poster

Víc než pouhý strach

 • francouzský

  Au-delà de la peur

 • italský

  La paura dietro la porta

 • slovenský

  Viac než len strach

 • anglický

  Beyond Fear, The

Drama

Francie / Itálie, 1975, 92 min

 • borsalino
  ****

  Syrová kriminálka s charismatickým Michelem Constantinem v hlavní roli, kde ztvárnil roli lupiče, vraha a šéfa nedostižitelné zločinecké bandy. Plán přepadení banky mu omylem překazí obchodník s realitami, ale protřelému zabijákovi nedá mnoho práce vymyslet, jak přinutit obchodníka k rozumu. Fakt je, že Michel Constantin se do role záporáku hodí opravdu výborně, vzpomeňme třeba filmy Jako štvaná zvěř nebo Poslední adresa. Krásně ponurá je hudba filmu z pera pana Goraguera.(10.5.2009)

 • Flego
  ****

  Televízny režisér Yannick Andréi natočil jediný film pre kiná a bol to práve tento thriller. Najprv to vyzeralo na vykrádačku banky, keď však prišlo k veľkému omylu a realitný maklér sa stal svedkom príprav lúpeže, celý snímok sa posunul do napínavej hry medzi ním a šéfom lupičov. Filmu pomohli aj hlavní predstavitelia Michel Constantin a predovšetkým Michel Bouquet v netradičnej úlohe.(18.9.2014)

 • Aky
  *****

  Skvělý film z nejsilnějšího období francouzského filmu. Ač se nedokážu odpoutat od antipatií vůči osobnosti Michel Bouqueta, příběh mne zcela strhl. Všechno má na svědomí výtečně napsaný scénář se spoustou nepředvídatelných zákrutů, zvratů a překvapení, kterým teprve dodatečně člověk přizná logiku, ale dopředu ho prostě nenapadnou. Opravdu profesionální práce.(11.6.2011)

 • LiVentura
  ****

  Velmi dobře zfilmovaný příběh o rukojmích jednoho nešťastníka, který se velkým omylem dostal do blízkosti jednoho z největších lumpů Francie... Bouquetovi ani nemusíte tuto roli uvěřit, měl jsem s tím torchu problém vzhledem k jeho výrazovým prostředkům, ale ke konci Vám dojde, že právěm to je to ono!!(18.6.2010)

 • Snorlax
  *****

  Constantin ve své tradiční roli záporáka záporného nezklamal, v ne zcela běžné roli se ocitl Crauchet, byť i jako ředitel policie byl spíše obvyklý tichošlápek. Naprosto skvělý výkon předvedl Bouquet, přerod jeho bázlivého úředníčka v odhodlaného muže bojujícího za záchranu rodiny je úžasný. A závěrečná chůze k domu, v němž drží Guilouxe svá rukojmí, patří k nefalšovaným vrcholům filmu. Ty oči, toť odhodlání samo!(5.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace