Sloužit navěky je těžší, než se zdá. Tajná skupina záhadných vojáků, kteří nikdy neumírají, chrání pod vedením bojovnice Andy (Charlize Theron) smrtelný svět už stovky let. Jednotka dostane zakázku na záchrannou misi, při které dojde k odhalení jejich nadpřirozených sil. Andy spolu s nejnovější členkou týmu Nile (Kiki Layne) musí jednotce pomoct s likvidací těch, kdo se za každou cenu snaží replikovat a prodávat jejich superschopnosti. (Netflix)

animario

První vesměs akčnější půlka,kde se nic neřeší a vypadá to na A-team říznutej Highlanderem,se ještě dá.Pak se vynoří boj za rovnoprávnost gayů (budiž,vyznání lásky v antonu bylo i vtipný..ten vztah v ději ale úplně zbytečnej),přehoupne to do dramatu a filozofování o tom jak maj nesmrtelní těžkej "život".A korunuje to Ejiofor,kterej vystopuje rodopis až k dinosaurům.V tom nesourodým guláši jsem se přistihl,že je mi úplně jedno dění na obrazovce a říkal jsem si jakej je smysl a cílovka filmu,kde to dohromady vůbec nefunguje..Akce už mi ve finále do všech těch osudů přišla až nepatřičná.Ke všemu se to bere moc seriózně a Charlize se tváří jako by ji ulítly fčely. Režisérka by měla dál točit dramata s problémy menšin.Nebo zmrzlinu.Tenhle materiál zasloužil úplně jiný zpracování. ()

helloween93

Netflix se rozhodl zfilmovat komiks Old Guard od Image a moc slavně to neskončilo. Námět komiksu mi přijde jako takový debilnější Highlander, akorát postrádající jamoukoliv mytologii kolem nesmrtelných. Tvůrcům zřejmě stačí, že jsou. Další průser je scénář, který divákovi servíruje nudnou a nenápaditou akci nebo hrozné dialogy nesmrtelných. Padouch je Dudley z Harryho Pottera, který vypadá spíš jako bully ze střední školy, než jako CEO farmaceutické firmy. Charlize Theron moc sympatická nebyla, a to hlavně kvůli lesbo účesu. Při vší úctě k režisérce Prince-Bythewood musím konstatovat, že na podobné akční projekty nemá. 2* ()

Olík

První zbraň, první khaki dresscode, první kapka krve….říkal jsem si, tohle nebude nic pro mne….nejsme kdovíjaký fanoušek podobných vojenských záležitostí. Pak mne ale zaujala myšlenka filmu o skupince vojenských higlanderů stojících po léta na té správné straně. Bohužel žijeme v době, kdy je víc než scénář důležitý počet žen, černochů, gayů, Inuitů nebo malomocných. A tak se z mnoha perspektivních námětů stává takové polovičaté korektní něco. ()

HenryIvan

Išiel som do toho bez nejakých extra očakávaní, skôr by som povedal, že som bol mierne skeptický, no a to asi aj pomohlo. Film sa mi dosť páčil, akcia bola dobrá, nie prehnaná a prehľadná, príbeh sa v podstate tiež dal a herci boli skvelí. Úprimne dúfam, že načrtnuté pokračovanie aj príde. Charlize je jednoducho badass. ()

bararich8

Chtělo by to řádně zkrátit, zahustit a bylo by to fajn. Tvůrci z tohoto tématu mnoho nevytřískali, tedy co se týče akce. A že choreograficky to nebylo vůbec špatné, nicméně John Wick či Atomic Blond to není. Jinak postavy na mě byly až příliš ploché a to nezmiňuji stokrát ohraného záporáka. Finálí nástřel na druhý díl mi nevadí, jen bych byl rád, aby to vzal do ruky někdo zručnější. Čisté 3* ()

