Znamení

Znamenia

Signs

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2002, 106 min

Scénář: M. Night Shyamalan .. Dokonale, originálně a bravurně zpracovaný útok mimozemšťanů na Zemi! Shyamalan zase dokazuje, že je scénáristický genius a režijně si vede stejně tak dobře! Jednoznačně vrchol jeho tvorby. Strach, napětí a hutná atmosféra jen na základě toho, že "nic" nevidíte. Celé Znamení je pouze vodítko a je jen na Vás, co si domyslíte..(17.4.2005)

Nejlepší je pustit si takový film večer, když je tma a vy jste úplně, ale úplně sami doma jako já teď zrovna... mám rozsvíceno asi ve třech místnostech a poslouchám jestli mé venkovní bezpečnostní zařízení zběsile neštěká ... celkově to vypadá, že si budu muset pustit ještě nějakou komedii, jinak dnes neusnu klidným spánkem. Každopádně Mel i tady ukazuje jak vynikajícím hercem je, stačí se kochat jeho mimikou, gesty, očima ... de facto všichni zúčastnění podali opravdu dobrý výkon. Také kdybych měla klobouk, smekla bych ho s lehkou úklonou před režisérským uměním pana Shyamalana, jeho citem pro napětí a to správné mystično.(19.9.2013)

Vyvoleného sice Shyamalan nepřekonává a možná až příliš brzy vysype na stůl všechny trumfy, nic to ale nemění na tom, že Znamení jsou další trefou do černého. Bože, ta atmosféra.... A to finále... Film není ani tak o náboženství, jako spíš o osudu a o tom, že nic není náhoda. A funguje to sakra dobře...(14.12.2005)

Skvělý film na hranici thrilleru a sci-fi hororu. Atmosféra budovaná spíš pouhým naznačením než přímým setkáním je úžasná (škoda finále - ale dalo se skousnout). Hudba vynikající a výkon Mela Gibsona opravdu výborný. Doufám, že tenhle "Pan" režisér má pro nás přichystány další a další kousky, protože je podle mě opravdu geniální !(23.2.2003)

Jsou filmy, po jejichž shlédnutí nemám slov. Patří k nim i poslední 3 kousky od Shyamalana. Nevím, jestli je tohle jeho nejlepší, ale rozhodně je to ten nejstrašidelnější a nejvíce ovlivněný Hitchcockem, konkrétně Ptáky (na což jsem přišel sám :o)). Jedinou pihou na kráse snímku je trošičku polopatičtější vyústění, ale to mi ohromný dojem nemohlo zkazit.(9.9.2002)

• - Skladatel James Newton Howard byl požádán, zda by nemohl ve svém soundtracku záměrně odkazovat na hudbu z některých klasických filmů stejného žánru jako například Blízká setkání třetího druhu (1977) nebo Psycho (1960). Úvodní hudba a hlavní motiv tří tónů jsou nápadně podobné hlavním hudebním motivům z filmu Psycho (1960) a seriálu "The Twilight Zone" (1985). (becki_tu)

• - Pro hlavní roli byl původně zvažován Johnny Depp. (becki_tu)

• - Dramatická scéna u večeře byla natočena za pouhé tři hodiny. Scéna s mimozemšťanem ve spíži se točila celé tři týdny. (Hpatrik)