Napětí

Trailer 1

VOD (1)

Londýn, zima 1974. Celá Británie se kvůli hornickým stávkám připravuje na výpadky elektrického proudu. V tuto nejistou dobu začínající zdravotní sestra Val poprvé přichází do kdysi významné, ale dnes již hodně zanedbané Východní londýnské královské nemocnice. Val je sirotkem a to, že se stala zdravotní sestrou, je jejím splněným snem. Naivní iluze začíná ztrácet hned po příchodu, kdy se setkává s přísnou vrchní sestrou, která ji vysvětlí, jaká pravidla musí bezpodmínečně a bez diskusí dodržovat. Jedním z těch pravidel je i to, že sestra se musí své práci naprosto odevzdat a obětovat. V její první den byla většina pacientů a zaměstnanců kvůli očekávaným výpadkům elektřiny evakuována do jiné nemocnice. Může se zdát, že o to méně bude mít Val práce, ale bohužel je jedna z mála, která musí zůstat na noční směnu. Ocitá se v temné, ponuré, rozpadající se a téměř opuštěné budově, kde jen několik zaměstnanců a nemohoucích pacientů neschopných převozu. Světla zhasnou, nemocnicí pomalu protéká šero měnící se v temnotu. V té temnotě se něco skrývá. Děsivé a nelidské zlo. A Valina nevinnost je přesně to, co skryté zlo probudilo. (Cinemart)

Trailer 1

Kienast

Od neznámé režisérky přišlo solidní překvapení! Atmosféra poloprázdné nemocnice, kde se na noc zhasíná, je naprosto skvělá a Rose Williams předvádí neuvěřitelný rozsah svého hereckého umu. Mráz běhá po zádech hned, když musí hlavní představitelka projít skrz temnou nemocnici a pomalu se začíná objevovat i záhadná entita, která se tu schovává. 3/4 filmu naprostá paráda, závěr je bohužel o něco horší, určitě zajímavý a dává smysl, jen jsem jako fanoušek hororu čekal něco víc. Přes to přese všechno je "The Power" solidní atmosférický zážitek. 7/10 ()

misterz

Mohlo to byť celkom fajn - prostredie opustenej nemocnice poskytovalo veľa možností cestičiek, ktorými bolo možné príbeh smerovať. No ale toto? Na čo je komu horor, keď je to celé utopené v tme? Človek nevidí ani prd, takže aj keď to malo nejaké hororové prvky, tak si tu divák môže vychutnať akurát len tak zvuk (nie najhorší), prípadne sem tam pokrčenú ruku čo sa mihne v pološere. A príbeh? Popravde, neviem o čom to bolo,  vraj tam strašila nejaká Gail. Ale nevidel som ju. A dôvody, čo a kde a prečo mi nejak unikli. A k tomu ešte asi pedofilný doktor. Strata času. Zase som sa dal nachytať pozitívnymi komentármi. Na hranici odpadu. 20/100 ()

Morholt

Téměř opuštěná nemocnice, vypnutý proud a sestra-nováček na své první noční směně. A stačí to. prostředí nemocnice je pro duchařské rejdění ideální, atmosféra je hustá takřka od začátku a s přibývajícími minutami houstne víc a víc a to všechno nasnímané výbornou kamerou, která divákovi natahuje nervy k prasknutí. Fakt jsem netušil, kdy a odkud něco vybafne. Navrch je tu sympatická Rose Williams, které prostě nejde nefandit. Samotný závěr je trošku tuctový a tak trochu mi do celkového pojetí nezapadal, ale to na výsledném velmi dobrém dojmu zase tolik nemění. 85% ()

Jaro.Krafcik

Taká hororovejšia sestra Ratchedová. Hlavná herečka velmi neprekvapila. Ani celkovo tento hororový počin, teraz neviem či to dokonca nebolo slabšie ako saw. Ale pár slušných momentov sa našlo. Aj keď ako zase poznamenal obľubený uživateľ. Tých tmavych scén bolo priveľa. Záver tiež nic moc. Neškodný priemer na ktorý by som do kinosály určite nešiel. 3* ()

Cappuccino

Úprimne som pri mnohých tmavých scénach poriadne nevidel čo sa deje (určite si pri sledovaní filmu zhasnite a zvýšte na televízii jas). Príbeh sa snažil byť príliš komplikovaný, napriek tomu, že jeho zápletka bola v podstate úplne jednoduchá a v hororovom žánre ničím výnimočná. Pochváliť však môžem atmosferické priestory, miestami slušné napätie a sympatickú hlavnú herečku. ()

• Výpadky elektriny spôsobené štrajkom baníkov odkazujú na skutočné udalosti, kedy britský premiér Edwarda Heathe oznámil 13. decembra 1973 opatrenie, ktorým zaviedol "pre nepotrebné podniky" tzv. "3-dňový pracovný týždeň", čo sa uplatnilo od 31. decembra 1973 a malo za cieľ znížiť komerčnú spotrebu elektriny. To viedlo k štrajku baníkov, ktorý zabránil dodávkam uhlia do elektrární. Vláda síce zapojila alternatívne zdroje, ale väčšina domácností a oblastí v celom Spojenom kráľovstve v tomto období nestále zažívala viacero výpadkov elektriny. Opatrenie bolo zrušené 7. marca 1974. (Arsenal83)
  • Film bol natáčaný v Bawdsey, Suffolk v lete 2021. (Arsenal83)