoň sa odohráva v pre nich atypickom a na humor vďačnom prostredí. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Trojice bratří Marxů, která se zde objevuje, je tradičně zábavná a velmi se mi líbí, jak se jim opět daří komponovat do filmu i hudbu. Jsou zde dobré vtipy, pak jsou zde takové, které vám dnes nic neřeknou, a nejsem si jistý, jestli byly vtipné před lety. Z tohoto filmu nejsem odvázaný, i když se musí nechat, že bratři jsou pořád jako utržení ze řetězu a chtějí bavit. ()

Aargh 

všechny recenze uživatele

Podle mne naopak jedna z nejlepších marxovek. Neotravoval zde nanervylezoucí tenor jako v Kobylkářích a tentokrát jsme se dočkali opravdu neobyčejné smršti slovního humoru nádherně proložené groteskovými částmi. Můj obdiv patří i překladatelce Daně Hábové, která často musela místo nepřeložitelných slovních hříček vymýšlet zcela nové, vtipné hlášky v češtině a dařilo se jí to na výbornou... Hodnocení možná i 4.5*. "Time wounds all the heels." ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Nevídáno! Marxové odložili své obvyklé pokrývky hlavy, nasadili stetsony, osekali hudební vložky a máme z toho velmi povedenou komedii, u které se jen těžko nesměje. Možná i díky své neobvyklosti (vůči koncepci vedení ostatních jejich filmů), je tento počin jedním z nejlepších, které bratři Marxovi vypustili do světa. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Winston Churchill dal projekci filmu přednost před podrobnostmi o zadržení nacisty Rudolfa Hesse. (Terva)

Reklama

Reklama