Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dana Martinová, mladá žena volnějších mravů, zemře rukou psychicky labilního mladíka Pavla Zacha. Ten se v záchvatu žárlivosti neudržel a zabil dívku úderem do hlavy. Policie najde mrtvolu díky Danině kamarádce Evě Simonové. A právě Eva se stane druhou Pavlovou obětí. Mladík totiž v obavě z vyzrazení dívku napadne a utopí ve vaně. Dvojnásobnou vraždu dostane na starost jako svůj první případ kriminalista poručík Zeman, jemuž pomáhá zkušenější kolega Suchánek. Vyšetřování však zpočátku nikam nevede. Zatímco Pavlův otec se snaží umístit duševně nemocného syna do psychiatrické léčebny, Pavel ze strachu spáchá další vraždu. Ani on, ani vyšetřovatelé však zatím netuší, že od jisté doby je Pavel pouhým nástrojem v rukou někoho jiného… (Česká televize)

(více)

Recenze (80)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Celkem solidní, byť jen mírně nadprůměrná, detektivka z dílny specialisty na tento žánr režiséra Petra Schulhoffa nedosahuje sice celkových kvalit jeho legendární tetralogie s kriminalistou majorem Kalašem, ale minimálně jeho poslednímu dílu Diagnóza smrti se vyrovná a především hrdě prezentuje fakt, že vzpřímeně prošla osidly doby. Je totiž skoro zázrak, že na počátku ponurého bezčasí začínající normalizace dokázal Petr Schulhoff ustát tlak stát se hlásnou troubou propagandy a oprostil svůj film od nánosu ideologického balastu. A možná spíše jen shodou okolností natočil něco, co by se dnes dalo chápat jako takový socialistický ohlas noir detektivky, kde se za zdmi pochmurných panelových bytů páše ... maloměšťáctví... ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Jméno Jiřího Adamce mám spojeno spíš s režírováním (pod)průměrných filmů a seriálů. Nevzpomínám si, že bych ho viděl někdy taky před kamerou. Tady má sice účes jako debil, ale v roli vraha na mě udělal celkem dobrej dojem. Dvojice kriminalistů Cupák - Moučka vypadá chvílema spíš jako blbý a blbější a zejména teda Cupák mi ve svý roli přišel naprosto mimo. Když to srovnám s jinejma detektivkama od Schulhoffa, kde ty kriminalisty hrál třeba Hrušínský a Brzobohatý, tak to byl úplně jinej level. Když jsem tak sledoval neobratný pokusy Cupáka sbalit Marii Málkovou, což probíhalo např. tak, že si ji přitáhnul k sobě domů a tam jí nabídnul svoje pyžamo a k jídlu zbytek tlačenky, tak jsem měl pocit, jestli nesleduju nějakou komedii. Jinak Marie Málková před 50 lety byla fakt kočka. A Zdeněk Ornest s plnovousem před 50 lety vypadal úplně jak Fidel Castro. Abych ten film jenom nekritizoval, tak na druhou stranu musim uznat, že to má atmosféru, snad každá z postav má nějakou "temnou" stránku a jsou tam i nějaký překvapení. Ale na detektivky s majorem Kalašem to prostě nemá. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

V podstatě omylem jsem v televizi narazil na tuhle detektivku a celý ten Schulhoffův styl + hudba Pavla Blatného mě navnadili na zážitek á la Major Kalaš. No nestalo se, nejen kvůli tomu, že vrah je znám na začátku filmu. Na vině je i celkem mělká psychologie a (samozřejmě?) Jiří Adamec, který ve své roli příliš věrohodně nepůsobí. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Petr Schulhoff nakrúcal kvalitné a vo svojej dobe netypické kriminálky. Vím, že jsi vrah... nepatrí k jeho najlepším, ale aj dnes sa naň dá, takmer bez pocitu trápnosti, pozrieť. Sympatická je snaha scivilniť postavy a zločin i jeho vyšetrovanie priblížiť divákovi, aby mal pocit, že sa to mohlo udiať aj v jeho bezprostrednom okolí. Moučka bol lepší, než obvykle, Cupák bol naopak chvíľami nevierohodný, chvíľami smiešne hysterický, Málková pôsobila ako robot. Hudba výrazne podporila dej. A zaujímavosťou je aj to, že všetci moji obľúbení užívatelia tento film svorne ohodnotili troma hviezdičkami. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Při úvodních titulcích se záběrem na chatu a skličující hudbou to sice vypadá, že začíná Lesní duch, ale pak se rozjede upovídané vyšetřování, při kterém znáte vraha a s nepříliš chápavým jmenovcem Honzy Zemana rozplétáte motivy (není překvapivé, že mu nakonec k vyřešení případu postačí uhasit lejtka a odsednout si z vedení). Moučka tradičně ztělesňuje hromádku utrápeného neštěstí, Sklenčka hází fóry v duchu jména své postavy a přitom nezištně vede svého kolegu, co se snaží víc než cokoli jiného nabídnout tlačenku a mlíko české Cher Marii Málkové. Jako by chtěl popřít, že preferuje kl… klasické řešení případu.. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • V pokoji vraha je plakát anglické rockové skupiny Deep Purple. (vojtas73)

Reklama

Reklama