poster

Nejnebezpečnější hra

 • USA

  The Most Dangerous Game

 • Velká Británie

  The Most Dangerous Game

 • Velká Británie

  Hounds of Zaroff

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1932, 63 min

 • rikitiki
  ***

  Na svou dobu dosti bizarní téma s některými skutečně morbidními detaily. Překvapivě napínavé, ale trochu odbyté zejména v mnohdy naivním způsobu, jakým se naháněná kořist snaží bránit svému šílenému lovci. Džungle na ostrově byla ale postavená parádně - prolákliny, skály, divoký porost - pořád jsem čekala, že se odněkud vynoří obrovská King Kongova tlapa a chmátne po Fay Wray. /17. 5. 15./(17.5.2015)

 • troufalka
  ****

  Krásné malbné scény vytvořené ve studiu, ovšem ta iluze je dokonalá!! Je patrné, jaks e scény natáčely, ale pro diváky v roce 1932 to musel být úžasný zážitek, kdy si strachem cvrkli do textilu. SPOILER! Při přebíhání kašírované klády jsou patrná prkna, když dvojice utíká k vododádu, je krásně vidět linie, která dělí obraz na studiový záběr a zadní projekci. Ale příběh je vystavěný dobře, když uvážíme, že šest let nazpátek se točily pouze němé filmy, je to obdivuhodné. Herci samozřejmě teatrálně přehrávají, ale celek působí sympaticky.(29.1.2019)

 • dopitak
  *****

  Tady není třeba váhat. Naprostá akční pecka s dobovou hudbou, velice rozumnou (a zcela dostačující!) stopáží a vytříbeným scénářem. Konverzační komedii nejdříve vystřídá katastrofický námět a vzápětí přichází thriller/horror jak podle učebnice. Tohle je stará filmová škola, která věděla, že okecávání je na nic.(3.2.2009)

 • Gilmour93
  ***

  Šílená ruská Siréna s loveckými sklony vs. Tomáš Berdych. A pozor, to první není Maria Šarapovová, ale aristokrat Zaroff v neodolatelně teatrálním podání Leslieho Bankse, jenž si neustále mne jizvu, koulí očima a střihá obočím. Po půlhodině plkání přichází tempo-akce ala Hard Target (jen bílé holubice nahrazují krvežízniví psi) a zatímco vyhlášený hunter Robert Rainsford dojde poznání, jakpak se asi cítí lovená zvířata, hrabě, kterému festovně hrabe, na vlastní kůži zažije, že „game“ není v angličtině jen hra.. Není to něco, co bych cíleně vyhledával, ale musím uznat, že když je filmařská práce dělána s umem, láskou a nadšením, může se čas stát relativním..(24.1.2019)

 • Kimon
  **

  Poněkud naivní snímek, zohledňující rok vzniku. Dosti připomínající němé filmy, kde se herci vyjadřují především gestikulací těla a v té době tak "přehrávanou" mimikou. Právě ta strnulá, mnohdy přespříliš tragická mimika ve výrazu tváří působí nevěrohodně a dokonce až komicky. Přesto věřím, že v době svého vzniku tento téměř hororový snímek vyvolal v řadách diváků obrovské ohlasy a nadšení.(23.1.2010)

 • - Koncom 60-tých rokov vyčíňal na severe Kalifornie vrah, ktorý si hovoril Zodiac, pričom jeho identita je dodnes zahalená rúškom tajomstva. Polícii posielal šifrované listy, z ktorých sa podarilo rozšifrovať iba jeden. Uvádzal v ňom, že k jeho činom ho motivoval práve tento film. (Raccoon.city)

 • - Originální název filmu má dva odlišné významy v závislosti na kontextu: "nejnebezpečnější hra", ale také "nejnebezpečnější lovná zvěř". Hrabě Zaroff  (Leslie Banks) v hovoru tento výraz používá střídavě v obou významech. (Flaxik)

 • - Debut Leslieho Bankse. (liquido26)