Středoškolák Justin Pendleton, velmi inteligentní, ale samotářský student a jeho spolužák, bohatý a sebevědomý Richard Haywood, jsou kamarádi a připravují dokonale promyšlenou vraždu. Jejich obětí se stane náhodně vybraná mladá žena, jejíž mrtvé tělo policie objeví v lese. Případ vyšetřuje energická a velmi neústupná Cassie a její mladý kolega Sam Kennedy. Richard tajně sleduje vyšetřovatelku a Justin přesně předvídá všechny kroky policie při vyhodnocování podstrčených důkazů. Cassie sice instinktivně Richardovi nevěří, její nadřízený jí však zakáže bohatého mladíka dál sledovat. Nastražené stopy usvědčují z vraždy školníka Raye, který údajně spáchal sebevraždu. Přestože nesmí pokračovat ve vyšetřování již uzavřeného případu, přesvědčí kolegu, aby jí pomohl. Na základě dalších stop donutí nadřízeného, aby souhlasil s jejich zadržením. Když už se zdá, že se vyslýchaní mladíci přiznají, objeví se Richardův právník a policie je musí oba propustit. Díky své inteligenci je pro chlapce velkou hrozbou a brzy zjistí, že ve svém dokonalém plánu měli přece jen jednu malou trhlinu. (TV Nova)

Heroine

Ze začátku to vypadalo hodně slibně. Příběh, kdy možná každý drží palce spíš té odvrácené straně zákona, a to především kvůli neskutečně nesympatické hlavní kladné policistce. Smutný je ten fakt, že už se ani thriller dneska neobejde bez všeho toho patosu, hloupých řečí, a na závěr i zklamávací nelogiky. Jak to, že když si dva tak chytří vrazi vymyslí téměř dokonalý plán, nechají se potom oba dva zmást tím nejprimitivnějším policejním blafováním? Proč se nedohodli předem, jak budou vypovídat? Navíc jsem jim opravdu fandila, a ten závěr mne totálně naštval. Ale Gosling byl super. ()

zarovicka

nápad je skvělý i podle obsahu to vypadá parádně, ale nakonec z toho vylezla průměrná detektivka, která nijak nenadchla. Ale parádní herecké výkony Bena Chaplina a Ryana Goslinga. ()

GMVajgl

Docela zajímavý námět, který se asi někde v půlce zvrhne v typickou špatnou americkou brain-dead teenage slátaninu. ()

Barak

Ze zápletky by se dalo udělat určitě daleko více, než jen velmi průměrný thriller. Je to dlouhé, bez pořádného napětí.. nechápu, proč tam zařadili Sandřinu minulost, což akorát odvrací pozornost od hlavního děje (a navíc to nemá skoro vůbec žádný význam). I když je případ vyřešen, Sandře se to nelíbí a furt do něho musí rýpat - vyzní to hodně nuceně. Jinak solidně zahrané - role studentů byly dobře vybrány (Michael Pitt, Ryan Gosling) -, ale nakonec z toho vyleze opravdu průměrná záležitost.... ()

PEZ

Po rokoch som si s chutou znova pozrel tuto krimi klasiku. Klasiku kvoli paradnym hereckym vykonom Ryana Goslinga a Michaela Pitta (mimochodom ich dve postavy maju ciastocne zaklad v dvoch typkoch zijucich zaciatkom 20. storocia v Chicagu). Ani Sandra nebola zla, no prave tito dvaja borci ma tu prvykrat zaujali a okamzite som sa stal ich fanusikom. Ked uz kvoli nicomu inemu, tak kvoli nim sa oplati vidiet tento kusok. Ale potesi aj znacna drsnost niektorych scen. To R-ko je citit - miestami sme svedkami fakt hustych zalezitosti, pri ktorych zamrazi. ()

stanyslaw

Sandra jako obvykle krásná a ačkoliv to stále lidi překvapuje, umí hrát. Pitt jako obvykle hnusný a hrát vůbec neumí, Ostatní na obou škálách někde mezi. Scénář děravý. Závěrečné triky směšné. ()

Odpadlik

Není to špatný film, ale mám pořád pocit že by mohl být lepší a že poměrně zajímavé téma nebylo dostatečně dotažené. Obal videokazety sice hlásá že "Sandra nebyla nikdy lepší", ale já bych řekl že byla a v mnoha jiných filmech. Souhlasil bych spíše s recenzentem Filmového přehledu že oba "záporní" představitelé Sandru hravě zastiňují. Téma dávného traumatu hlavní hrdinky je tak zprofanované, že se divím, že se s tím ještě dneska někdo obtěžuje, navíc ve film by se bez něho spolehlivě obešel. ()

waska

Lehce naprůměrná kriminálka hlavně díky opravdu dobré Sandře Bullock a výtečnému Ryanu Goslingovi. ()

elshish

Já nevím, ale přišlo mi to strašně zdlouhavé. Některé pasáže bych i klidně vynechal, ale asi záměr autora byl prostě takový. Jinak promyšlenost vraždy těch dvou týpků byl fakt geniální o kterých jsem si myslel, že od začátku jsou víc než kámoši mě trochu sklamalo :)ne.. dělám si prdel ..:) ()

Kingjiri

Vcelku fajn kriminálka, ve který zaujme sympatickej pokus o originálnější zápletku a twisty. Hlavní dvojice teenagerů je sice hodně divná (každej z nich jinak), ale nejspíš i díky tomu dokázala svym způsobem celou dobu bavit. Přebývala mi naopak zápletka ze života detektivky Cassie. Místo toho se naopak moh příběh víc zaměřit na ústřední dvojici nebo se mohla nepříliš úspěšná snaha o detailnější vykreslení postavy Cassie uplně vynechat a celej biják moh díky střídmější stopáži získat rychlejší spád. Každopádně ale solidní žánrová jednohubka a to fakt kriminálky nevyhledávám. Třetí hvězda za casting ústřední dvojice a zápletku. ()

rublik05

Zajímavá kriminálka s poměrně originální zápletkou, která však dojíždí na jistou obyčejnost a šablonovitost, ale především na zbytečně překombinovaný příběh. Celý film drží pohromadě vynikající Sandra Bullock, role policistky jí sedla a její výkon mě moc bavil. Stejně tak se mi líbili i záporáci, zejména už tehdy neuvěřitelně charismatický Ryan Gosling. O žádné převratné dílo se nejedná, o propadák však také ne. 6/10. ()