Cinematrix

Jsem vděčný Netflixu, že točí takovéto filmy. Bál jsem se, že Charlize Theron zde bude mít jen druhořadou roli a v titulcích je jen na upoutání pozornosti, jak se tomu poslední dobou v nízkorozpočtových filmech se slavnými jmény děje.Tu potřebuje na složenku uhrančivý Nicolas Cage, tu stále neporazitelný Steven Seagal, zmačkaný Van Damme, filozofující Stallone či sarkastický děda Willis atd... Nebylo tomu tak. Film měl celkem dobrou kameru, dostatečně fundované dialogy i spád na to, aby to diváka, který si chce odpočinout u akčního fantasy, zbytečně nezatěžovalo a opravdu mu to ten odpočinek dopřálo. Navíc se mi tam ke konci párkrát chtělo i uronit slzu, což bych u tohohle typu filmu nečekal. Ale jak říkám, jsem vděčný Netflixu a hrozně mu fandim. A pokud se to někomu nelíbilo, rozhodně mu nebránim v tom, aby si založil spořicí účet, dodělal si FAMU, pokud ho nemá, a pak se předvedl a já mu budu hrozně fandit. ()

papaguy

Divák na houpačce. Po slibném úvodu očekávání (nenaplněná). Do žánru přidejte komédii. V očekávání dvojky. Život jako nekonečný (a nenaplněný) mejdan. Velmi symbolické - coby předobraz civizace vezdejší. Škoda, že charaktery nejsou trochu vykresleněší a nemají nějaké zájmy spjaté s minulustí, když jsou to tak staré duše. Zbraně, oblíkání, koníčky, cokoliv... Zajímavý koment: POMO (nemám co dodat). ()

kilobyte

Místo akčního fantasy jsem dostal konverzační drama s trochou akce. Nejdřív jsem myslel, že jsem ten film jenom špatně odhadnul (i tady na čsfd je akční / fantasy), jenže pak jsem se kouknul na trailer. Ten naznačuje akční řežbu, jenže je v něm obsažena prakticky všechna akce z filmu. Kdybych před filmem viděl trailer tak bych byl docela dost naštvaný. ()

Charlie84

Většinou má Netflix alespoň slušný rozjezd, než to jde definitivně do kytek. No, tentokrát je to výjimka, stojí to za h**** od první scény. Fajty nejsou úplně zlé, jako první díl seriálu by to byl nadprůměr, jako samostatný film se to ale nechytá ani na současnou televizní produkci. Snaha konkurovat áčkovým filmům je více než úsměvná. Charlize Theron nevýrazná, ostatní chlapci a dívky sice zvládají plnit povinné kvóty asiatů, černochů a homosexuálů-černochů, to ale herecký talent nedělá. Totálně matný skoro průměr. Pokud si to omylem pustíte, nebojte se přetáčet. Zhruba od nějaké páté minuty. Bída. ()

Kingjiri

Před projekcí jsem nečet distribuční popisek, takže jsem při prvním oživení nesmrtelný skupinky čuměl jako chleba z tašky a nebyl z tohohle nápadu moc nadšenej, ale budiž. Hlavním problém však je dlouhý filozofování o nesmrtelnosti, který řeší jenom klišoidní problémy týhle problematiky a to ještě dost povrchně (samota, smrt všech blízkejch lidí apod.). A že těch rádoby dramatickejch scén bylo požehnaně. Třešinkou na dortu byli dva teplí členové skupiny, který "měli aspoň sami sebe". Akce byla vcelku fajn (teda aspoň na to, že se režie ujala ženská), ale za ty dvě hodiny jí fakt moc nebylo. Cesta přímočarýho béčkovýho akčňáku, kdy se nefilizofuje, nýbrž jde z akce do akce a líbivě se hláškuje, by bijáku s takovymhle námětem slušela mnohem víc. Ostatně nic vážnýho se ani s touhle zápletkou natočit nedá. Takhle vzniklo hlavně patetický a nudný silně béčkový rádoby existencionální drámo o nesmrtelnosti, který čas od času oživí nějaká akce. Se slušnym rozpočtem (70 mega) a Charlize Theron v hlavní roli moh a měl být výsledek mnohem zábavnější resp. záživnější, dvě silnější hvězdy. ()

dalziel

Vopred som o filme nevedel nič len,že tam hrá Charlize. Nevedel som nič o fantasy pozadí.Čakal som bojovku na štýl 6 Underground.Až na tie duhové aditíva a black lives better ma film bavil viac ako dobre .Na pozadí cítiť jemnú pachuť Hanckocka. Ako by tu išlo o neoficialny spinoff k Marryinému príbehu. Ale to len scenáristi cucajú z čoho sa dá aby stále tvorili nové a nové príbehy. ()

