Kurt Krinkle (Joe Keery) chce být senzací ve světě streamerů, i když nemá žádný talent nebo dovednosti. Zdánlivě pracuje jako řidič aplikace Spree pro sdílení jízd, ale snaží se toho využít pouze jako prostředku k produkci více obsahu pro svůj kanál. Vybavil svůj vůz kamerami a vysílá živé přenosy s cestujícími v naději, že zachytí nějaký dobrý materiál pro „Kurtův svět“. Jeho počet sledujících je však velmi nízký, a tak se Kurt rozhodne pro zvýšení popularity své zákazníky zabíjet. (Bospor)

Flopik

Jeoho mám veľmi rád v Stranger Things a tuto aj napriek tomu čo hral bol veľmi sympatický. Celkovo to je zaujímavý nápad, pozeralo sa nato dobre a poteší aj dĺžka. Na konci sa to už však nevyhlo zbytočnému naťahovaniu a vraždy mohli byť troška krvavejšie. U mňa silné 3*. Ale nakoľko film skvelo vystihuje dnešnú dobu a má celkom pekné "posolstvo" jednu hviezdičku prihodím. ()

CaptainCzech odpad!

Odpad dávám více méně fakt totálním kokosárnám nebo filmům který jsem ani nedokázal dokoukat, tohle je kombinace obojího. Dal jsem tomu přesně polovinu stopáže a i tak mi ten čas už nikdo nevrátí. Trailery nevypadali úplně nejhůř, ale hecnul mě na to Joe Keery. Na to jaký je to ve Stranger Things velký sympaťák, tak tady mě jeho postava sr.la od samého začátku. Znázornění dnešní smutné doby kdy se všichni ženou jen za 'lajkama' mě absolutně neoslovila a hlavní hrdina charakterově absolutně nefanditelný. Zbytečnost!!! ()

pumpkinqueen

Spree je naprosto šílený snímek, který poukazuje na dnešní šílenou online dobu, která se točí jen kolem internetu, sociálních sítí, streamů a nepochopitelnou žízní po followerech. Joe Keery nám v tomhle příběhu ukáže, kam až taková žízeň může zajít. Film sice není prvním a není ani posledním, který se ztotožňuje s dnešní dobou a vzal si do parády tohle aktuální téma o tom, jak dokáží člověka sociální sítě ovlivňovat; naopak se s nimi teď trochu roztrhl pytel; ovšem tady zažijete trochu přehnanější a méně očekávanou jízdu. Je to ujeté, je to totální šílenost, ale Joe to v roli psychouše tak neskutečně dobře táhne, že se od začátku do konce skvěle bavíte. Tempo je perfektní, atmosféra příjemná, napětí funguje. Za mě příjemné překvápko. ()

Vabr

Docela dost divnej film. Trailer vypadá jak totální odpad, ale tak špatné to nakonec nebylo. Párkrát jsem se i zasmál, ale škoda, že to nebylo vtipnější. Je to hodně přitažené za vlasy, takže chápu, co tím chtěli naznačit tvůrci, ale myšlenka je ke konci špatně vyfinišovaná a kazí film. Konec je absurdní a přehnanej. Plot twist na konci se mnou nehne, protože to není nějak strhující nebo překvapivé. Mýmu bráchovi se to líbilo víc. VYHODNOCENÍ: NE, DÍKY, RADŠI UBER ()

Nikolas__

Vážně povedený horor/thriller, který nápaditě představuje nebezpečnost sociálních sítí. I když o tomhle to vlastně není ale to je jedno. Je z toho takový divný pocit, navíc překvapivě asi každý bude fandit Joe Kerrymu. 8/10, jedna z výtek směřuje k pár celkem zmateným scénám v druhé polovině, a hlavní výhrada ke scéně "udělej si s ním selfie", to jsem teda vážně nepochopil. ()

Bobbyk69

Jasně, chápu point, že se film snaží poukázat na problémy některých dnešních teenagerů, kdy jsou schopní pro lajky udělat vše, ale ten způsob, kterým je to podané, je snad ten nejhorší, jaký mohl být. Celkem nudné a dá se předem odhadnout, jak co dopadne. A ještě k tomu většinu filmu musíme děj pozorovat z přední kamery auta Kurta, nebo skrze selfie video z jeho mobilu. A někdy mě fakt nebavilo poslouchat několik minut debilní hádky postav, které se hádaly o úplných pitomostech. Nemluvě o tom, že když Kurt streamuje vraždy, nikdo z jeho diváků to nenahlásí, protože to berou jen jako hru. Ještě více to podělaly trapné scény na konci, kdy z toho fakt táhl cringe. 20% ()

argo.smile

Celkom vtipné to bolo s odkazom na dnešnú dobu plné liekov, odberov, gemov a sraciek čo vypatlávajú našu nádejnú mladú, budúcu generáciu. ()

Kushina

Už jsem si chtěl myslet, že to je natočené podle skutečné události (nu což, lidi jsou na to v dnešní době mrdlí dost). Bohužel to byl jen fan made, což snižuje kvalitu, protože to jinak stálo v celku za hovno. Nebýt pár rozsekaných hlav, tak by to vlastně byla velká nuda. Ale k zamyšlení vede určitě to, jestli nejsou lidi v dnešní době vážně až moc posedlí sledovaností, tohle by byl ukázkový příklad sociopata, který je na pozornosti závislí. 50% ()

