Kousek nad hollywoodským bulvárem žije Frankie, mladá žena, která se snaží zjistit, kým chce být. Teprve poté, co zažije několik nadpozemských setkání se záhadným Linkem, mužem, který podle všeho žije život bez pravidel, inspiruje Frankie k natáčení jeho anti-mainstreamových řečí na internet. Společně se stávají hvězdou internetu. Je však těžké mít stále zdravý rozum, když se tlak důležitosti stane nezbytným. Aby toho nebylo málo, Frankie a Link si začnou milostný románek. Frankie sleduje, jak se Link stává ztělesněním všeho, čím opovrhoval. Frankie se tak začne ptát, jestli se také stává monstrem, které pomohla vytvořit. Milostný příběh o lásce k někomu, kdo nemiluje sám sebe na pozadí nové kultury dnešního světa. (Film Europe)

Trailer

silentname

"Mainstream" je film, na ktorý je veľmi ťažké mať jednoznačný názor. Na jednu stranu má momentky, ktoré skutočne stoja za to a bavili ma, na druhej strane vie byť miestami celkom nudný. Na jednej strane je inteligentný, inokedy pôsobí maximálne detinsky a trápne. Na jednej strane je Andrew Garfield perfektný, no niekedy som mal pocit, že sa tak utrhol z reťaze až vedel byť aj celkom strašidelný. Ale zase je treba uznať jeho herecké schopnosti. Z hlavnej myšlienky mám tiež trošku zmiešané pocity. Pretože film ukazuje ako všetci žijeme vo svojom vlastnom svete, ktorý je v mnohých smeroch absolútne falošný, no súčasne chceme mať všetko okolo seba dokonalé a vlastne len podporujeme v mnohom celé toto pokrytectvo. A keď človek ukáže seba samého v skutočnosti, tak sa stane často terčom trollov a ľudí, ktorí nemajú nič lepšie na prácu ako šikanovať druhých cez internet prostredníctvom stupídnych poznámok a memečiek. A potom sa stane tragédia a zrazu je to niečo obrovské a podobne. Proste všetko toto okolo. No náš hlavný hrdina Link sa akosi vnútorne chce zbaviť zodpovednosti a využiť to len na to, aby bol populárny ešte viac. Takže neviem. Je to film, na ktorý určite nezabudnem, má niekoľko komických scénok, ktoré fakt stáli za to a okrem toho herecky je spracovaný skvele. No neviem či je to niečo, čo by som chcel vidieť znovu, alebo nejako výraznejšie analyzovať. Ale film rozhodne zanechal dojem. Hodnotenie: B ()

Kitcat

Something is missing. Tohle mě u sledování Mainstream napadalo docela často, přestože Giu znám moc dobře a její předchozí film Palo Alto mě doslova učaroval, její další filmový počin Mainstream mi připadal jiný. Což není vůbec špatně. Je to film, který má originálnější tématiku a rozhodně se věnuje (aspoň okrajově) aktuálním problémům sociálních sítí. Sem tam má i originální práci s kamerou a celkovou scénografií. Takže esteticky je na tom film dobře. Bohužel mi ale vadil střih, chybělo mi některé scény více procítit a trochu je natáhnout. Myslím, že by to dodalo některým pasážím věcí váhu. K hlavním postavám se taky moc daleko nedostaneme. I přesto, že s hlavní hrdinkou jsme od první klapky až skoro do konce, vůbec ji neznáme. Maya Hawke je začínající herečka, která podědila vše dobré z Umy a Ethana, myslím a doufám, že ji ještě uvidíme. Andrew si počínal jako opravdový blázen, bavil mě, věřila jsem mu a myslím, že tohle pro něj byla unikátní herecká příležitost. Konec koncům film není špatný, oceňuji zase úplně jinou storylinku a snahu i jinakost, ale znovu si ho asi nepustím, co ale rozhodně nevymažu je herecký výkon Andrewa Garfielda! ()

M.i.k.e

Gia Coppola by asi ráda šla ve stopách své slavnější tety,ale to bude ještě chvíli trvat.Mainstream je zvláštní artovka,která by se nejspíš rád trefovala do současného trendu youtuberů a různých influencerů.ale daří se jí to se střídavou úspěšností.Jsou tady sice chvíle,které jsou vlastně poměrně dobré a velký podíl na tom má překvapivě dobrý Andrew Garfield,ale většinou je to takové divně šibnuté cosi...40% ()

Vabr

Podle 52% na ČSFD a smíšených, spíše negativních recenzí na ostatních filmových webech jsem se obával, aby film nevyzněl ve výsledku levně a důležitá myšlenka se v něm neztratila. Ale zklamání se opravdu nedělo, už od začátku jsem věděl, že film pro mě neklesne pod 3*. Hawke, Garlfield (ten se tu pořádně vyřádil) i všichni ostatní hrají výborně a přesvědčivě. Děj je vcelku nápaditý a film je sám o sobě napěchován plno soundtracky, z nichž se mi některé opravdu zalíbily. Jak si u některých filmů zdejší ,,odborníci" stěžují, že postava v průběhu filmu neprošla žádným vývojem, tak tady nemohou nic namítat, jelikož vývoj je více než znatelný 😊😉. Levně to tedy vůbec nepůsobí, takže toho se taky nikdo nemusí obávat. Ocenil bych též zajímavé filmové techniky (emoji, kameru a různé tyhlety youtuberské edity) a finále završené suprovým tanečním vystoupením s parádním soundtrackem. Myšlenek je tu mnohem více než jedna, akorát se všechny vyklepou až na konci 🙂. A ne, neztratily se ve filmu v těch všech emojích a ,,cringu", jak si recenzenti z ostatních webů stěžují. Nejraději bych je vypsal, ale nechci spoilerovat 😬. Ale všechny se mi moc líbily a musím nad nimi přemýšlet, a to si myslím že je u takových filmů důležité - nechat diváka zpětně přemýšlet o účelu filmu. Sice to tu jen chválím, ale ty mínusy, které ve filmu byly ho sráží vcelku dolů. Zkritizoval bych především podivný růst sledujících. Dost špatně se v tom orientovalo a pochybuju, že by to stoupalo tímto stylem, což si na to měli dát pozor, protože to je u takovéhoto filmu důležité. Druhým mínusem je trochu nudnější prostřední část filmu, tam to rozhodně šlo zlepšit. Celkově si ale myslím, že je film svěží, vcelku dobrý a se zajímavými myšlenkami a rozhodně by měl dostat více pozornosti, protože 53 hodnocení je dost bídných ☠. Lepší 3* a těším se na další film od Gii Coppoli. Vyhodnocení: fU**InG lOVe yOu No One Special 😍😘🥰😁😆☺🤩🤗🤑😲😵🥴🤪😱🤡🥳😺😸😻🙀🐱‍👤🙈🙉🙊🐠👀🎈🎆🎇🧨✨🎉🥇❤💗💖💘💝💥💫!!! ()