poster

Lenox Hill (TV seriál)

 • USA

  Lenox Hill

Dokumentární

USA, 2020, 6 h 44 min (Minutáž: 48–53 min)

Hudba:

Uri Frost

Producenti:

Adi Barash, Ruthie Shatz

Střih:

Ruthie Shatz
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ace.A.T.L.
  *****

  Hodně příjemnej dokument a rozhodně je i dost osobní. Doktory/doktorky si oblíbíte a každej případ s nima prožíváte opravdu na těsno. Neni to pro slabý nátury, ale o to víc se mi to líbilo. Za mě jasných 5* a DOPORUČUJU(15.6.2020)

 • Marigold
  ****

  Skvělá dokumentaristická práce. Plynulé přecházení mezi zrozením a smrtí, mezi panoramaty Manhattanu, stísněností sálů a mikroperspektivou odhalených mozků. Vrstevnaté, dojemné, skvěle dramaturgicky poskládané a v důsledku očistné tím, jak intenzivně to tematizuje konečnost a bezmocnost. A jak nepateticky to oslavuje houževnatost - doktorů i pacientů.(20.6.2020)

 • tereez
  ****

  Na to, že je tenhle doku-seriál venku už měsíc a na to, jak je dobře udělaný, ho hodnotilo překvapivě málo lidí. Je to svižné, zajímavé, vybraní hlavní hrdinové jsou sympatičtí (obzvlášť na modrookého Dr. Johna B. se velmi dobře kouká).(8.7.2020)

 • DaViD´82
  ****

  Bára Kopecká s Doktory zvládla shodný koncept ještě o znatelný kus "více na tělo, více na sále, více bezprostředně, více pragmaticky", ale to rozhodně neznamená, že by Lenox Hill byl méně zajímavý. Skrze čtvero doktorských povolání v rámci jedné nemocnice nabízí dostatečně komplexní pohled na každodenní rutinu, stresy, výzvy, byrokracii, poslání, různorodost pacientů "ve vrchních patrech versus těch na záchrance z ulice" i nedokonalosti systému. Hlavní rozdíl je, že Lenox Hill přeci jen sází i na emoce. A tak tu případy jednotlivých pacientů hrají o poznání větší roli. Také tu není jeden jediný moment, kdyby nebylo zcela jasné, že štábu si jsou personál i pacienti za všech okolností vědomi a tak někdy "hrají" pro kamery. Tratí to kvůli tomu až příliš z oné bezprostřednosti, která je u každého podobného projektu nezbytná. A je jedno, zda je to ze sportovního prostředí či lékařského.(14.6.2020)