Hitlerova armáda smrti: Das Reich (TV film)

• Česko

Hitlerovo komando smrti

• Česko

Das Reich: Hitlerova divize smrti ve Francii

• Francie

Une division SS en France: Das reich

Hitler's Death Army: Das Reich

Dokumentární / Historický

Francie, 2015, 90 min (Alternativní: 2x45 min)

Michaël Prazan

Adolf Hitler (a.z.), Heinrich Himmler (a.z.)

Komentáře uživatelů k TV filmu (26)

Hrozné je najmä to, že vinníci neboli potrestaní a tí, čo si myslia, že sa takéto zverstvá diali len v 2.sv.vojne sú bohužiaľ na veľkom omyle. Akurát nie sú tak na očiach. V podstate každá diktatúra prináša to isté a dejiny sa opakujú. Film ma zaujal tým, že je farebný a je tam pár detaiov zo života jednotky SS. Inak priemer..(8.12.2019)

Autentické záběry a fotografie, věcný komentář, absence mluvících hlav. Toť hybná síla dokumentu a samozřejmě hrůza, která se lidstvu začíná pomalu vytrácet z paměti a tak zase začíná všemožně blbnout. Hořký konec z pohledu obětí represálií a jejich pozůstalých. Spravedlnost pracovala pouze na bojišti, pak od toho dala ruce pryč..(9.12.2019)

Nespomínam si na strašnejší dokument.(24.2.2019)

Fuuu strašný masaker. Neviem si to ani predstaviť, keby som tam mal byť ja. Zaujímalo by ma ako by dopadla situácia, keby Das Reich nerobili tieto masové vraždy, ale keby boli v Normadii pri vylodení spojencov. Takto sa tam nestihli dostať a dobre im tak, zvyšok už poznáme. 90% - 5*(21.10.2016)

Tento dvojdielny dokument sa predovšetkým zameriava na obdobie posledného roku 2. svetovej vojny. Po vylodení Spojencov v Normandii Hitler nariadil, aby sa divízia Das Reich o sile 15 000 mužov a 200 tankov presunula z juhozápadného Francúzska do Normandie, kde mala vytlačiť Spojencov späť do Atlantiku. V tej dobe už silný francúzsky odboj mal za úlohu spomaľovať postup tejto divízie rôznymi sabotážnymi akciami ale aj otvoreným bojom. A tak dochádzalo zo strany Hitlerovej armády smrti k brutálnym represáliám a masakru civilistov (Oradour sur Glane a Tull). Dokument približuje každodenný život tejto jednotky, neslávne známej v spojitosti s masovými vraždami na Ukrajine a v Bielorusku. Za vojnové zločiny sa pred Norimberg dostalo len pár vysokých veliteľov týchto jednotiek.(16.11.2015)

Das Reich, elitní jednotka, pozdeji tanková divize ozbrojených složek Waffen SS. Prošla si boji na východní frontě a po vylodění Spojenců i na západní frontě. Jednotky SS byly známy svým fanatismem, který byl spojený s nadstandartními bojovými výkony, ale i zvěrstvy páchanými na obyvatelstvu. Toto je příběh běžného života v této jednotce od června 1944 až po kapitulaci Německa. A právě v tomto období se na území Francie dopustili její příslušníci velkých a světově známých masakrů, kterým je věnována podstatná část dokumentu, který je poutavý, se spoustou neznámých dobových záběrů.(23.11.2015)

Hrůzy neskutečné, snad už se nic podobného nebude opakovat, člověku je z toho dost zle, když to vidí...(26.11.2019)

Mnozí váleční zločinci, po válce v západní zóně chráněni novým spojencem z druhé strany Atlantiku, spokojeně dožili ve své rodné vlasti .. s důchody zohledňujícími službu třetí říši za 2. světové války. Setkávali se běžně na vzpomínkových srazech .. veteráni, ´hrdinové´ ověšeni Železnými kříži a dalšími vyznamenáními se zcela běžně, spolu se širokou veřejností, loučili při pohřbech se svými zemřelými kamarády ...(26.3.2018)

1594. hodnocený film:(23.1.2016)

Opravdu nechutné co jsou lidi schopni udělat jiným lidem. Nechtěl bych v té době žít. Zajímavá paralela když si vezmete že u nás se neustále vzpomínají Lidice a to ještě část obyvatel šla do koncentráku či na převýchovu děti. Tak naproti tomu v Bělorusku vyhladili a vypálili 620 vesnic a zavraždili všechny obyvatele, proti tomu jsme vyvázli dobře, ještě u nás nebyla fronta.(21.2.2019)

Strašný dokument o strašných veciach.... 80%.(1.12.2019)

Zapálit ženy a děti v kostele, no hnus. Banda sajrajtu, co se po válce schovávala za výmluvy. Slušný dokument, díky obarvení máte mnohem lepší představu o tom, jak tehdejší život vypadal.(21.2.2019)

Závěr prvního dílu je mrazivě hororový. Jinak dokument předkládá všeobecně známá fakta a jejich vztah k divizi Das Reich. Historická chyba je, že zůstali tito masoví vrazi bez trestu vlivem okolních politických událostí.(28.2.2019)

Francouzský dokument o posledním roce války ve Francii, kam se přesunuly esesácké jednotky z východní fronty a vzhledem k vývoji války už ani nekryly svoje brutální metody. Přehledný dokument , který chronologicky popisuje vývoj bojů a zločiny těchto jednotek. I v západní Evropě to vypadalo jako na východní frontě.(14.3.2018)

Nutno vysílat nepřetržitě a pořád dokola. Tyto dokumenty nikdy nesmí být uloženy do skladů jako neaktuální nebo okoukané.(22.2.2019)

Šílený..úzkost až nevolno..stydím se co je člověk člověk schopen provést...poučme se, nesmí se to už opakovat!!(14.3.2018)

Ty autentické záběry jsou fakt masakr. Skvěle vystihují ty hrůzy války.Skvělý a zajímavý dokument - 80%(2.12.2019)

Výborný dokument vykreslující hrůzné události, která tato pakáž lidstva kdy podnikla, ono vybití francouzské vsi (na jméno si nevzpomenu) byla jen špička ledu, už jejich popravy v SSSR byl naprostý děs.(26.11.2019)

Moje hodnocení: 75%(28.7.2018)

Dokument obsahuje asi nejotřesnější záběry válečné reality, jaké jsem kdy viděla.(27.11.2019)

Vzhledem k tomu ,že jsem před lety viděl zmiňovaný a obrazově citovaný "Jdi a dívej se" tak mne to už bohužel nešokuje. Ten náraz jsem si prožil u toho filmu a už nikdy jej nechci vidět.(29.11.2019)

<< předchozí 1 2