poster

Bubák Bubby (festivalový název)

 • Austrálie

  Bad Boy Bubby

 • USA

  Bad Boy Bubby

 • Velká Británie

  Bad Boy Bubby

Komedie / Drama / Krimi

Austrálie / Itálie, 1993, 114 min

Režie:

Rolf de Heer

Scénář:

Rolf de Heer

Kamera:

Ian Jones

Hudba:

Graham Tardif
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arcticsky
  *****

  Tato kombinace špíny, hnusu a křehkosti mne v průběhu filmu vtahovala čím dál více. Od začátku připomínajícího Lynchovu Mazací hlavu přes klopýtání Bubbyho v "civilizaci", přes hudební performance až k optimistickému závěru doprovázenému Händelovou překrásnou skladbou Ombra mai fu z opery Xerxes. Nesmírně zajímavý, nevšední film...(14.3.2020)

 • Curunír
  ***

  Šokující film, který vypráví proces začleňování 30+ letého Bubbyho do společnosti, když ho až do jeho dospělosti držela zavřeného v bytě, aniž by poznal okolní svět, jeho sadistická matka...Film, který je kritikou společnosti a křesťanské morálky, je plný nechutných, sexuálních a naturalistických scén, nad kterými jde někdy hlava kolem...Vrcholem je asi návštěva u rodičů Angel, aneb Bůh nenávidí tlusté lidi, nebo scény s ústavu...Přes toto všechni je Bad Boy Bubby místama ďábesky vtipný film, jehož druhá třetina je bohužel bez tempa...Rozhodně nedoporučuji katolíkům, útlocitným lidem a lidem ze slabším žaludkem...(9.11.2007)

 • KennyKoctar
  *****

  Od tohoto filmu jsem si nic nesliboval a nakonec jsem byl hodně příjemně překvapen! Snímek pojednává o Bubbym – muži, který celý svůj život strávil zavřený v zchátralém bytě pouze se svou matkou (málokdy ve filmu člověk vidí tak zlou, sobeckou, hnusnou a hloupou postavu… ), která ho zneužívala ke svému sexuálnímu uspokojení a jinak se o něj skoro vůbec nestarala… Jelikož Bubbyho pravděpodobně ani nijak nevychovávala, má Bubby velmi zkreslenou představu o smrti, bohu, světě venku – o kterém si myslí, že je jedovatý – atd. Další důležitá věc je, že neumí ani souvisle mluvit - vše co říká, jsou jen fráze, které už někdy slyšel a on je pouze opakuje. Později se díky jistým okolnostem dostane ven a my sledujeme jeho putování městem a všemožné bizarní situace, do kterých se dostává. Prvních cca 15 minut snímku je čistá deprese, která je ještě podpořená absencí jakéhokoliv soundtracku. Pak se film přehoupne v černou komedii, která měla poměrně hluboké myšlenky a několik dost silných scén. Co mě asi nejvíc překvapilo je, že pro herce hlavního hrdiny to byla úplně první filmová role. Své postavy se zhostil naprosto skvěle a měl neuvěřitelně velké charisma…tleskám.... Viděno v rámci Festivalu Otrlého Diváka 2018.(23.5.2018)

 • Hellboy
  *****

  Úchylný film s Nickem Caveem v hlavní roli:) První půlhodinku se film překonává ve vrstvení šokujících scén. Pak přijde na řadu pořádně divný humor, což vrcholí několika naprosto dokonalými hudebními vystoupeními. Tohle si musím někdy zopakovat! EDIT: (Poprvé 6.6.2011 Klubovna, podruhé 7.4.2013 a rovnou zvyšuji hodnocení na 5. Rolf de Heer je génius).(6.6.2011)

 • markotter
  ***

  Pěkná úchylárna, jen co je pravda, ale mě to víc bavilo jen do doby, kdy se dostal Bubby z dosahu své rozkošné maminy. Jakmile ale začal Bubby putovat světem a poznávat ho, začalo to trochu drhnout. Nicméně závěr to zase pozvedl - kapela s frontmanem Bubbym byla skvělá a trochu mi připoměla kdysi slavné The Residents a některé kapely z Rock in Opposition. PS: kdo dělal anotaci k filmu, tak ho asi nikdy neviděl...(5.1.2016)

 • - Scéna so "zlodejom na vozíku" bola založená na skutočnej udalosti, ktorej bol svedkom režisér počas písania scenára. (Durexon)

 • - Rolf de Heer písal scenár s prestávkami dokopy 10 rokov, kým sa film naozaj začal nakrúcať. (Durexon)

 • - Počas natáčania sa režisér Rolf de Heer dopočul, že austrálska vláda možno zavedie trest smrti. Nahnevaný touto informáciou napísal inú finálnu scénu, ktorá sa mala končiť tým, že Bubbyho zatknú a obesia za jeho zločiny. Nakoniec si to však rozmyslel a záber sa nikdy nenakrútil. (Durexon)