pan Spock

Tak předně - tohle není komedie. Je to film o vážných věcech a problémech dospívajících dětí. Jsou tu sice podávány spíše humorným tónem, ale to jim neubírá na vážnosti. Takhle nějak to ve skutečnosti opravdu chodí. A to jak v té soudruhovské, tak i v té dnešní. Většina charakterů, které popisuje film, se najde snad na každém podobném školním výletě a skoro každý si ho alespoň jednou zažil. A každý si zde může tu "svou" postavu najít. Můžeme na tu dobu studentských radovánek už jen vzpomínat (ať už ve zlém, nebo v dobrém) a srovnávat, jak se všichni naši kamarádi a známí změnily. Protože čas vrátit nelze. Bohužel. ()

ulukaj

Velmi, velmi zavadny film. Dodnes mam chut Cabadaje mucit. Nesnasim ho. Jeho debilni hlasky, uces, pubertalni hlas, pero, jeho hnusnou prdel i ksicht, ktere jsou od sebe beztak k nerozeznani. Proc jsou ceske "horske" komedie tak precenovany (viz sracka S tebou me bavi svet) je pro mne vetsi zahadou nez bermudsky trojuhelnik. Souhlasim s Douglasem. ()

nihiliste

Česká komedie pro mladé, která je v mém žebříčku pěti nejlepších českých z celé historie. "Viky, ty máš ale péro.", "Je to sice dál, ale zato horší cesta.", "Vydrž prťka, vydrž." - Miluju! :) ()

KingBoss

Průměrná, ničím výjimečná, ale docela zábavná komedie. No jelikož u nás vznikaly v 70. a 80. letech takovýchto filmů mraky, tak dávám 2 hvězdy. ()

kacenkin

Super film....ve všech směrech...je to prostě kus reality života dnešních 40_45tníků. Kus života, který jsme v našich osudech tehdy na lyžácích prožili....bez jakékoliv ideologie, bez politiky....jen my a hory. Film má všechno, co má film o třídě puberťáků na horách obsahovat.... Je to film o lidech pro lidi...a je super. Jsem hotovej z negativních komentářů dnešních frikulínů, kteří "film nemusí“ protože asi není dost "cool“. Je to trapné, když někdo, kdo ví úplné prd o životě, se snaží odborně hodnotit film, na který doroste za 15 let :-\ Je směšné hodnotit film z pohledu filmového kritika, který neumí nic.....jako perlu jsem tu kdysi čet, že film nemůže mít 100%, protože ho chápou jen češi.....šmarjá, dyť je to přeci českej film...to je k breku.... ()

bratr_jezek

Velice realistická komedie z lyžáku. Podobný zažil každý z nás, a tak vám tento "extra materiál" studentů připadne sympatický. Na druhé straně pomyslné barikády stojí pak učitelé, kteří "musí" být neoblíbení, protože mají za děti svou odpovědnost, jak tvrdí "drsný" učitel Karda, pokud už na svou práci nerezignují jakou stárnoucí učitelka Boženka či nejsou ještě plni energie a ideálů jako začínající učitelka Hanka. Toto spojení dovoluje vzniknout situacím, které pobaví i po letech. ()

mr_radek

Klasika, na kterou nedám dopustit. Vždycky mi vrátí vzpomínky na gympl. Ani po x-tém shlédnutí neomrzí. "Čeho se na nás dopustí druzí, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami." ()

Alchamei

Kdo nebyl na lyžáku, tak to nikdy úplně nedocení. Hodně lidí říká, že to nereálné kvůli typické socialistické atmosféře (všichni se máme stejně dobře) a že dnešní lyžáky jsou o nečem úplně jiném, ale teď jsem se z něho vrátila a bylo přesně takové, jako tady... Jak po komediální, tak po dramatické stránce, i když tam to bylo trochu jinak. Nejlepší film tohoto druhu vůbec (aspoň pro mě). Klidně bych i dala 100%, i když rezerva být musí. ()

mikinko51

Asi najlepsie teenegerovská komédia z "tuzemskej" dielne. Humorným spôsobom (nie však vulgárnym ako mnohé súčasnú "komédie") vykresľuje realitu lyžiarskych zájazdov. Práve pred pár dňami som sa rozprával s kamarátkou - učiteľkou na gympli - ktorá mi potvrdila, že práve takto to na týchto kurzoch funguje. Proste - aj my sme boli takí - mladosť - pochabosť .... :-) Navyše, súčasťou filmu sú aj veľmi dobré herecké výkony hlavných predstaviteľov, k tomu super atmosféra .... Kam sa hrabe ten odpad "po 25 letech" ..... ()

Josef.Svejk

Čtyři hvězdičky proto, že v něm hrají lidé, se kterými jsem chodil do ročníku na gymplu (Pardonová, Duchoslav), a do základky (Suchánek). V 80. letech mi ten film přišel perfektní. Komedie že života. Ale s odstupem nějakých třiceti let si člověk uvědomí dvě věci: jednak jak přiblblá doba to tenkrát byla, a kromě toho jak toporně některé ty herecké výkony jsou. Srovnávám to například se Snowboarďáky, což je vypalovačka jak má být. Objektivně viděno, nebýt mých spolužáků, tak bych dal ***. ()

Hansolo35

Ten film se mi nikdy nelíbil. Nechápu, kde se pořád bere jako nějaký zázrak. Vznikaly mnohem lepší filmy. Z tohoto zlidovělo pár hlášek a to je všechno. Zbyla nuda. Pokus o Starce na chmelu bez hudby a chmelu :-D ()

tttt

Komedie o studentském lyžařském zájezdu. Film pro mladé, kteří ještě neměli tablety a iphony, bavili se zcela normálním způsobem. Prováděli skopičiny a jak si s nimi učitelé poradí. Film je z reálného prostředí se zkušenostmi, které mohl zažít každý náctiletý. Pro starší krásná nostalgická vzpomínka. ()

maestrum

Nesmyslně přeceňovaný film. Humorných situací je v něm poskrovnu a strašně se na něm podepsala tehdejší doba. Všichni studenti, až na výjimky, neuvěřitelně blbí, puberta s nimi mlátí až to bolí. Jejich chování je přesně tak trapné, jako jejich hlášky....Cabadaj: "holka má 17, tohle si na triko nevezmu"......studentka: "mě nalejval XY, takže ať to zaplatí za on." ()