Kousek nad hollywoodským bulvárem žije Frankie, mladá žena, která se snaží zjistit, kým chce být. Teprve poté, co zažije několik nadpozemských setkání se záhadným Linkem, mužem, který podle všeho žije život bez pravidel, inspiruje Frankie k natáčení jeho anti-mainstreamových řečí na internet. Společně se stávají hvězdou internetu. Je však těžké mít stále zdravý rozum, když se tlak důležitosti stane nezbytným. Aby toho nebylo málo, Frankie a Link si začnou milostný románek. Frankie sleduje, jak se Link stává ztělesněním všeho, čím opovrhoval. Frankie se tak začne ptát, jestli se také stává monstrem, které pomohla vytvořit. Milostný příběh o lásce k někomu, kdo nemiluje sám sebe na pozadí nové kultury dnešního světa. (Film Europe)

Trailer

sedm.1

Mainstream je filmem, který se podle mě snažil být něčím víc, než čím ve výsledku nakonec byl, respektive mi spíš při závěrečných titulcích bylo vlastně až téměř naprosto ukradené, co tím chtěla paní/slečna režisérka a scénáristka v jedné osobě světu sdělit, jelikož ať to bylo cokoliv, nefungovalo to v žádném ohledu. Ani jako romantická komedie, kdy se mi jakákoliv romantičnost jaksi nepodařila odhalit, o humoru pak ani nemluvě, ani jako dramatická proměna povahy lidské bytosti, která proběhla až příliš jednoduše, okatě a především nepřesvědčivě, a ani jako přímé poukazování na vliv médií na společnost, kdy si autorka zřejmě naivně myslela, že tím někoho ohromí, ale spíš se touto snahou znemožnila, a to hlavně díky způsobu, jakým se o to pokusila. No a vlastně nic dalšího mě nenapadá, co by tato podívaná ještě nabízela. Tedy krom absolutně nefungujících emocí, které tu ovšem měli podle mě sehrát poměrně zásadní roli, atmosféra je též taková nijaká a i když stylově se zde pak sice paní/slečna Coppola úplně neztrapnila, tak zrovna v tomto případě to v podstatě na výsledku ale stejně nic nezměnilo. Co se jinak týče jednotlivých postav a jejich hereckých představitelů, tak to je asi ta nejpozitivnější položka filmu, postavy jsou tu totiž vesměs zajímavé a působivé, a herci pak sympatičtí a výrazní, takže alespoň po této stránce to lze pochválit. Já zkrátka tedy sice nechci Mainstream úplně zatracovat, jelikož něco do sebe má, a to ať už svým zpracováním, myšlenkou, či stylem, nicméně celé to chtělo ale asi udělat nejspíš úplně jinak, buď mnohem rafinovaněji, překvapivěji, s nečekaným průběhem a šokující pointou, nebo naopak naprosto nenáročnou, přímočarou, ale zároveň údernou formou, ovšem tento výsledný produkt ničím z tohoto nakonec nedisponuje a proto nejspíš ani nefunguje a nepůsobí. ()

campix

Mainstream vypadal daleko lépe než ve finále je. Sympatické obsazení, aktuální obsah, dobrá hudba. Mohlo to být fajn, mohlo to být lepší. Takhle se tu Garfield pouze exhibuje a po slibném začátku Mainstream spěje k očekávanému konci. Škoda, protože hlavně Maya Hawke mě hodně baví. Tohle opravdu prst na tepu doby nemá, ale mohlo by mít. ()

ScarPoul

Ale musím povedať, že tie 3 hviezdy sú také neisté. Príde mi úsmevné ako Gia Coppola poúča cez veľmi priame, a v určitom zmysle až samoúčelné názory o stave našej spoločnosti, ako keby to bola nejaká obrovská záhada. Pozerať sa na tento film ako trošku uvedomelý jedinec, vytvára pre mňa problém, nájsť tam čokoľvek, čo by vo mne nejako rezonovalo. Nenudí to tak ako jej Palo Alto a vizuál je v tomto smere pôsobivejší. Potešia drobné šteky hercov ako je Schwartzman a Knoxville a Maya Hawke je zase povestná kráska od vedľa. Garfield hrá prvú ligu ale je limitovaný povrchným scenárom. Povrchným aj preto, že všetky vzťahy vo filme sú učebnicové. Bez citu ale s typickými zvratmi. Koniec z Garfieldového pohľadu až diabolsky a preto dobrý. Z pohľadu Maye a Nata Wolffa smiešny a trápny. A toto balansovanie som mal celý film. Vidieť to už nepotrebujem. A som úprimne prekvapený, že takéto filmy sa snažia nastavovať zrkadlo. Robia to veľmi kostrbato. Dakedy slávne meno a dobrý kamoši k natočení dobrého filmu skrátka  nestačia. Všetci zo zúčastnených hercov majú na svojom konte lepšie a sofistikovanejšie kúsky. ()

angel74

„Láska teče proudem z mého srdce.” - Kdyby Gia Coppola rozvedla ústřední myšlenku svého scénáře trochu více do hloubky, mohlo jít o hodně silný a znepokojivý film dotýkající se problematiky vlivu virtuální reality a sociálních sítí na skutečný život mladých lidí. Takto se jedná spíše o jakousi exhibici Andrewa Garfielda, kvůli jehož hereckému mistrovství však stojí za to dát tomuhle nevšednímu počinu šanci. Zaujala mě i Maya Hawke, která geny svých slavných rodičů rozhodně nezapře. (70%) ()

Swannie

Takto si mainstream predstavuje, že vyzerá ne-mainstreamový film? Ja ti neviem. Na to, že som mladá generácia, ma to naozaj žiadnym spôsobom neoslovilo, od začiatku ma to nebavilo a až iritovalo, pretože som často nevedela, ktorý cinge je naschvál a ktorý nie. Andrew aj Maya sú moje lásky, ale toto proste... nie, nič. Žiadna emócia, žiadna chémia, žiadny záujem mňa ako diváka o to, čo sa stalo po tých 50tich minútach, v ktorých som to vypla. 1* za Andrewa, ten je perfektný aj v zlom filme. Marry me? ()