foto

Eva Jeníčková

  • nar. 5.8.1964 (56 let)
    Praha, Československo

Biografie

Půvabná česko-americká herečka se narodila v Praze a před kamerou debutovala už jako patnáctiletá v dobrodružném filmu TŘI OD MOŘE. Ve všeobecnou známost, ale vešla o tři roky později úlohou třídní krásky Mariky v teenagerské komedii Karla Smyzcka SNĚŽENKY A MACHŘI.

Po tomto úspěchu už bylo o jejím budoucím povolání rozhodnuto. Vystudovala herectví na DAMU a během 80. let se objevila v několika dalších filmech. Asi její nejznámnější rolí je postava Vendulky-utěšitelky ve slavné komediální sérii Dušana Kleina BÁSNÍCI. Kromě hraní působila též jako tanečnice v souboru Unia Nova Jana Hartmanna.

V r.1991 odešla do USA kde se trvale usadila. Ani zde její herecký talent a přitažlivý vzhled neušel pozornosti. Hrála v divadle v Los Angeles, účinkovala v mnoha televizních show a hudebních videoklipech. Objevila se i v několika, spíše béčkových filmových projektech. Na svou rodnou zemi, ale nezanevřela a nedávno například přijala nabídku zahrát si v pokračování SNĚŽENEK A MACHRŮ PO 25-TI LETECH.

Eva Jeníčková je vdaná za instruktora bojových umění Marka Mikitu - synovce legendárního kanadského hokejisty se slovenskými kořeny Stana Mikity.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2008 Hvězdný reportér (TV pořad)
Interview B.T. (TV pořad)
Mr. GS (TV pořad)
2007 Hádej, kdo jsem! (TV pořad)
2004 Uvolněte se, prosím (TV pořad)
2002 Tváře českého filmu (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
1988 Silvestr 1988 aneb Jak jsme to neviděli (TV pořad)