Torgal

Nemastné neslané nič ktoré sa miesto worldbuildingu a rozprávaniu zaujímavého príbehu nimre v traumách a komplexoch svojich postáv, čo začne byť rýchlo nudné a otravné. Postavy sú mimochodom extrémne poplatné dobe, takže máme dobre pokryté všetky rasy, sexuálne orientácie aj silné ženské postavy, nejakým spôsobom je však zaujímavá len Charlize Theron. Keď sa konečne dostane na akciu, tak je podaná dobre, len je jej málo. Naznačované pokračovanie je mi tak úplne ukradnuté. A to mal námet slušný potenciál, len bol zabitý scenárom. 5-/10 ()

aR3Zz

Velmi nekonzistentní počin. Na jednu stranu dobrá myšlenka a pěkné akční scény, na druhou zase mizerné herecké výkony (ať už Charlize nebo otřesný záporák), slabý scénář a ne příliš pevná (a jistá) ruka režisérky. A vše navíc skončí tak, že reálně hrozí další díl. Tak prosím, ať se ho tentokrát ujmou profesionálové. 45% ()

kondor77

Nenápaditý film s hrdinkou, kterou máte v lepším případě chuť zabít. Absurdní či spíše směšný příběh doplňuje zbytečná ideologická rovina (feminismus, syndykalismus, anarchismus, socialismus, ...., prostě vše co smrdí neobolševismem) a mizerná akce. A to se paní režisérka teprve rozehřívala... . ()

zapalik

Bohužel velká slabota. Část soubojů tak špatně sestříhaná, že z toho až moc čučela choreografie, část úplná kopírka Johna Wicka. Nevím, kdo to točil, ale asi někdo bez talentu. Vůbec jsem neměl důvod vytvořit si ke komukoli jakýkoli vztah. 4/10. ()

Likan7

Film vám produkuje Netflix, kterého všichni opěvují za parádní akci ve Vyproštění, získáte do filmu Charlize Theron, která v Atomic Blonde ukázala, že pokud dostane správnou školu a kameramana, může být akční ikonou, máte film o nesmrtelných vojácích. Každý by čekal, že právě na tyhle tři pilíře se zaměříte a naservírujete divákům akční jízdu. Prostě nechat všechny postavy vyblbnout a nesvazovat šáhlým příběhem a spoustou nudný vaty. Bohužel přesně takový Old Guard jsou. Akce je tu pomálu a alespoň nějaká měřítka splňuje ta závěrečná (stále to je ale oproti Vyproštění nudná chůďa), většinou tu máme znuděnou Theron, který nebaví existovat, bloumá světem, občas někoho zastřelí a musí dělat chůvu holce, která zrovna dvakrát spolupracovat nechce. Na to, že má film 2 hodiny se v něm vlastně stane zoufale málo! Většinou všichni jen sedí a hloubají nad svým osudem a údělem. Nejvtipnějším však ale je Harry Melling, který by měl vyhrát Zlatou malinu za nejubožejšího záporáka 21. století! ()

ER

Zklamání. Ani pořádný akční film,ani fantasy. Jakoby tvůrci vymýšleli jakou cestou se vydat a použili řadu "objížděk", které zdržují. A herecký ansámbl také není přesvědčivý (viz.nejmladší ředitel),dokonce to platí i o Ch.Ejioforovi a jeho postavě, která přispěje ke zvratu dost fádním způsobem. ()

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Pokračování filmu Old Guard má scénář

Pokračování filmu Old Guard má scénář

05.07.2021

Přestože divácká odezva nebyla nijak oslnivá, Netflix byl se svojí adaptací komiksu Old Guard: Nesmrtelní poměrně spokojený. Natolik spokojený, že mu rychle odklepnul pokračování a dotlačí jej před… (více)

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

15.07.2020

Režisérka Gina Prince-Bythewood si čerstvě udělala v Hollywoodu jméno akčním snímkem Old Guard: Nesmrtelní s Charlize Theron v hlavní roli. Ten už má na Netflixu prakticky jisté pokračování, ke… (více)