Rupert Pupkin (Robert De Niro) je komik, který je přesvědčený o genialitě svého talentu, přestože nikdy nevystupoval a názor na jeho talent s ním nikdo nesdílí. Rupert je posedlý myšlenkou vystupovat v televizi. Když se seznámí se slavným komikem Jerrym Langfordem (Jerry Lewis) nabude přesvědčení, že mu tato hvězda dopomůže ke slávě. Jerry Ruperta odmítá, a tím pro něj začíná noční můra, neboť Rupert se neštítí ničeho na cestě ke svému cíli. Začíná Rupertova bezohledná hra pronásledování, vydírání a nakonec i únos... (Fine Production)

Mikino00

Tady se Scorsese moc nepředvedl, jen průměrná podívaná o cestě na vrchol, za trochu extrémních podmínek. De Niro sice hraje skvěle a je to jeho oneman show, ale to se ztrácí ve slabším ději. Hodně mě štvala jeho spolupracovnice při únosu, opravdu moje nervy značně pocuchala. ()

Oralfabet

No tak jsem si konečně dal i druhý Scorseseho film tolik zmiňovaný v souvislosti s Phillipsovým Jokerem a narozdíl od Taxikáře, který mi přišel prostě jen dobrý, mě Král Komedie opravdu nadchl. Rupert Pupkin je fakt debil k pohledání a já čekal, že to s ním dopadne moc špatně a vlastně jsem mu to asi přál, jenže nakonec byl závěr především optimistický a kromě příjemného pocitu ve mě vyvolal i nemalé sympatie k tomu již zmíněnému debilovi, což jsem vůbec nečekal. Fakt skvělá záležitost s úžasným de Nirem. 9/10 ()

bobstock

Film o chlápkovi, který se rozhodl osudovou zkratkou riskovat svoji nevinnost a stát se komediální celebritou, kterou budou televizní hvězdy prosit u honosných večeří o výstupy v jejich pořadech. Podobně jako náš Kájínek se prostřednictvím zločinu s neskutečně uřvanou Bernhard nakonec stala postava Ruperta Pupkina tragikomickou figurou, která si své místo televizní slávy ukousla. 70% ´´Je tu Jerry, jestli není já si tady počkám, já rád čekám. ´´:) ()

Renfield

Společně se Zuřícím býkem a Taxikářem to mohla být trilogie. Pokud tedy tak trochu není, čemuž bych se vůbec nedivil. Ani Král komedie není tolik o pozadí, jako spíš o hlavní postavě Ruperta Pupkina. Toho, jemuž ostatní tak rádi komolí příjmení, toho do jisté doby neviditelného. On je přesvědčen o svém komediálním talentu a plně pohlcen ve světě uvnitř své hlavy, ze kterého ho jakoby občas dostala pouze jeho matka. Ten film samozřejmě je o médiích, ale nedá se říct, že by byl pouze jejich kritikou. Přesto právě arogance lidí v nich dohnala Pupkina k činu. Velmi zajímavý je právě i jeho stand-up, o němž se mluví celý film, aby v závěru vlastně nadchnul. Totiž Pupkin je výborně napsanou a Robertem De Nirem zahranou postavou. Zprvu je spíše tragickou figurkou, aby přestřelil a přešel do naprosté negace, ze které ho dostane závěr. Jeho stand-up je nejen zdaleka nejvtipnějším ze všeho, co tu od profíků zaznělo, ale také nejupřímnější (z vlastních životních tragédií), nastavuje tak zrcadlo mediální póze a hnusu. Škoda, že v jeho stínů zůstává Masha, jenž mohla být také zajímavou postavou. Nakonec, nebyla jedna z Rupertovích motivací získání obdivu ženy? 85% ()

hell_boy

Více jak hodinu poměrně nezáživná podívaná s několika málo světlými momenty. Ale poslední půlhodinka je naprosto brilantním zakončením, které je vtipné, napínavé, překvapivé a ve výsledku i dojemné, takže jsem nakonec uvažoval i o 100%. Nakonec se ale kvůli slabšímu úvodu přikláním ke čtyřem hvězdičkám. ()

kamil.i

Dramédia, ktorá nepatrí k tomu najlepšiemu, čo Scorsese natočil, no stále nadpriemerný kúsok s pekne vygradovaným finále, kedy si obľúbite aj inak otravného Pupkina. Škoda len, že film nemal podobné tempo od začiatku. ()

