Agatha Christie: Plavý kůň

• Velká Británie The Pale Horse
všechny plakáty
Trailer

Epizody(2)

Mark se stále nemůže vyrovnat se smrtí první ženy, přesto je už podruhé ženatý. A čeká ho nepříjemné překvapení. Policisté objevili u mrtvé ženy seznam lidí, kteří mají zemřít, a Markovo jméno zde figuruje také... (TV Prima)

Trailer

rikitiki

Bu, bu, bu, čarodějnice jdou! Detektivka je ozvláštněná strašidelnými prvky v podobě čarodějnic, voodoo panenek ze slámy a věštění. Nevadilo by, leč zpracování je spíš legrační než děsivé. Snová vize hlavního hrdiny, kdy vidí postavu krále z masopustu, který vypadá jako něco, co uteklo z Arcimboldova obrazu, je k smíchu. Řídký děj je nastavovaný na neúnosnou míru. Závěrečný twist z vyprávění trčí už dlouho před tím, než k němu dojde. SHRNUTÍ: Pokud se oženíš z nesprávných důvodů, málokdy to mívá dobré konce. ()

filmmovier

Předlohu jsem samozřejmě četl (a samozřejmě už je to fakt dlouho, takže samozřejmě nevím, k jakým změnám došlo), ale jde rozhodně o jednu z těch vůbec nejlepších a mnou nejoblíbenějších Agathiných knih. A rozhodně se taky jedná o nejlepší adaptaci od prvních a dosud nepřekonatelných Černoušků, kteří jsou stále naprosto fenomenální. Tahle verze Plavého koně se opravdu vydařila. Vynikající obsazení je samozřejmostí, atmosféra je vynikající a pohlcující, povedlo se jí fantasticky přenést i do této adaptace, takže jsem náramně spokojený. Nechybějí ani mimořádně krásné venkovské exteriéry a samozřejmě zápletka, která je prostě výborná. Navíc to má jen dvě hodiny, takže se to dá perfektně stihnout na hned a nestačí to nudit. Já jsem si užil každou minutu a musím říct, že tohle zpracování je skutečně mimořádně povedené. Za mě obrovská spokojenost. 95%. ()

vesper001

Smrt k životu patří, předtím je ale žádoucí, aby bytosti byly živé. Tím by se dal shrnout hlavní problém téhle neživotné adaptace a mrtvolných postav. Nové, naleštěné, křečovité a rádobyumělecké zpracování Plavého koně, který je sám o sobě tak temný, originální a překvapující, že každé další vylepšení je o jedno vylepšení navíc. Ze všeho nejhorší je ale toporný výkon koženého Marka, který vypadá jako by jel na koňských sedativech. Jeho mimika se omezuje na tupý výraz a tupý výraz s mrkáním. I když ono se to mezi ostatními vyšinutými postavami ztratí. A stejně ztracený je i čas s tímto pastelkami pomalovaným koníkem. Možná by Sarah Phelps už měla přesedlat na jiného autora. ()

CaptNemo

Ne, že by to bylo natočeno špatně. Narozdíl od mnohých televizních adaptací díla královny detektivek má toto atmosféru a celkem i napětí. Spousta flashbacků a snových představ však jako plevel zamořuje hlavní dějovou linku, až ji v druhé části zcela pohltí a já jsem nepochopil, jak, ale ani co přesně se stalo. To by se u adaptace díla autorky proslulé svoji precizností stávat nemělo. ()

pakobylka

V náznaku maličko démonické - alespoň zpočátku ... s pěknými a vcelku působivě snímanými exteriéry i interiéry ... nicméně poněkud prkenné - alespoň co se hlavního hrdiny dotýká ... přičemž druhý díl s ubíhajícími minutami ztrácí energii i atmosféru a takřka z posledních sil doklopýtá k závěru, který z mého pohledu není zcela jednoznačný (snad i úmyslně - ale třeba jsem jenom nedávala pozor). Nejsem si jistá, zdali by Agatha Christie měla zrovna z téhle adaptace radost. Slabší 3* ()