Willyho kouzelný svět

• Česko Lunapark hrůzy (více)
Trailer 2

Bezejmenný tulák přijme pozici uklízeče v uzavřeném zábavním parku. Všední práce se ale brzy změní v boj o holý život, když místní mechaničtí roboti ožijí a začnou lačnit po krvi. Přežít může jen jedna strana... (TV Prima)

Trailer 2

Lima

Nicolas padá do karierních sraček čím dál hloubějc, ale….nebojí se toho, jde do toho po hlavě a snaží se (na rozdíl od stejného případu jako Willis a spol.) a mě to vlastně baví. Jasně, není to dobrý film ani omylem, ale ta premisa je fakt originální a říkám si, co by s tím za chuťovku provedl nějaký šikovnější a vhodnější tvůrce, třeba takový Robert Rodriguez. Navíc považuju za špatně tvůrčí rozhodnutí od pana režiséra zdejší Cageovu záměrnou mlčenlivost , přišli jsme tak o jeho vtipné hlášky a nenapodobitelnou intonaci, nikdo se tak vtipně neumí verbálně rozčilovat, jako právě Cage. Ale svůj účel to jinak splnilo, Nicolas zase narychlo spíchl nějakou levnou rychlovku, dostal na ruku kešeni a zčásti umořil své staré dluhy a o to přeci jde :o) ()

TomX2 odpad!

Previesť základnú premisu hier Five Nights at Freddy's do filmového spracovania by samo o sebe nemusel byť zlý nápad. Keby sa podobnej zápletky chytil niekto schopný a kreatívny, mohlo by z toho vyjsť zábavné béčko, ktoré by fungovalo ako tiesnivý horor/thriller, ale aj ako komediálna akčná mäsiarčina, ktorá by uctievala ikonické slashery z osemdesiatich až deväťdesiatich rokov minulého storočia (inšpirácia Hooperovým Domom hrôzy, Škriatkom alebo Domom tisícich mŕtvol od Roba Zombieho je viac než viditeľná). Filmu sa však ujali akísi nekvalifikovaní filmári a tak to aj vyzerá - ako kompilácia neoriginálnych prvoplánových nápadov, ktoré splácala banda hlúpych teenagerov do jedného celovečerného filmu a ešte to obalila akýmsi LSD efektom. Hrôza jak po obsahovej, tak po technickej stránke, ale niet sa čoho báť, pozadu sa nedržia ani výborní herci. Herecké obsadenie sa skladá z (ne)známej komparzistky Betky Grantovej, populárnych tvárí amerického Instagramu a pána Nicka, ktorý slúži ako záruka pozornosti ("ten nikdy neodmietne žiadnu filmovú ponuku, čo tak ho sem obsadiť ako hlavnú postavu, aby nám sem prilákal divákov?") a ešte ďalších dvoch neznámych komparzistov a nejakého bezmenného kamaráta, ktorý si chcel silou mocou zahrať v nejakom filme. Tak či onak, jedno je isté. Nicolas Cage by si radšej mal nájsť zamestnanie ako upratovačka, to mu ide celkom parádne. Jeho herecký presah totižto dosiahol úplné dno. ()

honajz2

Když já ani nevím, jak to hodnotit, tohle je prostě... zbytečná blbost. Zbytečná blbost, která ale zbytečnou blbostí chce být a tím pokud možno někoho oslovit, takže svůj účel to asi splní. A ačkoli se to (naštěstí!) nebere vážně, člověk se aspoň může zasmát nad nemluvným superhrdinou Nicolasem Cagem, který zničí všechny animatroniky holýma rukama a do toho stihne ještě perfektně uklidit léta zavřenou a zničenou restauraci. Dvakrát. A ve volném čase ještě hraje pinball a chlastá pivo. Pak je tu parta debilních študáků, z nichž skoro všichni tu jsou jen proto aby umřeli (proto ani nemá smysl přemýšlet nad tím, proč z toho místa nejprve má černoch strašnou hrůzu a o něco později tam se svojí holkou provozuje dost dlouhý sex) a jen jedna z nich, která trošku vyčnívá, všechno přežije a do Cage se zamiluje. Jí je tak 17 a Cage má momentálně 57. No co, přece byste nebránili lásce, vždyť je to krásné! Ne, dost té ironie, ten film se fakt nebere vážně, fakt chce být jen vtipnou blbostí, kde vůbec nemá smysl řešit děj, protože to by vám z těch nelogičností praskla hlava a zbytky mozku vám vymalovaly místnost ve které jste. Tudíž to po divákovi chce, aby dokázal naprosto vypnout. Mě se to částečně povedlo, ale i tak mě to bůhvíjak nebavilo, ono sledovat Cage vs. oživlí vraždící roboti co mají primárně být atrakcí pro děti je sice bžunda, ale napotřetí už se to okouká. - jenže se to samé opakuje asi sedmkrát. A pak už to kromě pár hlášek moc nenabídne. Je to docela zábavná blbost na jedno zhlédnutí, kde je pár scén natočených tak, jako by se předtím režisér strašně zfetoval, nicméně jsem se u toho docela nudil a tak to pro mě nebyla příjemná blbost, ale jenom blbost. 2* ()

ZeroCZ1233

Naprosto dokonalá absurdita, ve které Nicholas Cage nevytírá jen podlahu, ale hlavně divákům vytírá zrak, jak si svou roli v téhle sebeuvědomělé jízdě naprosto užívá a dotahuje tím tento perfektní meme do konce. Zároveň také opovrženě plivu na všechny, co to pozérsky berou vážně a hejtí neduhy, které jsou očividným tvůrčím záměrem a fungují úplně naopak, než jak se zdá. A vám doporučuji si to pustit v co největší partě lidí na co největší možné obrazovce s co největším počtem alkoholu. Já tu možnost měl a nelituji. ()

hous.enka

Jako jo, béčkový (i céčkový a když to klapne, tak klidné i éčkový) horory mám ráda. I Nicolase Cage mám svým způsobem, ehm... No já vlastně nevím. Loutky byly výborně pojaté, o tom žádná, ale Cage mě svým pitím energiťáků zneklidňoval. Proč je pil? Proč tam uklízel jak pitomej? Proč si účty nevyřídil se všema najednou? Možná na Willy's Wonderland časem mrknu znovu a zjistím odpovědi na své otázky... Zatím to zůstává tak na půl cesty a já se filmům s Cagem spíš budu dál vyhýbat. ()

• Nůž, kterým chce Liv (Emily Tosta) zaútočit na jednoho z robotů a který jí vzápětí vytrhne z ruk postava Nicolase Cage, je bezpochyby od americké značky Microtech typ Ultratech. Jedná se o tzv. OTF vystřelovací nůž. (Untentrauer)
  • Vzhled krokodýlí animatroniky byl inspirován sovětským animovaným filmem Krokodil Gena (od r. 1969). (LUKICKK)