Reklama

Reklama

Napětí

  • Velká Británie The Power (více)
Trailer 1

Londýn, zima 1974. Celá Británie se kvůli hornickým stávkám připravuje na výpadky elektrického proudu. V tuto nejistou dobu začínající zdravotní sestra Val poprvé přichází do kdysi významné, ale dnes již hodně zanedbané Východní londýnské královské nemocnice. Val je sirotkem a to, že se stala zdravotní sestrou, je jejím splněným snem. Naivní iluze začíná ztrácet hned po příchodu, kdy se setkává s přísnou vrchní sestrou, která ji vysvětlí, jaká pravidla musí bezpodmínečně a bez diskusí dodržovat. Jedním z těch pravidel je i to, že sestra se musí své práci naprosto odevzdat a obětovat. V její první den byla většina pacientů a zaměstnanců kvůli očekávaným výpadkům elektřiny evakuována do jiné nemocnice. Může se zdát, že o to méně bude mít Val práce, ale bohužel je jedna z mála, která musí zůstat na noční směnu. Ocitá se v temné, ponuré, rozpadající se a téměř opuštěné budově, kde jen několik zaměstnanců a nemohoucích pacientů neschopných převozu. Světla zhasnou, nemocnicí pomalu protéká šero měnící se v temnotu. V té temnotě se něco skrývá. Děsivé a nelidské zlo. A Valina nevinnost je přesně to, co skryté zlo probudilo. (CinemArt)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (95)

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Debutující Corinna Faith natočila duchařskou podívanou, která minimálně ve své první půlce dovede zaujmout vcelku nepříjemnou atmosférou a přesvědčivou Rose Williams v hlavní roli. Bohužel čím víc se blíží konec, tím víc se ukazuje, že režisérka a scenáristka měla možná až příliš velké ambice a témata, která načne, nezvládá úplně vytěžit. Napětí toho nakonec chce říct až příliš a samo sobě tím ve finiši podráží nohy. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

"Angels sent by god to Guide Me! " Neznámý debutant natočil příjemné malé hororové překvápko, které po dlouhé době uspokojí většinu hororových fanoušků. Příběh se odehrává v 70. letech, ve starém Londýně v nemocnici, kde se o místo zdravotní sestry uchází hlavní hrdinka s tváří Alicie Vikander. Hned její první noc proběhne odstávka elektrického proudu a s tím přichází i strašení! Po úvodních 20 minutách a seznámení se s postavami se jde okamžitě na věc a straší se nepřetržitě téměř hodinu vkuse! Bravo, konečně filmař, který ví, že horor má strašit a né uspat diváka dialogy a funguje to skvěle. Nemocnice ve tmě je pěkně strašidelná a divák pozici hlavní hrdinky rozhodně nezávidí. Potěší kamera, výborný soundtrack/ creepy zvuky, stísňující atmosféra a strach z neznáma. Došlo i na pár menších lekaček a dějových překvapení. Zvrat v závěru je rozhodně nečekaný a líbil se mi. Herecké výkony taktéž velmi dobré ( záchvat, který hlavní hrdinka dostane je zahrán až šokantně skvěle) a je zde i kladen důraz na tehdejší misogynii. V mnoha ohledech silné a poutavé. Holky budou pištět a zavírat si oči. O tom nepochybuji. Tématicky podobné se španělským Frágiles. 8/10. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Prišlo, neurazilo, ale ani neuspokojilo. Žánrový klenot sa nekonal. Odpad tiež nie. Od atmosféry nočnej nemocnice som si veľa sľuboval, ale nakoniec ma na celom filme najviac zaujala scéna s pesničkou. Ústredná hrdinka fajn, ale dosť jej to kazia nezaujímavé vedľajšie postavy hrané neviditeľnými hercami. Tešil som sa, lebo som čakal niečo na spôsob Strážcu mŕtvych od Bornedala, ale napokon sa z toho vykľulo niečo iné. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Poctivá britská dobová duchařina, která má určité aktuální sociální přesahy, ale primárně naštěstí nezapomíná na to, že by měl horor diváka aspoň trochu postrašit. Poloopuštěná nemocnice uprostřed Londýna v sedmdesátých letech, v době pravidelných celonočních odstávek elektrického proudu, je pro takové postrašení místem jako stvořeným. The Power se rozbíhá možná lehce pomalu, ale u té ústřední noční sekvence jsem si spokojeně vrněl. Fakt hezky natočená věc, která umí znepokojit a vyvolat mrazení. Už jsem se těšil, že to v tomhle módu vydrží až do konce, a ono bohužel ne. Závěr je tedy za mne trošku těžkopádný, na druhou stranu nabídl relativně smysluplné zakončení a celkově pozitivní dojem nezkazil. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Rutinní horor, který moc neleká a bohužel ani neděsí. I ta neuvěřitelně omletá zápletka (duch mstící se za zločin, který byl na něm za života spáchán) jakoby odpovídala roku, v němž se odehrává. Navíc, upřímně nenávidím horory, co se snaží diváka napínat tím, že po každém útoku/posednutí neviditelného zla hrdinka omdlí a po procitnutí se ptá ´Co se stalo?´ Zaprvé - už po druhém takovém pokusu to začíná smrdět bezradností scénáře a zadruhé - citelně to narušuje i to malé napětí, které se podařilo režisérce z filmu dostat. Jo a poprosil bych nesrovnávat tuhle nudu s Frágiles, to je totiž kvalitativně na úplně jiném levelu. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama