Středoškolák Justin Pendleton, velmi inteligentní, ale samotářský student a jeho spolužák, bohatý a sebevědomý Richard Haywood, jsou kamarádi a připravují dokonale promyšlenou vraždu. Jejich obětí se stane náhodně vybraná mladá žena, jejíž mrtvé tělo policie objeví v lese. Případ vyšetřuje energická a velmi neústupná Cassie a její mladý kolega Sam Kennedy. Richard tajně sleduje vyšetřovatelku a Justin přesně předvídá všechny kroky policie při vyhodnocování podstrčených důkazů. Cassie sice instinktivně Richardovi nevěří, její nadřízený jí však zakáže bohatého mladíka dál sledovat. Nastražené stopy usvědčují z vraždy školníka Raye, který údajně spáchal sebevraždu. Přestože nesmí pokračovat ve vyšetřování již uzavřeného případu, přesvědčí kolegu, aby jí pomohl. Na základě dalších stop donutí nadřízeného, aby souhlasil s jejich zadržením. Když už se zdá, že se vyslýchaní mladíci přiznají, objeví se Richardův právník a policie je musí oba propustit. Díky své inteligenci je pro chlapce velkou hrozbou a brzy zjistí, že ve svém dokonalém plánu měli přece jen jednu malou trhlinu. (TV Nova)

Akyno

Škoda, so Sandrou sa to rúti dolu vodou a ani tento snímok jej nijak nepomohol. Veľmi priemerný a takpovediac som asi 10x stopol DVD a šiel si niečo hodiť pod zub, aby som to ustál respektíve usedel v kresle. Čakal som jednoducho viac nápaditosti. ()

mandella

70 % a z toho patří šedesát Goslingovi. Jeden z nejtalentovanějších herců nastupující generace, doufám, že o něm bude ještě hodně slyšet! ()

veverysiak

Pohodová krimoška, síce predvídateľná, ale dobre okorenená spočiatku trošku tajomnou fóbiou hlavnej predstaviteľky, na druhej strane profesionálne výkony všetkých hlavných postáv, hlavne chlapcom to išlo viac ako dobre, takže 60%. ()

paniColombova

Perfektně promyšlený děj. Fakt jsem se bála. Ti dva studenti mě naháněli opravdu strach, jen při pohledu na ně. Zvolili opravdu dobré herce. Jako kdyby to nehráli. Nejpřesvědčivější roli tu měl Michael Pitt, ten kluk s delšími vlasy. Toho potkat v noci v parku, tak se zbláznim strachy. Byli to tak přesvědčiví podivíni. Sandra Bullock se mi v té roli sice líbila, jen jí nemuseli dávat takovou odtažitou roli. Nebyla mi blízká. Jinak kvalitní napínavý film od začátku až do konce, na který se podívám ráda znovu. Kam se hrabe SEDM. Tenhle film bych přejmenovala na Téměř dokonalý zločin nebo Dokonalá vražda, ale tyto názvy už své filmy mají. ()

imaginer21

Hmm, nevím. Sandru mám fakt rád, ale tuhle postavu jsem jí moc nevěřil. A paradoxně šokující závěrečná pointa byla po všech čertech přeci jen předvídatelná. ()

dzejnyka

Celkom dobré, iba tá traumatická minulosť hlavnej hrdinky mi prišla trochu prekombinovaná. Na Sandru sa príjemne dívalo, ale obaja mladí páchatelia sa mi po hereckej stránke páčili viac. ()

Bitrklaa

Dobrá detektivka s vynikajícím Goslingem, který hraje namysleneho floutka vázne skvěle. Jenom moc nechápu, jak můžou vrazi nechat na míste činu svou DNA, což je základní chyba, když ma jít o "dokonalou vraždu",ne? 3* stačí. ()

Kozlowski8

Dva mladíci jsou posedlí touhou po dokonalém zločinu a jeho prostřednictvím po svobodě myšlenek a činů. Vše pečlivě naplánují, vykonají a vychutnávají si pocit svobody a nedotknutelnosti. Nikdo však není neomylný... Dobře napsaný příběh a velice dobře napsané postavy. Sandra Bullock rozhodně není špatná herečka, jak ji často "kritici" na ČSFD hodnotí. V tomto filmu, stejně jako v mnoha dalších, dokázala svoji roli pojmout velice zajímavě. Problém je spíše v úrovni filmů, ve kterých hraje. Úplně skvělí však byli rovněž oba mladíci ve svých rolích. Ryan Gosling v tomto filmu už ve svých dvaadvaceti letech ukazuje svůj talent a stejně tak mne nadchnul Michael Pitt v roli stále zadumaného, přemýšlivého mladíka. Škoda jen trochu přehnaného závěru, a to nemám na mysli překvapivý zvrat v příběhu - ten byl OK - ale závěrečný souboj v chatrči na útesu. Tato scéna působila velice lacině, jako by byla z jiného, do béčkových až céčkových sfér patřícího filmu. 70%. ()

albiebennett

Kriminálka s výborným motivem, dobrým hereckým obsazením a z 80% nemá film chybu. Bohužel konec byl zbytečně akční a přehnaný. ()

xander

Priemerný kriminálny film, v ktorom scény so Sandrou Bullockovou pripomínajú hociktorý televízny seriál.Snímok nieje aniprílš napínavý a Bullocková jepriemerná.Oveľalepší sú Ryan Gosling a Michael Pitt. Bohužial hlavnú úlohu má Sandra a tak je tolen za priemerné 3 hviezdičky. ()

The Rasmus

Bullocková hrála tak špatně jako hrál Ryan Gosling dobře.Film by si mnohem více zasloužil být o něm a o Michaelu Pittovi,než o ní. ()

Sublog

Velmi zajímavý film s pozoruhodným Ryanem Goslingem. Film kazí jako vždy Bullocková v hlavní roli, myslím, že tahle herečka už by měla skončit. ()