Maeven

Z relativně zajímavého tématu se stal mix nesmyslů a scénáristických failů. Je to škoda, protože film má relativně dobrého a sympatického herce, ale jeho postava mi jednoduše nedávala smysl. Jeho činy a chování jsem za celou dobu stopáže prostě nepochopil. Přijde mi, že tu jeho backstory a motivaci k jeho činům naprosto odflákli. Chování postav bylo nejmíň úsměvné. A k závěrečné konfrontaci Kurta s Jessie se radši nevyjadřuji. Nevyužitý potenciál. ()

Buywhat

Joe Keery čoby influencer a zvrátený vodič služby Spree predvádza úžasnú one man show. Od vzniku Blair Witch Project neprešiel subžáner found footage filmov výrazným progresom. Tvorcovia takýchto snímok však zakaždým prídu s nejakým zaujímavým spôsobom, ako tieto “ručné” filmy obzvláštniť. Spree sa inšpiroval prevažne duchárskym videohovorom Unfriended, čo to si požičal z komorného Searching a to všetko zabalil do akejsi pomyselnej epizódy z Black Mirror. V dnešnej dobe je trend točiť filmy ktoré “nastavujú zrkadlo spoločnosti”. Spree si zobral na paškál pain in the ass väčšiny občanov: influencerov a všeobecne tvorbu kontentu na internet. Narozdieľ od vyššie spomenutých filmov sa rozhodol inšpirovať tzv. “irl streamovaním”. Tento istým spôsobom konečný prístup k rozprávaniu príbehu môže množstvo divákov odradiť. Keď si na to ale divák zvykne, dostane drsnú jednohubku, ktorá vás udrží v strehu od začiatku do konca. Po príbehovej stránke sa jedná o klasický rozklad osobnosti a pohľad do problematiky, čoho všetkého sú ľudia schopní pre čísla na internete. Ako som spomenul na začiatku, Joe Keery je v tomto filme geniálny. Zvyšok obsadenia, teda až na David Arquetta, bežnému divákovi nič nepovie. To avšak vytvára ten pravý pocit autentickosti. Svojim spôsobom chápem tie slabé hodnotenia, myslím si ale, že Spree určite stojí za pozretie. Minimálne vás to donúti nejazdiť taxíkom a radšej ísť eko friendly pešobusom. ()

Habansz

Toho nízkýho hodnocení je docela škoda, protože Spree začne prakticky okamžítě a až na dementních posledniích 10-15minut si drží tempo. A drží se i svojí hlavní myšlenky. A to je nasbírat co nejvíc followerů ať to stojí co chce. Nic víc a ani nic míň. Jasně, do kina bych na to nešel a kdyby ano, tak z toho nebudu úplně na vytržení, ale na doma k pytlíku chipsů paráda. Hodně komentářů tady je o cynickém pohledu na tohle, hodnocení tamtoho, poukázání na tamto... Ne. Určitě v tom není žádná skrytá vyšší myšlenka. Spree určitě nijak nekomentuje na dnešní dobu streameru a influencerů. Prostě je to pár let aktuální a čím dál rozsáhlejší téma a tak funguje jako pozadí. Stejně tak mohl prostě Kurt jen nasednout do auta a začít random zabíjet a nikdo by nepsal nic o cyniskosti. Je to černá komedie, která se ani jako nic jinýho netváří. Trailer jsem neviděl a tak jsem byl docela překvapenej už hned u prvního cestujícího a pak uz jsem se jen vezl s Kurtem a čekal, co dalšího provede a kam až je to schopnej zahnat. Neberte to vážně, nehledejte tam žádný vyšší poselství a prostě si jeden línější večer sedněte vedle mozku a sledujte Spree... Hešteg KurtsWorld96 ()

Miroslav.Zac

Brutální, ale uvěřitelné nahlédnutí do života mladé generace a jejich potřeby být neustále vidět a být za každou cenu slavní, i s takovými "maličkostmi" jako je zpochybňování vražd a v hlasování volit možnost zabít oběť. Jediné, co mě na filmu zaráží, je zařazení do žánru komedie. Tohle není vtip, to je krutá realita. ()

TheLegend27

"Are you seeing all these homeless people? It's pathetic! ZERO social media presence." Celkem zábavná parodie na honění se za views a followery (tedy prakticky bez hlubší pointy či vážnějších momentů). Dobře využitá forma instagramových livestreamů s živými komentáři, text-to-speech donations a podobně... Závěr na zákoutích internetu skvělý. ()

Gamora

Tento snímek je neocenitelným skvostem kinematografie :D. Je tu prostě všechno, akce, humor, emoce a brutalita. Joe Keery v roli Kurta Krinkela, který chce být prostě úspěšný na internetu, tu odvedl mistrovskou hereckou práci. Toto musí být jeden z nejzábavnějších thrillerů které jsem za poslední dobu viděla. Pokud máte zvrácený humor, nevadí vám násilí a víte alespoň něco málo o sociálních sítích tak vřele doporučuji. ()

Simon.Mp3

Streamování je celkem běžná praktika mnoha uživatelů internetu, já mezi ně sice nepatřím, ale neříkám že jsem se někdy nechtěl stát streamem s miliony na učtu jako Agraelus. Joe je člověk který udělá cokoliv pro to, aby byl na vrcholu ať to stojí, co to stojí. Bohužel každý má jiný pohled na úspěch, někdo je šťastný že odmaturuje, druhý že vydělává 100 000 Kč měsíčně a někdo chce jen pozornost. Určitě doporučuji se na film kouknout, ale neočekávejte horor spíš noční oddechovku. ()