Reklama

Reklama

Obsahy(1)

U malého ostrůvku ztroskotá loď poté, co najede na mělčinu. Zdá se, že bójky vyznačující bezpečný průplav někdo úmyslně posunul. Jen jediný člověk přežije potopení lodi i následné řádění žraloků – dobrodruh Robert Rainsford (Joel McCrea). Na ostrově Bob objevuje starou pevnost obývanou ruským podivínem hrabětem Zaroffem (Leslie Banks) a jeho ještě podivnějšími nemluvnými sluhy. Zdá se, že Bobova loď nebyla první, která se v těchto místech v poslední době potopila. Bob se tak v domě setkává se sourozenci Evou a Martinem Trowbridgeovými, také ztroskotanci. Ve vhodné chvíli Eva Robertovi svěří své obavy z nepochopitelného chování jejich hostitele. Té noci Martin Trowbridge záhadně zmizí. Lov na lidi může začít. (dopitak)

(více)

Recenze (47)

troufalka 

všechny recenze uživatele

Krásné malbné scény vytvořené ve studiu, ovšem ta iluze je dokonalá!! Je patrné, jaks e scény natáčely, ale pro diváky v roce 1932 to musel být úžasný zážitek, kdy si strachem cvrkli do textilu. SPOILER! Při přebíhání kašírované klády jsou patrná prkna, když dvojice utíká k vododádu, je krásně vidět linie, která dělí obraz na studiový záběr a zadní projekci. Ale příběh je vystavěný dobře, když uvážíme, že šest let nazpátek se točily pouze němé filmy, je to obdivuhodné. Herci samozřejmě teatrálně přehrávají, ale celek působí sympaticky. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Klasický dobrodružný příběh s hororovými prvky (jen škoda, že je kvůli tehdejším divákům tolik prostříhali, představa úchylného hraběte Zaroffa, jak komentuje své exponáty, je více než slibná) ze staré školy, který místy působí sice úsměvně, ale v ničem to nevadí. Krátká stopáž navíc zapříčinila, že děj odsýpá a divák je permanentně udržován v napětí. K tomu okouzlující Fay Wrayová, chlapácký McCrea a správně vyšinutý Leslie Banks. Filmem se navíc inspirovali i tvůrci Simpsonů při psaní dílu Treehouse of Horror XVI (S17 E04). Jednoduchá nekomplikovaná napínavá zábava. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

"Oh, very well. If you choose to play the leopard... I shall hunt you like a leopard," pronese ledově klidným hlasem hrabě Zaroff, v duchu přiloží pod zlověstný plamen, který se rozhoří v jeho očích, a neskutečně strhující lov může začít. Nejnebezpečnější hra je skvělý film. Tvůrci King Konga se nezapřeli a (vlastně ještě před příběhem o "té velké opici") na akční dobrodružně thrillerovou strunu zahráli jako asi nikdo před nimi. V roce, kdy návštěvníci československých biografů řvali smíchy u komedií Anton Špelec, ostrostřelec, Peníze nebo život či Funebrák a velký nekomediální šok v podobě Machatého Extase je teprve čekal, pořádal v zámoří fanatický hrabě drsné hony na nicnetušící přeživší pasažéry ztroskotaných lodí, střílel po nich z luku i z pušky, jejich hlavy nakládal do lihu nebo coby trofeje věšel na zeď... Zkrátka něco neskutečného. Díky nadčasové režii, kouzelným trikům pomáhajícím vytvářet exotické prostředí ostrovní džungle a také zásluhou bombastické hudby Maxe Steinera vznikla adrenalinová věc, která má šťávu i po těch neuvěřitelných osmdesáti letech. Pět čistých hvězd. A chci to na DVD, YouTube nestačí. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Šílená ruská Siréna s loveckými sklony vs. Tomáš Berdych. A pozor, to první není Maria Šarapovová, ale aristokrat Zaroff v neodolatelně teatrálním podání Leslieho Bankse, jenž si neustále mne jizvu, koulí očima a střihá obočím. Po půlhodině plkání přichází tempo-akce ala Hard Target (jen bílé holubice nahrazují krvežízniví psi) a zatímco vyhlášený hunter Robert Rainsford dojde poznání, jakpak se asi cítí lovená zvířata, hrabě, kterému festovně hrabe, na vlastní kůži zažije, že „game“ není v angličtině jen hra.. Není to něco, co bych cíleně vyhledával, ale musím uznat, že když je filmařská práce dělána s umem, láskou a nadšením, může se čas stát relativním.. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Hmm zajímavé patrně první film s tématikou lovu na člověka. Že by předchůdce Smrtelné kořisti, Síly pomsty a dalších podobných filmů? Pravda nazývat to akčním filmem je trochu nadsazené spíš dobrodružnej kousek z prvky thrilleru. Každopádně úvodní ztroskotání celkem dramaticky natočené, škoda, že se pak půlhodiny jenom konverzuje a finále není o něco delší, protože ta závěrečná dvacetiminutovka se fakt povedla. Naháněčka má perfektní atmosféru i napětí a odpustím i těch pár dnes už nechtěně komicky působících zrychlených záběrů (pořád je to rok 1932) Každopádně netradiční dobovej kousek o tom žádná.55% ()

Galerie (26)

Zajímavosti (15)

  • Herec hrající Kozáka Ivana je Noble Johnson, afroameričan a kamarád z dětství Lona Chaneyho. Jedná se o nejstarší známý případ černého herce hrajícího bělocha. (liquido26)
  • Výkřiky námořníků na potápějící se lodi jsou stejné jako výkřiky námořníků v King Kongovi, když je King Kong setřásá ze stromu do propasti. (liquido26)

Reklama

Reklama