VOD (1)

Dana Martinová, mladá žena volnějších mravů, zemře rukou psychicky labilního mladíka Pavla Zacha. Ten se v záchvatu žárlivosti neudržel a zabil dívku úderem do hlavy. Policie najde mrtvolu díky Danině kamarádce Evě Simonové. A právě Eva se stane druhou Pavlovou obětí. Mladík totiž v obavě z vyzrazení dívku napadne a utopí ve vaně. Dvojnásobnou vraždu dostane na starost jako svůj první případ kriminalista poručík Zeman, jemuž pomáhá zkušenější kolega Suchánek. Vyšetřování však zpočátku nikam nevede. Zatímco Pavlův otec se snaží umístit duševně nemocného syna do psychiatrické léčebny, Pavel ze strachu spáchá další vraždu. Ani on, ani vyšetřovatelé však zatím netuší, že od jisté doby je Pavel pouhým nástrojem v rukou někoho jiného… (Česká televize)

kingik

Dělání, dělání, všechny ty ohavné Adamcovy skutky nezahání, ale je možným lékem na jeho pozdější strašlivě imbecilní režijní počiny pro Novu. V podstatě zabil tři ženské sex symboly normalizační éry.: Jaroslavu Obermaierovou, Alenu Vránovou a Stanislavu Bartošovou. A z celého zajímavého námětu zůstal jen zdlouhavý psychologický výluh, neboť totožnost vraha je divákům známa od samého začátku, jen vyšetřovatelům nikoliv. Takže jsme svědky naprosto zbytečných skládání stop, nicotných výslechů a podezření. Je to hodně roztahané. Aby to bylo poutavé, bylo by záhodno do rolí vyšetřovatelů obsadit vhodnější typy, dvojka Cupák a Moučka spíše nebavila. Petr Schulhoff zazdil závěrečné vyústění, vyznívalo hloupě, zbrkle a nepravděpodobně. Kritizovaný Adamec mě bavil, bylo ho ve filmu jen na pár chvilek, ale alespoň zaháněl nudný progres této kriminálky. Hudebně a atmosféricky jsem to čekal pevněji uchopené. Schulhoffovi sázka na diváckou průhlednost a nedotaženou psychologizaci příliš nevyšla. Alespoň jsem si odškrtl položku z jeho široké filmografie, která mě svým uchopením nezaujala. 5/10 ()

Tommassi3

"Ale komupak to děláme pá ?! Tak se mi zdá, že jste s ní dál než s celým případem.." ;) Famózně hláškující policejní fotr Moučka, tokající Cupák major Zeman, machrující Přeučil či vraždící herecky snad zajímavější než jako režisér Adamec ve stejně výtečné jako nedoceněné Shulhoffově buddy detektivce narativně nesmírně sympatického střihu.. ()

PKD

Nic moc. Major Kalaš by to zvládl o 20 až 30% lépe, než tito pánové. A ten Adamec, to byl fakt úlet. Chuděrka, má stále tu ´´hroznou´´ horečku,haha! A to přiblblé háro...no. Připadalo mi, že jde o sestřih několika filmů, dohromady. Ech. Tohle měl býti noir film ze 40.let. Proti Stopám Krve a spol., to je na 1 hvězdu. Výstižný komentář...Tosim. ()

Master19

Trochu nevyvážená detektivka s prvky téměř až uměleckými. Ty jsou pak ubíjeny typizovanými interiéry z národního podniku Dřevoplech... Velmi zvláštní je vztahová rovina vyšetřovatele Cupáka, který možná nechtěně dělá z policajtů hodné strýčky, kterých se nemusíme bát? Ačkoliv se zdá sestava Moučka - Sklenčka - Adamec katastrofální, není to takový průšvih a na druhou stranu takový Přeučil si to celkem užíval. Párkrát se mi také vybavily Čtyři vraždy stačí, drahoušku. :-) ()

dobytek

Jméno Jiřího Adamce mám spojeno spíš s režírováním (pod)průměrných filmů a seriálů. Nevzpomínám si, že bych ho viděl někdy taky před kamerou. Tady má sice účes jako debil, ale v roli vraha na mě udělal celkem dobrej dojem. Dvojice kriminalistů Cupák - Moučka vypadá chvílema spíš jako blbý a blbější a zejména teda Cupák mi ve svý roli přišel naprosto mimo. Když to srovnám s jinejma detektivkama od Schulhoffa, kde ty kriminalisty hrál třeba Hrušínský a Brzobohatý, tak to byl úplně jinej level. Když jsem tak sledoval neobratný pokusy Cupáka sbalit Marii Málkovou, což probíhalo např. tak, že si ji přitáhnul k sobě domů a tam jí nabídnul svoje pyžamo a k jídlu zbytek tlačenky, tak jsem měl pocit, jestli nesleduju nějakou komedii. Jinak Marie Málková před 50 lety byla fakt kočka. A Zdeněk Ornest s plnovousem před 50 lety vypadal úplně jak Fidel Castro. Abych ten film jenom nekritizoval, tak na druhou stranu musim uznat, že to má atmosféru, snad každá z postav má nějakou "temnou" stránku a jsou tam i nějaký překvapení. Ale na detektivky s majorem Kalašem to prostě nemá. ()

• Při natáčení scény, ve které měl Jiří Adamec jako psychopat Pavel Zach utopit ve vaně svou tetu, málem došlo k tragédii. Aleně Vránové, která ji hrála, se do plic dostala voda a opravdu se začala topit. Nikdo ze štábu to netušil, všichni si mysleli, že se tak urputně brání, protože to podle scénáře bylo jejím úkolem. Nakonec herečku musel oživovat narychlo přivolaný závodní barrandovský lékař. (raininface)