U malého ostrůvku ztroskotá loď poté, co najede na mělčinu. Zdá se, že bójky vyznačující bezpečný průplav někdo úmyslně posunul. Jen jediný člověk přežije potopení lodi i následné řádění žraloků – dobrodruh Robert Rainsford (Joel McCrea). Na ostrově Bob objevuje starou pevnost obývanou ruským podivínem hrabětem Zaroffem (Leslie Banks) a jeho ještě podivnějšími nemluvnými sluhy. Zdá se, že Bobova loď nebyla první, která se v těchto místech v poslední době potopila. Bob se tak v domě setkává se sourozenci Evou a Martinem Trowbridgeovými, také ztroskotanci. Ve vhodné chvíli Eva Robertovi svěří své obavy z nepochopitelného chování jejich hostitele. Té noci Martin Trowbridge záhadně zmizí. Lov na lidi může začít. (dopitak)

AloeB

There are ones who hunt and ones who are hunted. Tradiční, přímočará a technicky čistá narativní forma představuje příběh šíleného kozáckého hraběte a jeho obětí, kdy na dnes již nepředstavitelné délce (pouze) jedné hodiny zvládne filmovou povídku odvyprávět s grácií a na úrovni. Výpravnost a dobrodružná atmosféra možná film distancuje od filmově hodnotných dramat kterékoliv éry, ale to na na její kvalitní úrovni pranic nemění - vůbec by mi nevadilo, kdyby tak přímočará (ale v dobrém slova smyslu) byla i současná filmová tvorba, která se snaží předstírat svoji komplexnost. Atmosféru dotváří působivá hra s prostředím, černobílé záběry na studijní lokace jsou k nezaplacení a lehce předčí i mnohé současné. Film je z roku 1932. ()

MikeMyers

Kurňa nemáte někdo ten film nebo nevíte někdo kde se dá stáhnout pomozte mi sem zoufalej :( potřebuju to nutně vidět ()

Kenneth

Na rok 1932 zajímavý počin, až se tomu nechce věřit. Ze začátku teorie a pak praxe. Výhodou roku vzniku je, že film obsahuje věci, které v podobných pozdějších snímcích chybí. Naivita je samozřejmě všudypřítomná, ale to se tak nějak dalo čekat. 3,5* ()

PetraMishka

Neuvěřitelně dynamická akční podívaná s okouzlujícím záporákem, který mluví na rovinu, takže tu nejsou žádné prodlevy, žádné domýšlení si detailů, jen čirá zábava a boj o přežití. ()

brasek

Na rok vzniku možno skvelé dobrodružstvo, ktoré možno vtedy zaujalo... píšem všade "možno", pretože podľa mňa je to dosť trpké dobrodružstvo. Príbeh je priamočiary, ale málo efektný. Staré filmy mám rád, ale aktuálnych 80% je podľa mňa veľa aj preto, že príbeh nemal bohvieakú atmosféru. ()

Themyth

Klasika vo svojom zanri.Skoda tych trosku zdlhavych dialogov. Ale aj tak je to perfektny dobrodruzny thriller s nadychom horroru. Ludia, sluziaci ako lovena zver. Tuto temu sa v buducnosti podari odkukat viac krat. ()

Simply me

Ano jsem další z těch, co chtěli vidět tento film kvůli Zodiacovi......a musím říct, že to byl dobrý nápad! Jak zde psal cheyene, film má hodinovou stopáž, díky čemuž chybí prostor pro hluchá místa, nápad, styl, animace vše na svou dobu skvělé, ba nadčasové nebál bych se říci. Za mě 85% díky skvělému výkonu Leslie Bankse, který pokud je pravda že šlo o jeho prvotinu, předvedl obdivuhodný výkon. ()

Peabody

Klasické téma lovu na lidi v jednom z prvních zvukových zpracování, hodně přehrávání zejména v karikaturách Rusů (to je opravdu hodně dated), Fay Wray je pěkná. Američan je sošný, čestný a neporazitelný, aneb vše je jak má být.  Kdo se zajímá o filmovou historii,  tak by tohle vidět měl, ale rychloposuv pomůže. Dát tomu víc nedokážu, jakkoli jsem to četl i v Hitchockově sbírce a nápad se mi líbí. Konec konců i ten van Damme je docela dobrý. ()