Útočníci z Marsu

(neoficiální název)
  • USA Invaders from Mars (více)

Mimozemská invaze začíná... Na planetě Zemi přistává mimozemská loď. Toto přistání vidí malý chlapec, ale nikdo mu nechce věřit. Vetřelci začínají pomalu ovládat místní obyvatele, a tak chlapci nezbývá nic jiného, než se s prosbou o pomoc obrátit na armádu. Ta se musí postavit hrozbě z vesmíru, která by mohla znamenat konec lidstva. (Chupacabre)

Epistemolog

Povídka Johna Tuckera Battlea má zajímavou vizi, zato mimozemské kostýmy zavalitých komparzistů v pyžamech, kteří nosí v akváriu mozek sem a tam, jsou spíše z výprodeje. Emzáci příjdou na scénu až v závěru, ale ponurou atmosféru po celé stopáži celuloidu nelze upřít. Snímek je z doby, kdy studená válka byla už horká a svým způsobem jde o ozvěnu liberálního obsahu Dne, kdy se zastavila země (1951) i hysterie Invaze do USA (1952). ()

MM_Ramone

Miestami celkom fajn, miestami nudne sa vlečúci, ale nepochybne nízkorozpočtový sci-fi snímok natočený takmer celý v interiéroch filmových štúdií. Využitie archívnych armádnych záberov pre zdôraznenie akčnosti, pôsobí mimoriadne lacno. Tiež scenár o expanzii mimozemšťanov, ktorí za pomoci transplantovaných chipov ovládajú ľudí, nie je ničím originálnym. Hádam že, ani v roku 1953, kedy boli "Invanders from Mars" natočení. ** ()

Lima

Film, krásně zapadající do 50.let, do doby, která tak přála béčkovým scifárnám, plným zlých mimozemšťanů. V tomhle případě se nějaký frontální útok ufonů nekoná, spíše je tu rozvedeno téma mimozemské infiltrace (jako třeba v klasice Invaze lupičů těl ) za pomocí implantovaného zařízení do mozku lidské oběti. Celý příběh je vyprávěn z dětského pohledu chlapce,který jedné noci uvidí z okna přistávat létající talíř, který se zakope pod zem. Chlapcovi rodiče, kteří se na místo přistání jdou podívat, se tam propadnou do země (k základně mimozemského šmejdu) a za pomocí implantované sondy do mozku jsou na dálku ovládáni ufony k záškodné činnosti. Chlapec na všechno přijde a za pomoci jednoho vědce (který chlapcovi uvěří, že viděl přistát ufony...muhehehe) se mu podaří zmobilizovat armádu k zásahu proti mimozemským vetřelcům. Ti většinu filmu nejsou vůbec vidět, teprve v poslední třetině se ukážou v celé své kráse. Vypadají docela legračně. Navlečeni jsou do jakési kombinézy, mají tři prsty a na očích vypouklé klapky se štěrbinou. Jejich vůdce sídlí v akvárku, pouze velká vypouklá postříbřená hlava s rameny, ze kterých vyrůstají dvě chapadélka. Film má dva různé konce. Verze určená pro evropský trh končí zlikvidováním ufonů, ta americká končí tím, že se chlapcovi všechno jenom zdálo a po té, co se probudí, vidí z okna opět přistávat létající talíř, tentokrát jakoby už v reálu. Já viděl tu americkou...... ()

Oktavianus

To je taková škoda, co se s filmem zhruba v jeho polovině stalo! První půlka i přes toho nesympatického spratka byla vynikající, atmosférická, něco ve stylu Invaze lupičů těl, a já se tetelil blahem, jak se lidé začínají postupně chovat víc a víc divně, vzadu na krku mají něco zvláštního a mimozemská invaze plíživě začíná. Jenže přibližně v polovině dojde k velkému zkratu, začne nudný dětský film o emzácích a Marťani samotní (gumoví panáci s šéfujícím Krangem z Želv Ninja) jsou už jen smutnou třešničkou na zpackaném dortu. Konec sice je příjemně otevřený (jak píše Lima, i já viděl americkou verzi), ale dojem to skutečně nevylepší. ()

Campbell

Celkem dobře udělaný nicméně poměrně divně natočený sci-fi. Chlapec uvidí jak spadne ufo a táta se tam jde podívat, no a teď je průser na světě. Mimizešťani se za tátu převlíknou. Celý film je krásně sentimentální a to je bohužel i podstatná srážka celého filmu. On neví co chce být, neví jestli chce být spíše dětský nebo dospělejší a tak se z filmu stává takový podivný mišmaš všeho. Film mi byl ale mile sympatickej a líbil se mi o něco málo více než Hooperův remake. Ale vážně jsem nesnášel toho malýho kluka a jeho věčný "Oh gosh". ()

• Propadání písku bylo natočeno tak, že se vyřízla dlouhá štěrbina do kusu těžkého plátna a vložil se velký trychtýř. Na trychtýř se připevnila hadice od výkonného vysavače a celé se to pak zasypalo pískem. (Marek06)
  • Melodie, která hraje, když tanky a nákladní auta jedou bojovat proti mimozemšťanům, je „The Army Goes Rolling Along“, oficiální píseň americké armády. (Marek06)
  • Dr. Kelston (Arthur Franz) v jedné scéně hovoří o "Světlech z Lobbocku".. Zmiňuje skutečný případ pozorování UFO, který ve své době vzbudil národní senzaci. (Hans.)