Schumacher

• Německo Schumacher
Trailer

VOD (1)

Dokument, který se pomocí exkluzivních rozhovorů a archivních záběrů pokouší vystihnout osobnost sedminásobného mistra světa ve formuli 1 Michaela Schumachera. (Netflix)

Trailer

Razzor_82

"Lvi vycítí, když se objeví nový lev." Netradiční dokument o jezdecké legendě. Tady se Schumachera nikdo nesnaží glorifikovat do role bezchybného boha. Zde je zfilmována jeho komplikovaná osoba i jeho slabiny. Výborně je zachyceno jeho zápolení se Sennou v roce 94. Zářivé začátky u Benettonu i počáteční strasti u Ferrari. Škoda jen toho studeného konce. 8/10 ()

noriaki

Je to rozbředlé, vnitřně prázdné, odtažité a příliš dlouhé. Pro fanoušky Schumachera - k nimž se počítám, je to lehce zaprášené okno do lepších časů. Pro zbytek lidstva to bude stěží sledovatelné. Jedenáct let (!!!) starý dokument o Sennovi je svižnější, modernější, popisnější, napínavější a víc jsem si ho užil. A to Sennu ani nemám rád. ()

Maximilianus

Do roku 2000 to bolo zaujímavé a aj napínavé. Potom to už tvorcovia odfrkli, nech tam je všetko, ale už nešli do hĺbky. Možno pre fanúšikov Formuly 1 a najmä Schumachera má tento dokument väčší zmysel, ale inak sa nejedná o nič výnimočné. Mňa ako nefanúšika ale dokázal tento film udržať a baviť. 7,1/10. ()

jedna_vrana

Michael Schumacher. Dokument o ňom – od detstva až po najväčšie úspechy v F1, niekoľko osobnejších spovedí. Utvoríte si pekný obraz o tom, ako dieťa z nemajetnej rodiny môže vo svete motošportu dospieť k obrovskému úspechu. Niekoľko momentov bolo mimoriadne dojímavých – napr. keď Michael trávil čas spolu s mechanikmi, aby dokázali vylepšiť monopost Ferrari a nakoniec sa to podarilo aj vďaka jeho prístupu. Chránil svoje súkromie a nepripúšťal si médiá k telu, naopak, vyhýbal sa im. Slová, ktoré vyslovil po tragickej nehode Ayrtona Sennu... Nielen dojímavé, ale zároveň akoby rozprával o sebe, netušiac, že o pár rokov po nešťastnej nehode skončí v kóme on sám. A záver? Corinna: Michael celý svoj aktívny život chránil rodinu pred nechcenou pozornosťou médií, teraz je čas robiť to isté pre neho. ()

Trixinka

Jde především o takové strohé až sterilní shrnutí známých i méně známých událostí ze života MS. Fotka střídá fotku, záběry ze závodů, pár vyjádření kolegů, přátel, rodiny....toť vše. Asi ten největší důvod, proč jsem se na tento film dívala, byl ten, že jsem chtěla jako asi hodně lidí, něco vědět o jeho aktuálním stavu. Což také tvůrci slibovali při propagaci filmu. Bohužel nestalo se. Nicméně, něco se dá i vyčíst mezi řádky z vyjádření členů rodiny a vyvodit z logiky věci, že kdyby na tom byl nějak zázračně dobře, jistě by se ukázal sám nebo by rodina dovolila záběr na něj. Celkově ve mě film nevyvolal skoro žádné pocity, zůstala jsem ledově klidná (možná i proto, že jsem nikdy nepatřila k fandům MS, byla jsem spíše příznivkyně Miky Häkkinena). Velká škoda promarněného potenciálu, ale film mi nic nového nesdělil, nezměnil mé vnímání osoby MS - ledový, strohý, nepříjemný, jdoucí si za svým hlava nehlava. Ani zmíněné události ze soukromého života mě nějak zvlášť neohromily, prostě takový typický život automobilového závodníka :D.  Chtělo to jít více do hloubky, říct a ukázat něco co nebylo řečeno a ukázáno - např. významná nehoda v roce 1999 ukázána jen v pár známých záběrech z okruhu, co třeba nějaké soukromé záběry z rekonvalescence a návratu do kokpitu; roky největší dominance a slávy (2000 - 2004) života MS smrsknuty do pár minut filmu.....Mnohé tomuto, dalo by se říct pietnímu, filmu chybělo, mnohé. Film ze stejného prostředí Senna mě upřímně nadchl mnohem víc, a zanechal ve mě více pocitů a emocí. Nyní si můžeme přát už pouze zázrak pro MS, nic jiného už asi v lidských silách není. Škoda, že po tom všem, co prožil a dokázal, musel dopadnout zrovna tak nešťastně. ()