Bohouš

(TV film)
Krátkometrážní / Komedie
Československo, 1968, 25 min

Správce horského hotýlku Alois Randa (Jiří Sovák) má starostí nad hlavu: očekává početný zájezd turistů, nestíhá vařit a jeho jediná zaměstnankyně, pokojská Miluška (Zdena Hadrbolcová), si balí kufry. S Bohoušem už tady nezůstane ani minutu. Bohouš je Randův obrovský bernardýn, který odmítá respektovat Miluščino soukromí. Pokojská je tedy pryč, zato přichází první host (Vladimír Menšík) a má hlad jako bernardýn. Hrdý majitel bernardýna s ním tedy uzavře bizarní sázku - jestliže host dokáže sníst na posezení víc chodů než Bohouš, bude mít zajištěn bezplatný týdenní pobyt. Pokud se mu to nepodaří, týden bude u Randy zastávat místo pokojské. (Oskar)

Předseda

Vtipná reklama na Becherovku. Apetit Mistra Menšíka byl pověstný a nedivil bych se, kdyby právě on byl inspirací pro vznik této legendy. ()

dejv01

Vím, že to tady každý píše, ale ja si také opravdu nemůžu představit Silvestra bez Bohouše. Sovák a Menšík tady předvádějí něco neuvěřitelného. No a ten hafan? Ten hafan je přímo boží. Příjemná oddychovka. Bohoušku pojď! ()

Lewaso

Silvestrovská klasika snad až na věky věkův - ale stojí za to. Jak nabitá necelá půlhodinka dokáže být a všichni čtyři (samozřejmě i s bernardýnem) herci jak dou do cíle bez jediného zaškobrtnutí. Skvost české kinematografie. ()

Danulinda

Když se dá dohromady Sovák s Menšíkem a je k dispozici dobrý námět, vznikne z toho geniální dílo, jak je třeba Bohouš. I plný počet hvězd je málo. ()

Gig

Neovlivněný divák Silvestrem, který by tento snímek dnes viděl poprvé, by řekl, co na tom všichni vidíte? Jenže ono to patří k Silvestru a nostalgii, stejně jako třeba Pyšná princezna k Vánocům. Navíc je to geniální pro geniálního Menšíka a skvělého Sováka. Bohouš? To je třešinka na dortu, kterou jistě taky zblajzne. ()

Luswani

Jako jo, fajn. Baví mě to, ale asi proto, že je to tak krátké. Jinak mi na této minikomedii nepřijde nic až tak úžasného. 60% ()

hronik

Prekonat ve zradle Bernardyna to je velmi tezky orisek, ale pro V.Mensika zadny problem.Mikrokomedie na kterou se vzdy rad podivam.Zkratka Sovak, Mensik vysledek pet hvezdicek. ()

shark05

pěkný a srandovní film mě se líbyl obzvlášť protože sám mám doma bernardýna ,ale ten by ten chleba sežral.Docela by mě zajímalo jestli je pravda že ten chleba pokaždý sežral ,tak že ho museli namočit do petroleje. ()

Zeddi

Pamatuju si jak jsem vždycky počítal kolik toho oba snědli a jediné co bych do úst nevložil by byla tak kůže z té tlačenky brrrr. ()

Danaak

Za to, že jsem dala 5* může vlastně můj taťka, kterej mě - svym způsobem naučil - mít tenhle film moc ráda! Nemam co bych vytknula... ()