VOD (1)

Marc a Steven musí propátrat své vzpomínky a nalézt pravdu. Jinak jim hrozí zatracení v podsvětí. (Disney+)

Elio

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možné SPOILERY. Pořád si nejsem jistá, jestli vše, co Marc/Steven prožívá, není náhodou jen iluze vytvořená Arthurem. Ať tak či tak, jde o cestu, kterou náš hrdina jednoduše projít musí. Dostává se nám díky tomu emočně silné epizody, která je místy dost tíživá, ale tak jaksi pod povrchem, a která nás v mnohém učí, že v některých momentech našeho života přijde čas odkrýt to, co ukrýváme do podvědomí, abychom mohli, srovnaní s chybami i ranami, kterými jsme prošli, jednoduše jít dál, trochu lehčí a snad i smířenější. Moon Knight se skutečně vydal směrem, který jsem od něj ani trochu nečekala. A jsem opravdu ráda, že mě takto netradičně, i když trochu vážněji, než jsme u MCU zvyklí, překvapuje dál. ()

DJ_bart

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Co navrhuješ?" "Když bude nejhůř, zabijem hrošici a ukradnem loď." ________ Aneb cesta do hlubin schizofrenní duše. Předposlední epizoda je jak z hlediska mytologie tak z hlediska budování příběhu jakousi exkurzí do egyptské říše mrtvých, která je v podstatě introspektivním vhledem do Marcovy rozpolcené osobnosti, kde se realita prolíná mezi fabulací, vzpomínkami a jinými formami fikce. Divák si tak pomalu ale jistě začíná uvědomovat, že tahle roztříštěná skládačka začíná dávat větší smysl, než by se zdálo. Až je vám skoro líto, že příští týden je konečná. ()

Sany33

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Mark a Steven sa nachádzajú v Egyptskom očistci aby Hrošia bohyňa rozhodla či sú vyrovnaný alebo nie. Musia pred sebou odhaliť najtajnejšie tajomstvá toho druhého a tak spasiť svoju dušu. Prevedenie: Konečne sa začína hra na city a v tom je Marvel jednoducho geniálny. Mark musí dať všetky karty na stôl a konečne sa nám odhaľuje celé pravda o MoonKnightovi v celej svojej kráse. Aj napriek počiatočnej nedôvere som si túto časť celkom užil. 90% ()

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takže díky psycho dílu se dozvídáme, že schizo verze “A” je vlastně ta vymyšlená a “B” je originál. No upřímně, s ohledem na dosavadní scénář se to dalo čekat. Takže čauky-mňauky infantilní idiocii. Epizoda má tedy prakticky jen jediný význam. Vysvětlit ten dosavadní bordel. Bohužel, ale ať už jedna ze základních otázek epizody (je to vše jen jeden velký bullshit nebo ne?) bude mít odpověď jakoukoliv, nedopadne to pro seriál dobře. Ano = zapadlo to komplet, ale v MCU to nemá co dělat (protože to nikam nezapadá), Ne = co se to sakra dělo v té hrobce minule za idiocii? ()

LachtanShows

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ač tu visí poměrně vysoká čísla, já opět došel k doznání, že mě Marvel svým seriálovým počínáním zase skoro unudil. Je škoda, že jeho nejlepší působení v televizním (VOD světě) představuje animovaný, nikoli hraný seriál. Kromě What If jsem zatím totiž nebyl spokojen ani s jedním výtvorem od loňského jara. ()

• Pokud naskenujeme QR kód vedle dveří, u kterých stojí Steven (Oscar Isaac), dostaneme se na digitální kopii sešitu „Moon Knight #1“ z listopadu 1980. (Kubaaa97)
  • Na plakátu filmu „Tomb Buster“ si můžeme všimnout jména Doug Perlin. Jedná se o referenci na autory postavy Moon Knighta – Douga Moencha a Dona Perlina. (Kubaaa97)
  • Marc (Oscar Isaac) se zmíní o Bushmanovi. Jedná se o referenci na komiksovou postavu Raula Bushmana, žoldáka, který spolupracoval s Marcem a Jean-Paulem Duchampem. Když Bushman zavraždil Petera Alrauna a začal s masovými popravami v Selimě, Marc se ho pokusil zastavit. Bushman ho ale přemohl a odtáhl do pouště, kde ho našel Chonsu. (Kubaaa97)