• waits
  **

  U tohohle typu kriminálek je naprosto nezbytné, aby byl vyšetřovatel charismatickým chlapíkem a aby atmosféra diváka vtahovala neúprosně děje, nesmí ho pustit. Za sebe můžu říct, ze jsem vtažen nebyl, naopak, jsem se převalil přes tenkou hranici do sektoru, kde začíná nuda a kde se Cupák ne a ne nějak pořádně položit do role. Byl jsem sám, kdo uhádnul dlouho dopředu, kdo vlastně za ty nitky tahá?(19.9.2014)

 • Ixbalanke
  ****

  Klasická logická detektivka postavená na spletitých lidských vztazích od skvělé anglické spisovatelky P.D.Jamesové. Až do poslední chvíle je zápletka dost utajená a nakonec překvapivá. Sympatické herecké výkony a tváře. Akorát ty ženský tehdy vypadaly všecky nějak stejně, či co:)) Kdo má rád detektivky bez střílení a jiného násilí, založené na dialozích a dedukcích okořeněné ironickým humorem, vřele doporučuju...(28.4.2012)

 • honajz
  ***

  Tohle se myslím Schulhoffovi moc nepovedlo. Chybělo mi v tom jak větší napětí a propracovanost, jak jsem u něho zvyklý, tak i atmosféra. Ne že by to byl špatný film - lokace, zápletka, dokonalý Moučka a jeho hlášky. Ale prostě tomu něco chybělo. Částečně je to výběrem herců, kteří se podle mne někteří na své role nehodí, včetně jedné stěžejní postavy, navíc hrají tak nějak brechtovsky odcizeně, jako bez zájmu, odtažitě, jako by se jich ta role ani netýkala. Pak mě iritovaly takové drobnosti, jako proč ženská, která čeká návrat manžela a zrovna přišla od kadeřnice, má napuštěnou plnou vanu vody? Protože přesný čas návratu manžela asi nevěděla, byla by stejně voda studená, pokud chystala vanu jemu. A podobných nelogických drobností tam bylo víc, takže jsem příběhu až tak moc nevěřil. Navíc mi některá odhalení v závěru už připomínala trochu Cimrmany. Jak říkám, není to špatný film, asi bych se na něj i někdy znovu podíval, ale potenciál byl daleko větší, tohle zůstalo někde v půli cesty a je to takové nedomrlé.(7.4.2019)

 • qvark
  ***

  Že jde o Schulhoffovinu poznáte vždy podle osamělé dřevěné chaty na pokraji lesa...zde s ní přímo začínáme.... Cupák v roli detektiva není tak přesvědčivý jako suverén Hrušínský (Kalaš), ale vynahradí vám to defilé půvabných brunet, kterých zkrátka musí být mnoho, protože hned několik z nich je odstraněno naším vrahem. Žárlivý psychopat se v průběhu děje postupně vytrácí a člověka brzy přepadne pocit, že by se obešel i bez jeho profláknutí v počátku, které nutně musí ubrat na dramatičnosti...překvapivý závěr pak již nelze očekávat....přesto se dostaví...(18.1.2012)

 • Radek99
  ***

  Celkem solidní, byť jen mírně nadprůměrná, detektivka z dílny specialisty na tento žánr režiséra Petra Schulhoffa nedosahuje sice celkových kvalit jeho legendární tetralogie s kriminalistou majorem Kalašem, ale minimálně jeho poslednímu dílu Diagnóza smrti se vyrovná a především hrdě prezentuje fakt, že vzpřímeně prošla osidly doby. Je totiž skoro zázrak, že na počátku ponurého bezčasí začínající normalizace dokázal Petr Schulhoff ustát tlak stát se hlásnou troubou propagandy a oprostil svůj film od nánosu ideologického balastu. A možná spíše jen shodou okolností natočil něco, co by se dnes dalo chápat jako takový socialistický ohlas noir detektivky, kde se za zdmi pochmurných panelových bytů páše ... maloměšťáctví...(26.11.2011)

 • - V pokoji vraha je plakát anglické rockové skupiny Deep Purple. (vojtas73)