Znamení

Znamenia

Signs

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2002, 106 min

Spoiler: Asi se na chvilku stanu opět terčem kritiky, ale Shyamalan opět dokazuje, že neumí pracovat s napětím. Směšné dialogy, dementní charaktery a konečně chytrý chlapeček Rory Culkin ala Aidan Keller - jejich podobnost je šokující. Znaméní je první film, který jsem od Shyamalan a od té doby jsem se již několikrát přesvědčil, jak moc je tenhle režisér přeceňován. Naštěstí tedy nemohu mluvit o zklamání, jediný od koho jsem čekal více James Newton Howard, který sice vytvořil zajímavou hudbení složku, ale nikterak neoslnil. Trapná je i snaha o pointu, scény s modlením a hlavně pokus svázat ke konci vše v pevný celek - máchnutí, voda, inhalátor. Také mám pocit, že se celý ten film bere až moc vážně... Snímek tak ani nezachraňuje úchvatný závěr, kdy Morgan dostane adrenalin do nohy a celou rodinku zachrání fakt, že si odkládají skleničky s vodou na skříň. Ale vlastně ano, docela solidně jsem se bavil, a to je přeci hlavní. [TOP 19/16 75%](25.3.2007)

Mistrovsky vygradovaná atmosféra, vynikající režie i kamera. Horší scénář, ale zdaleka nejvíce vadí x odkazů, které jsou až příliš "zaníceně" podané. Tedy divák si nemá možnost dosadit své ingredience, ale musí brát stůj co stůj ty režisérovy. Přičemž některé jsou přinejmenším kontroverzní. Jinak ale vynikající filmařina.(9.2.2014)

Netušil jsem, jak může být záběr na kukuřičné pole v ševelícím větru či domácí video z oslavy narozenin děsuplné. Shymalan by však měl raději nechat víru v kostele a ne ji prazvláštním způsobem tahat do invazního sci-fi thrilleru, ačkoliv na druhou stranu, být to reálné ohrožení naší planety, ateistů by se na ní moc nenašlo.. Rodiče mě vždy kárali, že nechávám po domě sklenice s nedopitou vodou, ale já se jen připravoval..(29.8.2008)

Nadprůměrný thriller (variace na Den nezávislosti) v typicky Shyamalanovsky ukecaném stylu, budující znepokojivou atmosféru od začátku až do konce, kdy ale značně upadá kvůli na pohled ne příliš povedenému emzákovi. Mel Gibson celý film táhne, z obrazovky v podstatě nesleze. Na absolutní hodnocení Signs nedosáhnou kvůli závěru, který je příliš americký a do atmosféry zbytku snímku celkově nazapadá.(30.12.2007)

Filmařské prostředky, filmařské prostředky.... pokud jsi chtěl, Shaymalane, vytvořit napínavý příběh a ta pointa byl prostě úlet, to bych snad nějak skousnul. Ale jestli jsi jen kvůli pointě a jakémusi sdělení rozehrál celou tu UFO story, tak to si opravdu přestáváme rozumět a žádné filmařské prostředky Ti k tomu nepomohou.(29.9.2005)

• - Shyamalanova scéna, kde mluví s Hessem (Melem Gibsonem) o smrti jeho ženy, byla natočena den poté, co zemřel jeden ze členů Shyamalanovy rodiny. (becki_tu)

• - Režisér Shyamalan není velkým příznivcem počítačové grafiky ve filmech. Kruhy v obilí, které se ve filmu objevují, proto fyzicky vyrobil natáčecí tým. (Pavlínka9)

• - Pro hlavní roli byl původně zvažován Johnny Depp. (becki_tu)