Hranice

(studentský film)
  • angličtina Frontier (festivalový název)
Trailer

Režisér Damián Vondrášek a kameraman Filip Marek po úspěšném Vězení (2017) pokračují ve spolupráci na vizuálně i režijně podobném krátkém filmu Hranice, který vypráví příběh o skupince zatčených nelegálních imigrantů na celní správě. Do lesa však uteče malý chlapec. (Letní filmová škola)

Trailer

xxmartinxx

Poněkud polopatické? Nebylo mi jasné, nakolik to chce být realistické a nakolik alegorie, ale v každém případě by méně vznešeně sošní uprchlíci a trochu životnější dialogy prospěly. Některé motivy se mi ale líbily. ()

venca163

Dobrá epizoda. Jsem rád, že mě nikdo žádnou nechutnou agitkou netlačí k tomu, abych fandil vlastencům. #lfs2020 (65%) ()

petrsv

Doba není lehká a tento film to celkem názorně ukazuje. Vyhýbá se hodnocení, nikdo není špatný, nebo dobrý, ale prostě tak to chodí. ()

TomasRichtr

Režijně i kamerově velice precizní dílo. Velmi dobře budované napětí, motivace postav, vnitřní konflikty... nicméně s nejasným koncem, kdy divák nedostane šanci odhadnout, jak se uplynulé události podepsaly na hlavním hrdinovi. Asi bych to víc dohrál na jeho synovi. Velká škoda, film je jinak skvělý, ale jak se říká - konec dělá film. V tomto místě zřejmě selhala dramaturgie. ()