G. I. Joe: Snake Eyes

• USA Snake Eyes: G.I. Joe Origins (více)

Co člověka přivede k tomu, že chce zasvětit svůj život fyzické likvidaci grázlů všeho druhu? V případě muže přezdívaného Snake Eyes byla hlavní motivací stará dobrá pomsta. Po násilné smrti otce se vydal na nebezpečnou a krvavou cestu, která pro něj dřív nebo později nemohla dopadnout dobře. Naštěstí potkal Tommyho (fanoušci fenoménu G. I. Joe ho znají pod přezdívkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, který ho vzal do své země a umožnil mu trénovat v řadách členů prastarého válečnického klanu. Kód cti, který jeho členové dodržují, staví Snake Eyes před zásadní dilemata. Například – může být touha po pomstě tou jedinou lidskou motivací? Přátelství s Tommym ho nutí dodržovat „správná“ pravidla klanu, touha pomstít otce za každou cenu ho však neustále láká na scestí. Lavírovat mezi dobrem a zlem se nedá dlouho, zvlášť když do osudů hrdinů příběhu vstoupí Cobra – mocná organizace, která touží po vládě nad světem a je ochotná pro ni jít doslova přes mrtvoly. (Cinemart)

drackula

Prekvapivo pozerateľná záležitosť. Scenár bol síce v niektorých miestach hlúpučký, ale vzhľadom na kvantum akcie, ktorá tieto neduhy elegantne kryla, som sa nenudil. Všetko bolo dostatočne béčkové, čo bolo krásne vidieť na stovkách katán, ktoré lietali vzduchom. Pripomínalo mi to ázijské klasiky, kde sa to v podobnom duchu mlelo jedna radosť. Film nejako výrazne nevyčnieva ani v rámci G.I.Joe univerza. Skôr tam celkom zapadne. Celkovo teda nič zásadné, ale ako akčná jednohubka film funguje. A dostal som chuť na komiks. 60% ()

Lima

Zářný příklad toho, že dnes psát scenáře k hollywoodským blockbusterům je jako pobírat sociální dávky, to musí být lahoda. Ne, neuráželo mě to svojí blbostí, ale bylo to šablonovité až na půdu a bylo mi to všechno šumák. Má to jeden skvělý nápad (čisté srdce mezi starobylými anakondy) a tím pozitiva končí. Iko Uwais se svými pár minutami zcela nevyužitý, akce je průměrná a je jí málo, směřování na děcka zcela zřetelné, ale ty stejně do kina nepřišly, tak kdepak asi soudruzi z Paramountu udělali chybu. ()

Lacike

Mal som relatívne nádejné očakávania vďaka režisérovi, ale RED bola fakt výnimka, ktorá sa nebude opakovať a Schwentke je totálny packal. Príbeh je nudný, postavy nezaujímavé, herci bez charizmy sa snažia akurát tak drmoliť angličtinu a aj to nie dvakrát dobre. No a akcia? No proste katastrofa. Jednak je jej málo. Až na tú hnusnú naháňačku tu je vlastne len pár komorných bitiek. No a bitky sú totálne neprehľadné. Vďaka roztrasenej kamere a rýchlemu strihu som zase prd videl. V momente, keď sa na scéne objavil Auvajs a predviedol absolútne hovno, tak som definitívne vedel, že celkový výsledok bude sračka. Choreografia je absolútne jednoduchá a tie chvaty by zvládol priemerný komentátor z ČSFD. Vďaka detskému ratingu si neužijeme ani žiadnu krv. Možno aj kvôli nemu sa tam neustále tak často strihá do blba. Jednu hviezdičku dávam za absurdnú scénu s hadmi, ktorá je tak trápna, že ma aspoň rozosmiala. Celkovo to je ale totálna katastrofa, ktorú si užije maximálne tak niekto, pre koho je toto prvý MA film. 1/10. ()

tron

Hm. Asi som jediný na planéte, kto od toho čakal viac. Čakal som nedocenený film s výbornými akčnými scénami a áno, akcia napokon bola dobrá, ale k závratnej a vynikajúcej mala fakt ďaleko. Ťažko tomu ale niečo vyčítať, je to proste solídne akčné béčko, ktoré síce trvá absurdné dve hodiny, ale nejak enormne to nevadí a hlavný hrdina je sympaťák. Niečo medzi 2* a 3*. Dávam 3*, lebo som v živote videl už stokrát horšie filmy. ()

Jaro.Krafcik

Začiatok nášho stredajšieho kino dňa nemohol byť lepší, prázdna kinosála len pre dvoch a derniéra tohto skvelého akčného filmu. Gi joe séria je velmi dobrá už od mala som mal figúrku Snakea. Tento origin ktorý nas zaviedol až k im počiatkom. Predovšetkým skvelé obsadenie, Samara Weaving opäť potvrdila že aj po krvavej neveste na ktorú sme tiež boli v kine, je skvelá začínajuca herečka. Spokojnosť aj keď prehnaná fantasy s obrími hadmi nesadne asi každému. Príbeh sa nám pozdával a osobne prekážal asi len rasový samuraj, naštastie, len jeden, netflixu by sa film nepozdával aj keď bol takmer dokonalý . Za mňa obrovské prekvapenie a skvelý tip od bývaleho spolužiaka. Scc opäť raz čarovne potešilo a po horúcom dni sme si oddýchli aj pokecali a zároveň nikoho nerušili. 5* ()

• Vo filme sa objaví mnoho vozidiel značky Hyundai, ale zaujímavé je to, že od roku 2021 už v Japonsku nie sú žiadni predajcovia menovanej značky. (MikaelSVK)
  • V predchádzajúcich dvoch filmoch hlavný hrdina Snake Eyes nepovedal ani slovo. V tomto filme je táto postava zobrazená aj ako hovoriaca. (MikaelSVK)
  • Natáčení započalo 15. října 2019 v kanadském Vancouveru. V lednu 2020 se pak štáb přesunul do Japonska a točilo se v Tokiu. (fiLLthe3DD)

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

09.04.2021

Studio Paramount Pictures opět lehce zamíchalo svými daty premiér a největšími postiženými snímky jsou tentokrát Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7. Nově se tedy pokračování legendárního Top… (více)