Reklama

Reklama

Agatha Christie: Plavý kůň

(seriál)
  • Velká Británie The Pale Horse (více)
všechny plakáty
Trailer

Epizody(2)

Obsahy(1)

Mark se stále nemůže vyrovnat se smrtí první ženy, přesto je už podruhé ženatý. A čeká ho nepříjemné překvapení. Policisté objevili u mrtvé ženy seznam lidí, kteří mají zemřít, a Markovo jméno zde figuruje také... (TV Prima)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

vesper001 

všechny recenze uživatele

Smrt k životu patří, předtím je ale žádoucí, aby bytosti byly živé. Tím by se dal shrnout hlavní problém téhle neživotné adaptace a mrtvolných postav. Nové, naleštěné, křečovité a rádobyumělecké zpracování Plavého koně, který je sám o sobě tak temný, originální a překvapující, že každé další vylepšení je o jedno vylepšení navíc. Ze všeho nejhorší je ale toporný výkon koženého Marka, který vypadá jako by jel na koňských sedativech. Jeho mimika se omezuje na tupý výraz a tupý výraz s mrkáním. I když ono se to mezi ostatními vyšinutými postavami ztratí. A stejně ztracený je i čas s tímto pastelkami pomalovaným koníkem. Možná by Sarah Phelps už měla přesedlat na jiného autora. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Předlohu jsem samozřejmě četl (a samozřejmě už je to fakt dlouho, takže samozřejmě nevím, k jakým změnám došlo), ale jde rozhodně o jednu z těch vůbec nejlepších a mnou nejoblíbenějších Agathiných knih. A rozhodně se taky jedná o nejlepší adaptaci od prvních a dosud nepřekonatelných Černoušků, kteří jsou stále naprosto fenomenální. Tahle verze Plavého koně se opravdu vydařila. Vynikající obsazení je samozřejmostí, atmosféra je vynikající a pohlcující, povedlo se jí fantasticky přenést i do této adaptace, takže jsem náramně spokojený. Nechybějí ani mimořádně krásné venkovské exteriéry a samozřejmě zápletka, která je prostě výborná. Navíc to má jen dvě hodiny, takže se to dá perfektně stihnout na hned a nestačí to nudit. Já jsem si užil každou minutu a musím říct, že tohle zpracování je skutečně mimořádně povedené. Za mě obrovská spokojenost. 95%. ()

Reklama

dalia 

všechny recenze uživatele

Příběh je napínavý a má atmosféru, pěkné exteriéry a dobové reálie, spíše než detektivku mi připomíná psychothriller. Nicméně ke konci jsem se v ději trochu ztrácela, nebylo zcela jasné, co jsou vzpomínky a co halucinace, a jak to vlastně skončilo?? Nechalo se vidět, už kvůli Rufusu Sewellovi, nicméně nemyslím, že bych se k této minisérii vracela. ()

PamelaJJK 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neznám knihu, ale toto TV zpracování mi přišlo nepovedené. Ne po technické stránce. Vizualita 60. let byla parádní, hudba OK, Rufus Sewell fajn, ostatní spíš takový kompars, ale ten příběh byl ve filmovém zpracování chaotický, nudný a nezáživný. Nemělo to atmosféru, která by mě naplňovala očekáváním věcí příštích a celkového rozuzlení. Tak nějak mi to bylo jedno. A kdybych u Plavého koně usnul, tak nebudu litovat, že mi něco uteklo... ()

CaptNemo 

všechny recenze uživatele

Ne, že by to bylo natočeno špatně. Narozdíl od mnohých televizních adaptací díla královny detektivek má toto atmosféru a celkem i napětí. Spousta flashbacků a snových představ však jako plevel zamořuje hlavní dějovou linku, až ji v druhé části zcela pohltí a já jsem nepochopil, jak, ale ani co přesně se stalo. To by se u adaptace díla autorky proslulé svoji precizností stávat nemělo. ()

Galerie (56)

Reklama

Reklama