poster

Bubák Bubby (festivalový název)

 • Austrálie

  Bad Boy Bubby

 • USA

  Bad Boy Bubby

 • Velká Británie

  Bad Boy Bubby

Komedie / Drama / Krimi

Austrálie / Itálie, 1993, 114 min

Režie:

Rolf de Heer

Scénář:

Rolf de Heer

Kamera:

Ian Jones
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • playboxguest
  ***

  Bubby... to je ksichtem i celkovým vzhledem dokonalej Trevor z pátýho gétéáčka. A z toho jeho chování jsem chvilkama měla skoro chuť brát tenhle film jako Trevorův prequel :) Jináč mi film zrovna komediální nepřišel. První půlhodinku mi bydlení mamánka s šílenou kozaticí přišlo mnohem víc zneklidnující než většina scén ze Stonožek, nebo Srpska, prostě horor. Pak přišla scéna s polišem na křižovatce, jedna z mála zastupitelek zmíněné komedie, fakt jsem se zasmála jak za starejch časů třeba u Nástrah velkoměsta. A zbytek, zbytek je už prostě jenom divný drama o divnym chlapíkovi, kterýmu byste se v reálném světě vyhnuli už od pohledu. Palec nahoru si ale jednoznačně zaslouží za vystupování na jevišti, kde překonal i Franka s obří hlavou. 60%(10.12.2014)

 • Morholt
  **

  První půlhodina byla nechutná a ujetá, ale obojí tím správným způsobem. Tím nechci říct, že bych si ujížděl na obstarožních prasnicích s dvěma pneumatikama, nicméně ten záměr plasticky ukázat, z jak šíleného prostředí se Bubba do normálního světa dostal, vyšel na výbornou. A tím to také haslo. Pokud nepočítám výborného Nicholase Hopea, neměl mě film čím jiným oslovit. Na komedii to bylo zoufale nevtipné, na drama zoufale nedramatické a hlavně to byla jedna velká nuda i při použití rychloposuvu. Za úvodních 30 minut 25%.(2.2.2016)

 • Chrustyn
  **

  Těžká deprese a nechuť, která mě filmem provázela, byla tak silná, že se mi to ani nechtělo dokoukat do konce. Pokud však divák přežije první třetinu, (synáček vychovávaný hodnou obtloustlou maminkou, která ho drží zavřeného a po večerech mu dává lekce sexu a na hraní má kočičku v kleci, kterou poté obalí fólií a je velice překvapen, že kočička nedýchá) možná to dojede i do konce. Na druhou stranu, sám nevím, proč jsem to udělal.(1.8.2013)

 • Bounded
  ****

  Nečekané překvapení. Depresivní úvod a pak je to něco na způsob Candid meets Nick Cave. Hudební vystoupení, která jsou nejlepšími částmi filmu, jakoby snad skládal sám. Nicholas Hope po právu získal cenu za svou roli, ale možná měla být i kategorie pro nejbizardnějšího filmového mazlíčka. A ne, není to tom, že ke štěstí stačí trocha plastové fólie.(3.5.2012)

 • Pepinec
  ***

  Bubbyho jsem si prostě nezamiloval, MoRTy, asi protože nejsem obézní padesátnice s kozama až na podlahu. Žasnu, kolik se před tímhle přešroubovaným mladším bráchou Jacka Nicholsona svlíklo ženskejch a vzpomínám při tom na poslední tři Bondovky, jestli v nich měl Craig tolik holek aspoň dohromady. Film určitě gradoval a byl zajímavej, sám si ale udělej obrázek, jestli je to maximum, který od filmů čekáš...(28.12.2015)

 • - Šváb, ktorého jedol Bubby, bol skutočný. (Durexon)

 • - Väčšina zvukov bola nahratá pomocou dvoch binauralných mikrofónov skrytých v ušiach Bubbyho. (Durexon)

 • - Počas natáčania sa režisér Rolf de Heer dopočul, že austrálska vláda možno zavedie trest smrti. Nahnevaný touto informáciou napísal inú finálnu scénu, ktorá sa mala končiť tým, že Bubbyho zatknú a obesia za jeho zločiny. Nakoniec si to však rozmyslel a záber sa nikdy nenakrútil. (Durexon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace