Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Sloužit navěky je těžší, než se zdá. Tajná skupina záhadných vojáků, kteří nikdy neumírají, chrání pod vedením bojovnice Andy (Charlize Theron) smrtelný svět už stovky let. Jednotka dostane zakázku na záchrannou misi, při které dojde k odhalení jejich nadpřirozených sil. Andy spolu s nejnovější členkou týmu Nile (Kiki Layne) musí jednotce pomoct s likvidací těch, kdo se za každou cenu snaží replikovat a prodávat jejich superschopnosti. (Netflix)

(více)

Videa (11)

Trailer 2

Recenze (366)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Látka, ktorej by to ďaleko viac svedčalo v seriálovom formáte. Príbeh sa drží skôr pri zemi, zloduch je citeľne podtaktovaný a viac-menej sa tu iba rozostavujú postavy na šachovnici, respektíve teasuje budúce a omnoho zaujímavejšie dianie. Dokonca aj spektakulárnejšími sekvenciami sa šetrí, aby sa celý rozpočet neminul ihneď. Skrátka klasický seriálový pilot, ktorý akoby námetom vypadol z deväťdesiatych rokov. Inak to však nie je vôbec zlé. S tématikou nesmrteľnosti sa pracuje pomerne zaujímavo, postavy sú dobre zahrané a akcia - hoci je jej vcelku málo - ponúka slušnú pastvu pre oči. Druhý diel by som si dal určite rád, no nabudúce by to už chcelo, aby sa tvorcovia trochu viac odviazali a pritlačili na... vlastne skoro všetkom. No i bez toho je mi the Old Guard sympatickejší ako iné rádoby realistické akčné filmy s nesmrteľnými hrdinami 70% ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Mužatka Karlík vede nesmrtelnou multikulturní bandu buzerantů do věčného boje za lidskou spravedlnost a dobro všeobecně. Přemítal jsem, proč nepromyšlený příběh doplňují nezáživné bojové vsuvky a "hovory u táboráku", kde je předním tématem onen problém nesmrtelnosti. Proč to stálo tak za hovno? Byl jsem zvědavý a docela jsem se těšil na další vystoupení mé oblíbené Káji, která už v Šíleném Maxovi ukázala, že ve svých legínách umně skrývá naditý pytel s pořádnýma koulema. Zde, bohužel, se ta jiskra částečně vytratila a já brzy zjistil příčinu. "Podle homixu"! Z potenciálně kvalitní řežby zbyla jen parodie na Highlandery, kteří, ač taky k pousmání, měli přeci jen víc logičnosti a lákavější pointu. Propadák, který snad konečně dokáže, že ne každá tupá omalovánka se dočká automaticky úspěchu a že i tady je třeba použít mozek, aby vzniklo alespoň něco koukatelného. Upřímně pak doufám, že takhle přebuznělá taškařice nenaznačuje směr, kterým se vydá většina filmařů, protože Dánskou dívku jsem dodnes nerozdýchal a víc řiťopichů ve filmech už fakt nezvládnu. V tomhle podání to totiž už dávno nevypadá na čtyři procenta! Fujtajxl.. 35% ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Rozpadavé, bez tempa, dramatické struktury, lehce naivní svou vážností... nicméně ve druhé polovině mě ta zvláštní cheesy dívčí osobitost, slušně zahrané postavy a solidní akce začaly do toho světa vtahovat natolik, že jsem nakloněný druhému dílu. Je to trochu Underworld pro inťoše a moc dlouhý pilot seriálu, který by ve druhé sezóně mohl začít šlapat. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Zápletka měla v sobě velký potenciál, ale kam směřuje dnešní Hollywood to snad radši ani nechci vědět, daleko důležitější než scénář je fakt, aby ve filmu byly ženy, přesněji řečeno černé, měli hodně prostoru, v žádném případě záporné a co mě bavilo, že v první části se akční scény odehrávají ve tmě, ale kdyby byly všechny ve světle, mohlo by to působit rasisticky, čert vem že to není pořádně vidět, přitom ty fighty mě přišly docela dobrý. Charlize to poprvé ve filmu neslušelo, když tedy nepočítám Zrůdu. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Když jsou kina zavřená, alespoň si nás hýčká Netflix dražšími filmy, byť to není velká pecka v aktuálním suchu je to minimálně fajn zábava. Charlize Theron vede skupinu nesmrtelných vojáků, kteří žijí už po staletí, ale nyní jim hrozí odhalení a musí udělat vše proto, aby si uchránili identitu. Film má celkem slušnou akci ( na Extraction ani 6 Underground sice nedosahuje), ale je to celkem krvavé a pár záběrů stojí za to. Dojde i na nějaký twist a herci se snaží. Někomu by mohlo vadit, že je film hodně genderově korektní a né příliš chytrý a to mi až tak nevadí, jediné co mne zamrzelo, že flashbacky nedostaly víc prostoru, jelikož kdyby se film odehrával během křížových výprav či z dob čarodějnictví, tak by hodnocení vypadalo úplně jinak. Dvojky bych se nebránil. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6/10. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (5)

  • Ve filmu je i odkaz na Českou republiku, a to ve scéně, kdy Andy (Charlize Theron) s Bookerem (Matthias Schoenaerts) vejdou do domu Copleye (Chiwetel Ejiofor), na zdi s důkazy o nesmrtelných je i fotka občanského průkazu Andy. Tento občanský průkaz je ale neplatný, protože jeho číslo je sedmimístné, zatímco platné české občanské průkazy mají čísla devítimístné. (Madmen)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo Veľkej Británii a Maroku a trvalo od mája do augusta 2019. (MikaelSVK)

Související novinky

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (více)

Pokračování filmu Old Guard má scénář

Pokračování filmu Old Guard má scénář

05.07.2021

Přestože divácká odezva nebyla nijak oslnivá, Netflix byl se svojí adaptací komiksu Old Guard: Nesmrtelní poměrně spokojený. Natolik spokojený, že mu rychle odklepnul pokračování a dotlačí jej před… (více)

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

15.07.2020

Režisérka Gina Prince-Bythewood si čerstvě udělala v Hollywoodu jméno akčním snímkem Old Guard: Nesmrtelní s Charlize Theron v hlavní roli. Ten už má na Netflixu prakticky jisté pokračování, ke… (více)

Reklama

Reklama