Reklama

Reklama

Schumacher

  • Německo Schumacher
Trailer

Obsahy(1)

Dokument, který se pomocí exkluzivních rozhovorů a archivních záběrů pokouší vystihnout osobnost sedminásobného mistra světa ve formuli 1 Michaela Schumachera. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (168)

monolog odpad!

všechny recenze uživatele

2 hodiny? Opravdu? Pro někoho, kdo GP neprožívá a chtěl jen vědět, jak na tom Schumacher je, to musí být naprosto strašné. Nedokoukatelné. Pro ostatní je to jen další dokument. Ničím extra výjimečný, protože se opět snaží vyhnout tomu, co Schumacherovi je a jaký vlastně doopravdy byl. No, ale logicky, přestože to dokument obešel jen slovy "Je tu s námi, ale je jiný..." To znamená, že je z něj nemyslící želatina. Zelenina. Člověk v trvalém vegetativním stavu (PVS). Mozek částečně odumřel a díky přístrojům se udržují v chodu jen základní životní funkce, kdy aby vůbec žil, tak potřebuje každodenní péči. Jednoho dne i tělo umře. Prostě stav, ve kterém by sám Schumi zůstat nechtěl a raději by už dávno zemřel. Jen jeho šílená manželka jej v něm udržuje v marné touze, že Zázraky se dějí... Její řeč těla ve chvíli, kdy o tom mluví, případně i další členové rodiny, je nezaměnitelná. Možná se za pár let dožijeme i nějakého soudního řízení, kdy už některým členům jeho rodiny dojde tato touha jeho živé ostatky dál mučit a budou se soudit s těmi, kteří ho budou chtít nechat živořit. Doporučuji si přečíst Případ Terry Schiavo. Obdobná věc, která rozbouřila Ameriku. Žena, která po těžkém infarktu byla v PVS 15 let do odpojení od přístrojů, kdy soudní řízení manžela s rodiči trvalo 7. Po pitvě bylo zjištěno, že její mozek byl tak poškozen, že vážil jen zhruba polovinu průměrné váhy mozku ženy v jejím věku a nastaly na něm tak nevratné změny, že její osobnost jíž byla dávno mrtvá a odpojení od přístrojů bylo pro tělo vysvobozením. Proto hodnotím jak hodnotím, protože s tímto způsobem jednání a prezentace Schumachera absolutně nesouhlasím. Ovšem, otázkou je, jestli to nejsou nakonec ty boží mlýny, vzhledem ke všem jeho ne-li temným, tak určitě kontroverzním stránkám, které tu nejsou ani naznačeny... ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Vždycky jsem spíše fandil Häkkinenovi, ale Schumi byl taky slušný řidič, o tom žádná. Dokument pěkně zaobaluje arogantní excesy, jeho paličatost a hazardování se životem. Ukazují ho jako dobrého tátu, mizerného zpěváka a vůbec z té kamenné sochy dělají docela prima chlapíka. Žádná inspirace, žádné verbování potenciálních, budoucích řidičů F1. U některých (Jean Todt) mi příjde, že se drží malinko zkrátka v popisování Schumacherových reakcí a to je škoda. Pointa je asi... nelyžovat... může vás to zabít. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Placaté, neinspirující... takže vlastně věrný portrét toho, jak já Schumachera vždycky vnímal. Jde to ale strašně po srsti, je to povrchní, bez emocí, na hony vzdálené genialitě Senny. Tvůrci postavili pietní pomníček, kterému požehnala rodina, ale vlastně jen potvrzují, že mezi velikány tohoto sportu bude Schumacher vždycky spíš studený kus mramoru. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Jako fanouška F1 mě mrzí, že to musím říct, ale tenhle dokument je zhruba tak živej jako Michael sám. Tedy prakticky vůbec. Nedávám dvě hvězdy jen z respektu ke kariéře jednoho z nejlepších závodníků všech dob, která je prostě sama o sobě dost zajímává na to, aby i její prachobyčejná rekapitulace a mrtvolné rozhovory s Michaelovým okolím zvládly udržet divákův puls někde těsně u zástavy srdce, ale ve srovnání s konkurencí je to teda zatraceně pomalá a nezáživná jízda. Co se týče závodních dokumentů, předjíždí Schumachera takřka každý. 5/10 ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Motorsport šel vždy mimo mě až na jednu výjimku. Formule 1 ve zlaté éře Ferrari se Schumacherem v čele. Když skončil, můj zájem opadl a Formule 1 začala bojovat o každého diváka. Mohl to být strhující dokument o úspěšné závodnické kariéře a tragickém životním osudu. Bohužel rodina nedala svolení. Mohlo se to podrobněji věnovat jednotlivým ročníkům, ale to by zase nepojmul celovečerní formát. Není to dokonalé, ale musel bych se stydět, kdybych dal nižší hodnocení. Díky Schumacherovi jsem totiž zažíval roky euforie, jejíž vzácnost doceňuji až s přibývající věkem. ()

Reklama

Reklama