Reklama

Reklama

Recenze (16)

Nick Tow 

všechny recenze uživatele

Polish točí filmy tak trochu z iného sveta. Niekto sa v ňom môže cítiť stratený, iný otrávený, ďalší zasa bezradný. Konieckoncov, jeho filmy sú aj o odcudzení a odcudzenie nastáva tam, kde nie je buď pochopenie, alebo - čo je ešte horšie - ani záujem pochopiť. Ja tú Polishovu tichú, pomalú a predsa šialene intenzívnu potrebu "porozumenia" chápem a prijímam. Aj za cenu toho, že mi po tom filme zostala na duši taká nejaká čudná jazva... ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Jakmile se objevila Penny s krásnýma očima a dlouhýma nohama (Michele Hicks), rozezněla teskná hudba a uviděla jsem dvojčata, věděla jsem, že je "vyřízeno" a nespletla se, bylo. Intimita, blízkost, hluboký cit tady nabývá úplně jiný rozměr. A ač se jedná v podstatě o zvláštní či podivný film, mně se bolestně zamlouval. Bratrům Polishovým přihazuji hvězdu za křehkost, emoce a souznění, ztvárněné v podobě, která se jen zřídkakdy vidí. Šeptání... ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

V první řadě bych chtěl poděkovat uživateli Psycho,že tenhle film vůbec doporučil. Vůbec jsem o něm neměl sebemenší tušení a to už jsem něco málo filmů viděl. Tenhle je tak trošku jiný. Nenápadný, obyčejný, ale hlavně smutný, jiné slovo mě snad ani nenapadá. To mu však vůbec neubírá na kvalitě, ba naopak, čistě za sebe ho můžu jen a jen doporučit. Rozhodně stojí za viděnou, moc lidí ho zatím nevidělo i když, jak už jsem psal, je tak trošku jiný... Ale to konec konců uvidíte také. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Na filmy Michaela Polishe musí být zřejmě to správné rozpoložení, protože jsou svým způsobem neobvyklé. Tohle je zatím jeho druhý film, který jsem viděla a rozhodně se chystám i na jeho další počiny. I v Twin Falls Idaho jde o příběh , který je velmi dojemný, smutný a hlavně zajímavý svým námětem. Kvalitně a citlivě zahraný samotnými bratry, kteří si napsali i scénář a tahle role jim vysloveně sedla. Hlavně kvůli nim jsem se rozhodla přihodit jednu hvězdu nejen za originální námět, ale i za to jakým způsobem nám byl předložený. Je to jeden z těch nezávislých, zastrčených filmů, které vám doporučuji trochu oprášit a popřemýšlet si o takových pojmech jako je třeba empatie, svoboda a možná vás zasáhne hlouběji, než by jste sami předpokládali, tak jako mě. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Originálne podaný koncentrovaný smútok. O dvoch bratoch zmierených s osudom, ktorým nečakane do života vpadne jedna prostitútka... Musím uznať, je len málo filmov, ktoré by sa tak nádherne melancholickým a celkovo smutným spôsobom ponorili do svojich postáv. Tu sa to Polishovcom podarilo na jednotku. Všetko čo sa tu dialo okolo bratov dýchalo jedinečnou, priam až hypnotickou atmosférou, ktorá vydržala aj v obsahovo slabších pasážach (tých ale nie je veľa). No na druhú stranu ma práve to núti myslieť si, že na snímok treba mať správnu náladu, inak film nemusí sadnúť. Silný nadpriemer. 85/100 ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama