Agatha Christie: Plavý kůň

• Velká Británie The Pale Horse (více)
všechny plakáty

Epizody(2)

Mark se stále nemůže vyrovnat se smrtí první ženy, přesto je už podruhé ženatý. A čeká ho nepříjemné překvapení. Policisté objevili u mrtvé ženy seznam lidí, kteří mají zemřít, a Markovo jméno zde figuruje také... (TV Prima)

CaptNemo

Ne, že by to bylo natočeno špatně. Narozdíl od mnohých televizních adaptací díla královny detektivek má toto atmosféru a celkem i napětí. Spousta flashbacků a snových představ však jako plevel zamořuje hlavní dějovou linku, až ji v druhé části zcela pohltí a já jsem nepochopil, jak, ale ani co přesně se stalo. To by se u adaptace díla autorky proslulé svoji precizností stávat nemělo. ()

karnifex

Jak už je bohužel v poslední době u adaptací Agathy Christie zvykem, snímku dominuje snaha o zachycení co největšího počtu věrných historických artefaktů a prostředí (tentokrát přelom padesátých a šedesátých let) - patrně se to daří, jenže já nechtěl dobový katalog, ale detektivní příběh, a ten zde není dokonce ani v druhém plánu. Místo toho sledujeme "mysteriózní něco" a rozhodně se nejedná o podnětný zážitek. Převažuje údiv a znechucení - oč lépe se s danou látkou vypořádali ve své netradiční sérii Vraždy podle Agathy francouzští tvůrci! ()

Carcooli

Jsem rozhodne nadsena! První díl mě zaujal od první minuty. Skvěle zpracování, výborne herecké obsazení - proste úžasný snímek na námět skvěle spisovatelky ()

Nellie Lovett

Úplně by stačil jeden díl. Nedostatek děje je bohužel nahrazován opakujícími se snovými vizemi a nedostatek napětí dramatickou hudbou. ()

BLStryker

Po produkční stránce - interiéry/exteriéry a dobové oblečení/automobily - bezchybné, herecky ucházející. Film je ale zcela bez duše, působí uměle, dělaný jakoby na efekt. Na 2 hodiny je moc roztahaný, málo napínavý a kromě Poppy sejmuté kusem pečeně postrádající nějakou pamětihodnou scénu. Ke konci jsem se v tom chaotickém ději začal ztrácet, přitom jsem před pár dny dočetl knihu!? Jaký mám z tohoto zpracování Agathy dojem? Jako když rozbalíte krásně třpytivé pozlátko a uvnitř najdete místo nugátového bonbónu s marcipánovou polevou --- uschlou pecku. ()

hel_ko

Jako pardon, ale tohle už nemá s Agathou Christie naprosto nic společného. Tři hvězdy dávám pouze kvůli tomu, že si královna detektivek potupu ve formě dvou hvězd nezaslouží. ()

dalia

Příběh je napínavý a má atmosféru, pěkné exteriéry a dobové reálie, spíše než detektivku mi připomíná psychothriller. Nicméně ke konci jsem se v ději trochu ztrácela, nebylo zcela jasné, co jsou vzpomínky a co halucinace, a jak to vlastně skončilo?? Nechalo se vidět, už kvůli Rufusu Sewellovi, nicméně nemyslím, že bych se k této minisérii vracela. ()