Otec se synem a dcerou (oba mezi 17 - 22 lety) se vydají do hor do jeskyně hledat zkameněliny. Během jejich pobytu v jeskyni se stane zvláštní věc, celá obloha se na několik vteřin oslnivě rozzáří. Kamarád, který zůstal před jeskyní, po pár hodinách umírá na ozáření a z jeho mrtvoly zbude jenom hromádka bílého prachu. Hned se vydávají domů zjistit, co se stalo. Všude nacházejí prázdné ulice, domy i auta. Někteří lidé ale z neznámého důvodu přežili. Proto mají stále naději, že jejich matka a manželka bude v pořádku. (p6qwre)

zdeny99

Film je značně ovlivněn již samotným stářím filmu, a také především tím, že se jedná o televizní sci-fi s nízkým rozpočtem, kterému chybí jakékoliv filmové triky. To je podle mě škoda, protože to téma je velice zajímavé. Přetočit to teď s klasickým filmovým rozpočtem, jednalo by se o vynikající film. [306. hodnocení, 25. komentář, 52%] ()

MickeyStuma

Postapokalyptický snímek ze 70. let svým nízkým rozpočtem plně odpovídá televizní produkci. Námět o dění po nějaké záhadné a smrtící události se používal skutečně vcelku hodně a nejinak je tomu i dnes. Máme tu motiv o přežití, zmínku o atomovém výbuchu a radiaci, výpadek elektřiny a typický naivní optimismus. Lidé se tu změnili v bílý prášek a zůstalo po nich jen oblečení. Málokdo bude vědět, že tento motiv se objevil už v roce 1968 v epizodě ´Sláva Omegy´ v televizním seriálu ´Star Trek´. Snímek vůbec cituje mnoho motivů ze starších sci-fi filmů, ale vlivem nedostupnosti na českém trhu něco takového dnes bude málokomu něco říkat. Důvěryhodný příběh je sice jednoduchý, avšak velmi účinný. Scénář je napsán stylově bez nutnosti vymýšlet speciální efekty a na filmové zpracování postačilo minimum herců. Příběh má dobré tempo a žánrově se ničím vymyká. Televizní low-budget klasika, která se ani dnes nemá za co stydět. Sice může samotný konec připadat podivně, ale to je jen tvůrčí úmysl ponechávající myšlenku na divákovi. ()

Pitryx

Naštěstí jsem tušil do čeho lezu, takže jsem si nachystal práci a udělal jsem toho dost. Jedno oko na sledování tohoto nudného paskvilu naprosto stačilo. Přesto musím uznat, že to nebylo úplně k ničemu, ale že přece jen se to dalo přežít. 30 %. ()

JP84

Postapokalyptický svět a v něm se otec s dcerou a synem snaží dostat ke svojí ženě.To už jsem přeci někde viděl?No jasně,vždyť to je základní (a jediná zápletka) nové Války světů!Jenže tím podobnost zdaleka nekončí:všiml jsem si hned tří scén,které se až moc podobají tomu,co poté použil Spielberg (a to ani nemluvím o tom,co po mrtvých zbyde nebo jak zprovozní první auto).Možná je to jen náhoda,ale pokud ne,moc by mě zajímalo,proč bylo tohle béčko tak inspirativní pro tvůrce jedné z největších filmových produkcí.Ale vraťme se k tomuhle snímku.Čekal jsem,že to bude mnohem horší.Nakonec se z toho vyklubal (na ten rozpočet) docela dobrý film,který má uvěřitelnou atmosféru.Myslel jsem,že se celou dobu budou motat někde v lese,ale nakonec si dovolili i takovou frajeřinu jako prázdné ulice uprostřed města.Problém jsem ale měl s hereckými výkony,jež jsou tragické,ale to bylo u takových filmů normální. ()

Mr.Lordi

No upřímně - od tohohle filmu jsem čekal víc, ale zároveň mě nezklamal. Na tehdejší dobu (o 13 let starší než já...ups...) mrazivé tajuplné dílo. Během komentování zvednuto hodnocení na 3*. 50% ()