Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sloužit navěky je těžší, než se zdá. Tajná skupina záhadných vojáků, kteří nikdy neumírají, chrání pod vedením bojovnice Andy (Charlize Theron) smrtelný svět už stovky let. Jednotka dostane zakázku na záchrannou misi, při které dojde k odhalení jejich nadpřirozených sil. Andy spolu s nejnovější členkou týmu Nile (Kiki Layne) musí jednotce pomoct s likvidací těch, kdo se za každou cenu snaží replikovat a prodávat jejich superschopnosti. (Netflix)

(více)

Videa (11)

Trailer 2

Recenze (363)

verbal 

všechny recenze uživatele

Veksláckou patkou babochlapsky znetvořený Theronovic Karlík pod taktovkou militantně feministické lesby, která umí točit akční scény asi tak jako kvadruplegik veslovat, to celé pohá(a)něné sofistikovaným scénářem ambiciózního třetiřadého plagiátora přiblblých omalovánek pro dyslektiky. Výsledkem je plytký, hloupý, laciný a špatně natočený secondhandový Hájlendr pro globalizované mentály o multikulti a multisexuaálně orientované bojůvce dlouhověkostí otrávených pablbů, sveřepě chránících lidstvo, ať už o to stojí, nebo ne, kde se místo promakanosti akce či racionality a neotřelosti příběhu řeší spíše „opravdu promakaná“ pouťově filosofická moudra o úskalích nezmrdelnosti a pseudoexistenciální bolístky notně otřelých konečníků na věky partnersky zaregistrovaných bojových homoklád. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Zápletka měla v sobě velký potenciál, ale kam směřuje dnešní Hollywood to snad radši ani nechci vědět, daleko důležitější než scénář je fakt, aby ve filmu byly ženy, přesněji řečeno černé, měli hodně prostoru, v žádném případě záporné a co mě bavilo, že v první části se akční scény odehrávají ve tmě, ale kdyby byly všechny ve světle, mohlo by to působit rasisticky, čert vem že to není pořádně vidět, přitom ty fighty mě přišly docela dobrý. Charlize to poprvé ve filmu neslušelo, když tedy nepočítám Zrůdu. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Kdysi všemi milovaná superstar Štěpán Turek zpíval: „Je tu stávka dýdžejů!“, a já bych řekl, že dnešní Hollywood zažívá významnou stávku kvalitních scenáristů. Ti dobří jsou zřejmě líní, nebo asi opravdu stávkujou a ti hloupí jsou hyperaktivní a píšou blbý scenáře. A ženský podle nich točí přiblblý filmy :o) ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Kdyby se ještě Charlize políbila s lékárnicí, která jí ošetří rameno, kruh bizarnosti tohoto díla by se uzavřel. Prapodivný mix existenciálních motivů Brama Stokera, takřka parodicky přepálené rasové, genderové i LGBT korektnosti, všemožných klišé akčního a sci-fi žánru, a to vše s nadměrným důkladem na emoce a motivace postav, někdy působivé a jindy přihlouplé. Ve výsledku je to ale pořád lepší a dějově soudržnější než jiná nedávná netflixovská teamovka, ta od Baye. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

SKORO je to fakt dobré. Koncept Highlandera naroubovaný na skupinku žoldáků má své kouzlo a jednotliví členové jsou sympatická sebranka underdogů. Po rychlém úvodu se to nicméně na poměrně dlouho zabrzdí a ani bezchybná Theron nemůže vyvážit to, že příběhově je tu materiál možná tak na čistou hodinku. Nemluvě o tom okatém schématu klasického (jen dražšího) televizního pilotu, který vlastně ani nechce přijít s pořádným obloukem a jen pokládá základy pro budoucí dějové linky. Ale vesměs jsem se nenudil, látka je sexy, akce minimálně slušná a nechybí několik opravdu cool momentů. 60% s tím, že na úvod ok, ale příště by to rozhodně chtělo posílit akci i příběh a najít výraznějšího záporáka. Snaha o realistickou motivaci (respektive protivníka, který je takzvaně z našeho světa) je vesměs k ničemu, protože když už máme ve hře nesmrtelné, chce to jim dát opravdovou výzvou. A tou chlápek s vizáží čerstvého absolventa ČVUT vážně není. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (5)

  • Natočeno na základě stejnojmenné knihy od Image Comics napsanou Gregem Ruckem a ilustrovanou Leandrem Fernándezem. (SONY_)

Související novinky

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry…

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době…

Pokračování filmu Old Guard má scénář

Pokračování filmu Old Guard má scénář

05.07.2021

Přestože divácká odezva nebyla nijak oslnivá, Netflix byl se svojí adaptací komiksu Old Guard: Nesmrtelní poměrně spokojený. Natolik spokojený, že mu rychle odklepnul pokračování a dotlačí jej před…

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

15.07.2020

Režisérka Gina Prince-Bythewood si čerstvě udělala v Hollywoodu jméno akčním snímkem Old Guard: Nesmrtelní s Charlize Theron v hlavní roli. Ten už má na Netflixu prakticky jisté pokračování, ke…

Reklama

Reklama