Mladík, co pro zbohatnutí udělá cokoli, obrátí se svým pochybným kámošem berlínský realitní trh vzhůru nohama. Pak ale přijdou dobré časy a jim najednou hrozí krach. (Netflix)

Malarkey

David Kross a Frederick Lau je aktuálně to nejlepší, co na současném německém filmu můžete potkat. Ne ale v případě filmu, který mi je svým námětem vysloveně nepříjemný. Podvádět obyčejné lidi umí kdejakej morální ksindl, a když o tom ještě někdo točí, nepřijde mi to úplně jako legrace. O což se zde Němci vlastně snažili. ()

Arsenal83

Našťastie som prekonal uvodnú opernú scénu, operné hlasy ma totiž mimoriadne vyrušujú. A hľa pozerám sa na Davida Krossa a rozmýšľam, že chlapec nám pekne vyrástol od doby, keď Winsletovej čumel v Predčítačovi na prednosti. Inak je to The Wolf of Wall Street v malom a s tým rozdielom, že má ďaleko od skutočného príbehu. Už len tá aukcia by sa nemohla stať ani v sci-fi. Ale inak milé poučenie, že nie všetky Nemky sú britké, sem tam sa tu objaví slušný materiál. A tiež že s podvodmi si prinesieš šťastie len nakrátko. ()

Morholt

Sice poněkud klišovitá, ale jinak svižně a vtipně natočená podvodnická záležitost, kterou podpořili výbornými výkony David Kross a Frederick Lau doplňovaní krásnou Janinou Ushe. Režii navíc nedělá problém přepnout do vážnější roviny a stejně tak dokáže zabrnkat na city. Z hlediska filmařského je tedy všechno v pořádku. Problém jsem s tím, co hlavní hrdinové provádějí. Tady nejde o to vybrat pojištěné kasíno, oholit miliardáře, jehož majetek má podezřelý původ nebo vyjebat ze státem. Kluci tu, alespoň zpočátku, okrádají lidi o úspory na byt a to se mi prostě příčí, kor když to tady působí jako cool počínání. Nicméně zabavilo i pobavilo a to je asi to nejdůležitější. 75% ()

Aljak

Inšpirácia u The Wolf of Wall Street je tu dosť zreteľná, avšak v tomto prípade to nebolo orientované na burzu, ale na realitný trh. Ale ten štýl bol veľmi podobný, niekedy až príliš. Každopádne, nemecká dramédia o dvoch podvodníčkoch, ktorí postavili obrovskú realitnú pyramídu, ma bavila po všetkých stránkach. Malo to dobrý spád, ideu, a čo ma veľmi potešilo, tak aj svojský humor (hlavne tie sarkastické narážky nemali chybu!). Po hereckej stránke tiež vydarené. Takže z mojej strany viacmenej spokojnosť, teda až na to čiastočné vykrádanie vlka... ()

Sayko

Jako televizní film by Rising High určitě uspěl. Avšak v kině by neměl co pohledávat. Z hlediska příběhového a hereckého musím uznat, že se naši němečtí kamarádi výrazně zlepšili. Nebo se zlepšil můj vztah k Německu? No, jedno z toho určitě. Film má rychlý drive, tudíž se nenudíte, herci nepřehrávají a jsou vskutku uvěřitelní, ale všechno má své ale. Kamerově žádný skvost, v některých momentech mi vizuál až moc připomíná českou kriminálku. A to úplně dobře není. Nudný vizuál udělá na snímku hodně. Většina záběrů je stejná, plochá, až bez života. S lepším vizuálem a extrémnějším příběhem bych s klidem mohl osobně vpálit pět hvězd a určitě by se Rising High objevil i někde jinde, než jenom u skopčáků. ()