Její lékař

Komedie / Romantický

Československo, 1933, 110 min

film ktorý nezačal príliš pozeratelne sa postupom času vylepšoval a vylepšoval obohatili ho 2 zápletky, občas sa avšak dej vyvýjal príliš pomaly a vtipné scénky boli hlavne ako doktor "liečil", niečo čo tam bolo nasilu vložené bola topka, mam z toho filmu zmiešané pocity, niečo tam nebolo ono ale neviem to presne pomenovať, avšak aspoň ten film skončil pozitívne, to film madla z cihelny bol celý čas super a skončil hlúpo tak toto bolo čosi podobné ale obrátene, obom teda viac ako 3* dať nemôžem(31.1.2017)

Skvělý film! Spojení Hugo Haas - Lída Baarová - Antonie Nedošínská a Vladimír Slavinský na počátku let opravdu fungovalo (viz. filmy Okénko, Madla z cihelny aj.). Nadčasový suchý humor Haasův neomrzí, herec je kořením filmu. A také Lída Baarová - dle mého soudu - podává v těchto filmech lepší výkon než v těch pozdějších... Milá atmosféra venkovského sídla snoubenčiných rodičů, záměna malíř vs. doktor či manželka vs. milenka funguje i přes delší stopáž filmu. 70%(21.11.2010)

Pokud si myslíte, že zápletka ohledně toho, že dcera vydává svého nastávajícího za úplně někoho jiného, je pitomá, podívejte se na tenhle snímek. Ovšem nejvíce "dobového kouzla" téhleté staré komedii samozřejmě dodává Hugo Haas.(6.8.2003)

Režisér Vladimír Slavínský natočil pro pražskou filiálku berlínské UFY sérii veseloher s populární trojicí Haas - Baarová - Nedošinská. LÉKAŘE osobně považuji za nejsvěžejší a nejzdařilejší výsledek. Ačkoli téma vydávání se za někoho jiného je v českých pamětnických filmech víc než časté, zde je podáno skvostným způsobem. Hugo Haas předstírající lékaře je výtečný a scény, kdy je nucen vyšetřit domnělé pacienty patří k nejlepším částem celého snímku. Svěží konverzační tempo pak udržují i ostatní spoluhráči, zejména skvělý Jindřich Plachta a mile roztržitý Ludvík Veverka. Vřele doporučuji.(3.10.2008)

Zřejmě ne nadprůměrný film, ale příjemný ano. Koukala jsem na to hlavně kvůli Světle Svozilové a vůbec nelituji - jak mi tahle paní mohla tolik let unikat - nechápu! Hugo Haas je nesmírně sympaticky působící člověk, který i kdyby recitoval z telefonního seznamu, byl by "k sežrání". Lepší 3* za film jako celek.(22.3.2011)