ChillThomas

Dost osobitý snímek o nadějným komikovi, co mu nejde na sebe upoutat pozornost. V roli Ruperta Pupkina hraje můj nejoblíbenější herec R. De Niro a samozřejmě, že hraje opět famózně, nejdříve hraje lehce jednoduššího chlápka, kterému nic moc nedochází a furt si myslí že je o něj zájem přitom ho jen odpálkovávali. Ale Robert skvěle vymyslí lišárnu na Jerryho, která ho bude stát 15 minut v televizi, kde ukáže svůj nedocenění talent na bavení lidí, to vyjde s obrovským aplausem, až na to že prostředky kterými toho docílil byly nezákonné a tak si musel na chvilku jít sednout do chládku ale však už znám a oblíben pod King of Comedy, ale končí to prostě skvěle 80% ()

andio

Wow! Jedna z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl! Znáte takový ten pocit, kdy člověk kouká na film skrz prsty, protože mu je líto ponížení protagonisty, nebo se prostě obává trapného momentu? Tenhle film je takový od začátku až do konce. Z většiny filmu jsem viděl jen část, protože ta zbylá byla prsty zakrytá. Hrozně jsem držel DeNirovi palce a byl napjatý po celé necelé dvě hodiny! Rupert Pupkin everybody! Rupert Pupkin! 10/10 ()

Sega

Nádherný a možná trochu opomíjený snímek vyprávějící o člověku, který si jde za svým snem. Rober De Niro je v roli začínajícího komika úžasný. Pro tohoto herce poměrně netradiční role ve které ho budete ze začátku docela litovat a považovat za blázna, který se chce dostat na prkna slávy za každou cenu. Jeho trnitá cesta je však nakonec vykoupena aplausem vytouženého úspěchu. Film Martina Scorseseho se snaží zamyslet nad dnešní společností a trochu se jí vysmívá. I když se jedná o poměrně starší dílko základní téma společenských problémů nestárne. ()

Gastovski

Ironická odysea losera, kterého jeho posedlost vytouženým snem zavede do pěkné bryndy. To, jak zde Scorsese vykreslil lidi ze showbusinesu, je nadčasové a myslím, že se toho moc nezměnilo - někteří jsou furt nadutí prevíti. De Niro coby Pumpkin opět zazářil akorát Sandra B. mi to trošku vadila. A konečný závěr s poselstvím - vynikající. ()

sandinista

No to byla síla! Některé situace mi velmi evokovaly proslulý Bohušův výstup s Karlem Gottem v Dědictví. Jinak film ukazuje stinnou stránku slavných lidí (celebrit), na které se lepí všemožní podivíni. Námět byl zajímavý, ale podruhé už vidět nemusím. 720p ()

heihatchi

Zápolení jedince s mašinérií jménem showbusiness. Většinu lidí semele, ale tady Pipkin, pardon Pupkin, se nebojí na to jít jinak. Čekal jsem trochu víc komedie (už jen podle toho názvu), ale jak se nakonec ukázalo, je to spíše tragikomický snímek. Jinak film stojí za shlédnutí a to už jen kvůli tomu, že De Niro tu hraje fakt dobře a nepřipomíná mi nic, co jsem s ním dosavaď viděl. ()

zahadum

Veľmi zvláštny film...a v podstate smutný a až depresívny ako nám ukazuje hlavne pozadie " showbiznisu " v USA. Scorsese zase podal s Nirom štandartný výkon. V USA je byť mediálne známou osobou veľké bremeno...stať sa mediálne známou osobou naopak veľmi ľahká cesta. V USA musia psychiatri naozaj neskutočne dobre zarábať a mať plné ruky práce. ()

Mánička

Herecký koncert De Nira a pomer(mne) neznámej Sandry Bernhard. Tvorcovsky šikovne uchopená myšlienka a film, ktorého scény s doma nacvičovanými hláškami tvárou v tvár sebe samému sú zrkadlovým odrazom nejedného cinefilného pacienta. "Lepší žít jedinou noc jako král, než dlouhá léta jako nýmand." ()

lsd

De niro je výborný, i když je pro něj v dost netypické roli takového spíše blbce a vtipálka než klasického drsňáka. Režie je taky kvalitní, nicméně příběh i to jak je zde podán mě moc nezaujal a není zase tak nápaditý jako v jiných Scorseseho filmech. Dokonce mi některé scény připadaly i kapánek zbytečné. Jako kritika zabavného průmyslu je to však výborné(Scorsese to vystihl tak, jak to asi i doopravdy funguje). Závěr je docela překvapující, stylový a hlavně trefný. Celým filmem se táhne taková absurdita. Jen škoda několika špatných scén. Dávám 3,5, na 4 to zase bohužel není. ()

tragos

Scorsese se opět zaměřuje na osudy jediného člověka, přesto Král komedie vybočuje z řady jeho majstrštyků. Hlavní hrdina totiž nevyniká ničím zvláštním a už vůbec není zajímavý. Je pouze cílevědomý, což v jeho případě obnáší především extrémní vlezlost (vlezdoprdelkovitost) a ničím nepodložené sebevědomí. Tenhle šašek, Robert Pumpkin, se touží za každou cenu dostat do televizní šou známého Jarryho Langforda, a díky tomu se stát slavným. Přesto, že pro to nemá pražádné předpoklady, nakonec dosáhne svého a dostane největší šanci svého života... Závěr nemá chybu. ()

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

21.08.2017

Spojené státy americké v neděli přišly o jednu ze svých největších komediálních ikon. V 91 letech totiž zemřel slavný herec Jerry Lewis, jehož leckdo zná z Poslíčka, Krále komedie nebo Zamilovaného… (více)