Hitlerova armáda smrti: Das Reich (TV film)

• Česko

Hitler's Death Army: Das Reich

Dokumentární / Historický

Francie, 2015, 90 (2x45) min

Michaël Prazan

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

Fuuu strašný masaker. Neviem si to ani predstaviť, keby som tam mal byť ja. Zaujímalo by ma ako by dopadla situácia, keby Das Reich nerobili tieto masové vraždy, ale keby boli v Normadii pri vylodení spojencov. Takto sa tam nestihli dostať a dobre im tak, zvyšok už poznáme. 90% - 5*(21.10.2016)

Das Reich, elitní jednotka, pozdeji tanková divize ozbrojených složek Waffen SS. Prošla si boji na východní frontě a po vylodění Spojenců i na západní frontě. Jednotky SS byly známy svým fanatismem, který byl spojený s nadstandartními bojovými výkony, ale i zvěrstvy páchanými na obyvatelstvu. Toto je příběh běžného života v této jednotce od června 1944 až po kapitulaci Německa. A právě v tomto období se na území Francie dopustili její příslušníci velkých a světově známých masakrů, kterým je věnována podstatná část dokumentu, který je poutavý, se spoustou neznámých dobových záběrů.(23.11.2015)

Tento dvojdielny dokument sa predovšetkým zameriava na obdobie posledného roku 2. svetovej vojny. Po vylodení Spojencov v Normandii Hitler nariadil, aby sa divízia Das Reich o sile 15 000 mužov a 200 tankov presunula z juhozápadného Francúzska do Normandie, kde mala vytlačiť Spojencov späť do Atlantiku. V tej dobe už silný francúzsky odboj mal za úlohu spomaľovať postup tejto divízie rôznymi sabotážnymi akciami ale aj otvoreným bojom. A tak dochádzalo zo strany Hitlerovej armády smrti k brutálnym represáliám a masakru civilistov (Oradour sur Glane a Tull). Dokument približuje každodenný život tejto jednotky, neslávne známej v spojitosti s masovými vraždami na Ukrajine a v Bielorusku. Za vojnové zločiny sa pred Norimberg dostalo len pár vysokých veliteľov týchto jednotiek.(16.11.2015)

1594. hodnocený film:(23.1.2016)

Váleční zločinci, po válce chráněni novým spojencem spokojeně dožili ve své rodné vlasti, s důchody zohledňujícími službu třetí říši za 2. světové války. Setkávali se běžně na vzpomínkových srazech, ověšeni Železnými kříži a dalšími vyznamenáními se loučili při veřejných pohřbech se svými kamarády ...(26.3.2018)

Šílený..úzkost až nevolno..stydím se co je člověk člověk schopen provést...poučme se, nesmí se to už opakovat!!(14.3.2018)

Moje hodnocení: 75%(28.7.2018)

tak ty se s těma žaboužroutama teda moc nesrali, no co já se bavil mnoho moc hodně, plnej zásobník! tímto u mě oblíbenost Das Reich stoupla v oblíbenosti bojovejch složek SS o celých pěkných 125% (slovy stopětadvacet precéént)(20.3.2018)

I přes určité historické nepřesnosti (spíše v počtech, než-li v událostech) se jedná o kvalitní francouzský dokument.(17.3.2017)

Francouzský dokument o posledním roce války ve Francii, kam se přesunuly esesácké jednotky z východní fronty a vzhledem k vývoji války už ani nekryly svoje brutální metody. Přehledný dokument , který chronologicky popisuje vývoj bojů a zločiny těchto jednotek. I v západní Evropě to vypadalo jako na východní frontě.(14.3.2018)