Twin Falls Idaho

USA, 1999, 111 min

V první řadě bych chtěl poděkovat uživateli Psycho,že tenhle film vůbec doporučil. Vůbec jsem o něm neměl sebemenší tušení a to už jsem něco málo filmů viděl. Tenhle je tak trošku jiný. Nenápadný, obyčejný, ale hlavně smutný, jiné slovo mě snad ani nenapadá. To mu však vůbec neubírá na kvalitě, ba naopak, čistě za sebe ho můžu jen a jen doporučit. Rozhodně stojí za viděnou, moc lidí ho zatím nevidělo i když, jak už jsem psal, je tak trošku jiný... Ale to konec konců uvidíte také.(25.1.2015)

Příjemné překvapení od dvojice amerických nezávislých filmařů bratří Polishů. Snímek byl uveden na festivalu v Sundance a jakožto jejich debut sklidil docela slušný ohlas. Oplývá docela zajímavou poetikou, trochu mi to připomínalo filmy Wenderse, svou zálibou ve zvláštnostech trochu i konvenčnější tvorbu Davida Lynche. Ale to srovnání je třeba brát drobek s rezervou, ať nemáte přehnané očekávání. :-) Mark Polish a Michael Polish se obsadili i do hlavní role, kde jakožto siamská dvojčata rozjíždějí netradiční love story s prostitutkou Penny, která se návštěvou u nich dostává na skutečné dno ve své kariéře. :-) Velice vkusný snímek, který potěší už jen tím, že se na vás nepokouší tak okatě působit jako filmy typu Uvnitř tančím.(15.3.2010)

Na filmy Michaela Polishe musí být zřejmě to správné rozpoložení, protože jsou svým způsobem neobvyklé. Tohle je zatím jeho druhý film, který jsem viděla a rozhodně se chystám i na jeho další počiny. I v Twin Falls Idaho jde o příběh , který je velmi dojemný, smutný a hlavně zajímavý svým námětem. Kvalitně a citlivě zahraný samotnými bratry, kteří si napsali i scénář a tahle role jim vysloveně sedla. Hlavně kvůli nim jsem se rozhodla přihodit jednu hvězdu nejen za originální námět, ale i za to jakým způsobem nám byl předložený. Je to jeden z těch nezávislých, zastrčených filmů, které vám doporučuji trochu oprášit a popřemýšlet si o takových pojmech jako je třeba empatie, svoboda a možná vás zasáhne hlouběji, než by jste sami předpokládali, tak jako mě.(21.3.2014)

• klukluka

Počínaje scénou s Ježíšem to šlo do kytek. Do té doby to fungovalo, ale pak to pozbylo na realističnosti a už se to nepodařilo znovu nahodit. Často už mi to pak naopak zavánělo nechtěnou směšností. Za dřevěnou nohu bych tomu nejraději ještě jednu pecku sebral, ale nechci úplně znehodnotit počáteční nadšení.(24.3.2016)

• Trash

Patos, klišé, šablonovitost, předvídatelnost. Herecké výkony mě také nepřesvědčily. Ano, dovedu si představit, že v realitě by prožívaná situace byla nejspíš hodně dramatická a "psycho", ale já hodnotím film, ne jeho téma. A téma je vlastně to jediné, čím se tento snímek může zdát zajímavý nebo alespoň trochu originální, a to je opravdu málo.(21.7.2014)