Sloužit navěky je těžší, než se zdá. Tajná skupina záhadných vojáků, kteří nikdy neumírají, chrání pod vedením bojovnice Andy (Charlize Theron) smrtelný svět už stovky let. Jednotka dostane zakázku na záchrannou misi, při které dojde k odhalení jejich nadpřirozených sil. Andy spolu s nejnovější členkou týmu Nile (Kiki Layne) musí jednotce pomoct s likvidací těch, kdo se za každou cenu snaží replikovat a prodávat jejich superschopnosti. (Netflix)

veverysiak

Začiatok sa celkom aj dal, aj keď to bol bohapustý klon Hájlendera, akonáhle sa odkryl charakter čierneho nešťastníka, išlo to rýchlo šupom dolu, ohromná škoda, že chlapi nevyužili totálne prijebaný ksicht hlavného záporáka, z ktorého urobili úplného debilka, keby popracovali na jeho záporných prvkoch, mohli mierne zdvihnúť úroveň kúska, bohužiaľ ani Šarliza sa nezaskvela, a tak tento pokus cvála míľovými krokmi do zabudnutia, takže 30%. ()

bonovox

Toto je dosť premrhaná príležitosť. Dobrý námet, sexy Charlize, slušná akcia, ale celkovo nezáživné spracovanie a deravý scenár. Aj keď šancu by som tomu dal v prípadnom pokračovaní, v rukách lepšieho režiséra to môže byť ešte stále kvalitná séria. ()

Franki69

Ve dvouhodinovým akčním filmu o nesmrtelných bojovnících bych čekal víc akce a míň mluvení. Bohužel je to naopak. A aby to bylo horší, hlavní postavy mezi sebou vedou „hlubokomyslné“ rozpravy, které mi připomněly „filozofické“ klábosení pološeptem „o životě a tak vůbec“ s kámošema z našeho oddílu po večerce na chatce na pionýrským táboře, když nám bylo asi tak 10. Jestli jste se teda těšili (jako já) na film o bojovnících, kteří tu jsou jako highlandeři „věky“ a že uvidíte něco z toho co umí, tak se těšíte vesměs zbytečně. Když už ale na soubojové scény došlo, byly dobré. Choreografie dala vzpomenout na Davida Leitcha a tak aspoň že něco ke koukání bylo.. O to víc ale zamrzí, jak se těmi fighty šetřilo. A povinné „die hard“ finále (v menším mrakodrapu) už celkově rozpačitý dojem nezachránilo. K celkově nevalnému vyznění filmu dost napomohl scénář plný logických chyb a rezignující na jakékoliv vysvětlování (když ho bylo zapotřebí). A také hlavní záporák, který byl nebezpečný asi jako plyšový medvěd. Jednou se podívat stačilo a myslím, že za 14 dnů si ani nevzpomenu, že jsem tenhle film viděl. To je tak, když se akčního žánru zmocní girl power hnutí…Dávám 35%, což je asi tak poměr scén, kdy se ve filmu něco hýbe oproti užvaněným pasážím. ()

Hopeman

Tak tohle zklamalo moc...trailer navnadil , ale jinak si film hodně stojí na krku a vůbec žádný kuličky...to i Helča Fibinger má větší......jako katatonicky to sledovat jde, jenže do toho musíte mít sluchátka aspoň s dechovkou jináč si vyslechnete regulerně koprofágní dementní kecy.....jak jinak než vo ovně. jo a Líza jak tam běhá alá princezna válečnice...tak to už sem jako hodně vzdychal......prostě zabitej potenc...hodit na to víko a pohřbít. ()

john986

Dej nuda, akce nuda, gender a lgbt v takovy hustote, ze sem to nedal a musel pretacet. Scena, kdy si dva nesmrtelni kluci vyznavaji lasku... tvl! Fakt zly, ani Charlize to nezachranila. ()

KukulienkaHO

Slušný film so zaujímavou témou. Skupinka nesmrteľných je sympatická. Akčné scény sú na úrovni a nápadité, len niekedy v nich boli otrasne vybraté pesničky. Záporák je potrebne slizký. Jedná sa o komornejší film, ktorý je spravený tak, aby vyzeral reálne. A preto nechápem názory, že téma okolo nesmrteľnosti tu nebola dostatočne vyťažená, že je to strašne slabé. Ak je to raz poňaté realisticky, nemôže sa očakávať neviem aké veľké fantasy. Ja som s tým spokojný. Som veľmi rád, že samotná nesmrteľnosť tu má nejaké hranice. Posledná scéna láka na prípadné pokračovanie, ktoré môže byť vďaka nej dosť zaujímavé. Dúfam ale, že sa v ňom dovysvetlujú nezodpovedané otázky a upresnia nepriamo podané odpovede. ()

moriero

Rozhodně lepší než vystajlovaní Avengers nebo papundekloví Aquamani. Když pominu "povinnou" genderovou, rasovou a politickou korektnost, konečně jsem viděl zrasované hrdiny, co z nich stříkají hektolitry krve a lezou ven střeva. Ono to není tak úplně za pět hvězd, ale musel jsem vyvážit takové podhodnocení. Pro mě měl příběh hlavu a patu, sympatický casting a vhodný soundtrack. Víc od snímku nechci. ()

BlackAdder87

Celkově se jedná o příjemné béčko, které sice v paměti nezanechá příliš výraznou stopu, přesto dokáže solidně zabavit. Akční scény jsou povedené. Co působí trochu zvláštně jsou některé dialogy, které mají až divadelní přednes a tak nějak se sem moc nehodí. Trochu mě zamrzelo, že se film věnoval minulosti postav jen velmi okrajově, ale snad se v případném pokračování dozvíme víc. ()

Kushina

Nemůžu si pomoct, ale tohle béčko mě prostě neskutečně bavilo. Takový wonder woman team. Superhrdinové, co sice nemají žádné nadpřirozené síly, ale neumřou a dělají svět lepším. V celku jednoduchý příběh, ale i tak to bylo dost povedené. 75% ()

Kuba.svaty odpad!

Je to mrtka co nedává nejmenší smysl. 1000 let starý buzeranti a negr ženská který je tak 20, ale už je u US NAVY a je děsně dobrá :) ()

Saxos

Stádo novodobých nájemných Highlanderů je potřeba k pokusům k zjištění nesmrtelnosti. Klady: když jste nesmrtelný, tak si do boje klidně můžete brát i sekeru, protože jinak by byl nesmysl se s ní tahat; hvězdy asi jen za celkem slušný soundtrack. Závěr: nedoporučuji. ()

JokerBaby

Nemám k tomu nič čo by som vytkol, až na dvoch chlapov čo sa tam pobozkali. Ale to je dnes moderné. Film je dobrý, pobaví, oplatí sa pozrieť .Akčná hrdinka Charlize Theron vám ukáže svoje kvality a herecký talent. Za mňa určite áno. Seper film oplatí sa pozrieť doporučujem. ()

Tempest

Nijak zvlášť podařená scifárna. O 35 let starší Highlander, který má velmi podobný námět, je daleko lepší. Scénář je hodně nevyrovnaný, má spoustu logických děr. Některé scény jsou poměrně vydařené, to spíše platí pro ty akční.  Ale i ty jsou jak přes kopírák, jelikož hrdinové, až na jednu výjimku, jsou nesmrtelní, tak kosí své protivníky jak na běžícím páse, až je z toho docela nuda. Ale i kolem té nesmrtelnosti je to docela zvláštní, nikdo netuší, proč zrovna oni jsou nesmrtelní, ale pak, zase bez příčiny, o svoji nesmrtelnost přijdou. Vlastně jak se to zrovna scénáristům hodí, a to je dost otravné. Dobré tak na jedno shlédnutí, podruhé bych to nedal. A podle závěrečné scény to vypadá, že si tvůrci nechali otevřená dvířka pro případné pokračování, ale to by museli udělat zásadní změny ve scénáři, na něco podobného s číslem 2 by se moc dívat nedalo. ()

Ondrew

Neviem, co sa v poslednych cca dvoch, troch rokoch v Hollywode deje, ale specialne Netflix vypusta do sveta jednu kravinu za druhou. Scenar tohto filmu je... skratka strasny. Zda sa, ze autorom uz vskutku dochadzaju napady. Tento vytvor ma cely cas riadne iritoval a sam sa cudujem, ze som to dopozeral do konca. Trapny film s trapnym dejom a v zasade i trapnym koncom. 20% ()

Optical odpad!

Plastiková Theronka se na stará kolena snaží diváky přesvědčit, že akční žánr stále zvládá.  Bohužel její schopnost prodat jakékoliv emoce se vytratila, ať už je to důsledkem zmrvených nervů v obličeji po nekonečných chirurgických úpravách, nebo jen nezájmem se může divák jen domnívat. Charlize tak proplouvá dějem jen s jedním výrazem, který znázorňuje jen totální nudu.  A jak je už to poslední dobou u Netflixu zvykem, ani zde se scénář neobešel bez patřičné dávky politické korektnosti.  Výsledkem je tak béčkový námět o skupině nesmrtelných bojovníků s nevýrazným hereckým obsazením a protkaný tunou klišé i stupidností. ()

chozze008

Po 40 minutach vzadavam. Nejdriv se muzou vsichni rozbrecet jak tezke to bylo zacinat a pak poslou pro toho novacka uplne arogantni zenskou, ta ji to fakt ulehcuje. A to uz trva 40 minut, dej si dokazu domylset, zadnej velkej twist necekam. Ztrata casu. ()

LordMalak

Zatím za 3 a uvidím, jak se mi to rozleží. První dojem je hodně slabý. Charlize se umí ohánět, to už jsme viděli několikrát. Ale scénář je takové typické béčko. Předlohu neznám, ale chybělo mi tu lepší představení postav a víc z jejich minulosti, proč dělají, co dělají. ()

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Pokračování filmu Old Guard má scénář

Pokračování filmu Old Guard má scénář

05.07.2021

Přestože divácká odezva nebyla nijak oslnivá, Netflix byl se svojí adaptací komiksu Old Guard: Nesmrtelní poměrně spokojený. Natolik spokojený, že mu rychle odklepnul pokračování a dotlačí jej před… (více)

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

15.07.2020

Režisérka Gina Prince-Bythewood si čerstvě udělala v Hollywoodu jméno akčním snímkem Old Guard: Nesmrtelní s Charlize Theron v hlavní roli. Ten už má na Netflixu prakticky jisté pokračování, ke… (více)