Kousek nad hollywoodským bulvárem žije Frankie, mladá žena, která se snaží zjistit, kým chce být. Teprve poté, co zažije několik nadpozemských setkání se záhadným Linkem, mužem, který podle všeho žije život bez pravidel, inspiruje Frankie k natáčení jeho anti-mainstreamových řečí na internet. Společně se stávají hvězdou internetu. Je však těžké mít stále zdravý rozum, když se tlak důležitosti stane nezbytným. Aby toho nebylo málo, Frankie a Link si začnou milostný románek. Frankie sleduje, jak se Link stává ztělesněním všeho, čím opovrhoval. Frankie se tak začne ptát, jestli se také stává monstrem, které pomohla vytvořit. Milostný příběh o lásce k někomu, kdo nemiluje sám sebe na pozadí nové kultury dnešního světa. (Film Europe)

Trailer

ScarPoul

Ale musím povedať, že tie 3 hviezdy sú také neisté. Príde mi úsmevné ako Gia Coppola poúča cez veľmi priame, a v určitom zmysle až samoúčelné názory o stave našej spoločnosti, ako keby to bola nejaká obrovská záhada. Pozerať sa na tento film ako trošku uvedomelý jedinec, vytvára pre mňa problém, nájsť tam čokoľvek, čo by vo mne nejako rezonovalo. Nenudí to tak ako jej Palo Alto a vizuál je v tomto smere pôsobivejší. Potešia drobné šteky hercov ako je Schwartzman a Knoxville a Maya Hawke je zase povestná kráska od vedľa. Garfield hrá prvú ligu ale je limitovaný povrchným scenárom. Povrchným aj preto, že všetky vzťahy vo filme sú učebnicové. Bez citu ale s typickými zvratmi. Koniec z Garfieldového pohľadu až diabolsky a preto dobrý. Z pohľadu Maye a Nata Wolffa smiešny a trápny. A toto balansovanie som mal celý film. Vidieť to už nepotrebujem. A som úprimne prekvapený, že takéto filmy sa snažia nastavovať zrkadlo. Robia to veľmi kostrbato. Dakedy slávne meno a dobrý kamoši k natočení dobrého filmu skrátka  nestačia. Všetci zo zúčastnených hercov majú na svojom konte lepšie a sofistikovanejšie kúsky. ()

Anderton

Mainstream je film, ktorý chce byť artom, ale je skôr takým fajn indie mainstreamom. Garfield hrá ako o život, ale scenár je vo svojom jadre nastavený tak, že nám je akosi celý vývoj zrejmý od prvého úspechu a kritika sociálnych sietí objavuje niečo už dlhšie objavované. Každopádne treba pochváliť gýčovité stvárnenie virtuálneho sveta, nejasné prelínanie medzi realitou a týmto svetom a adekvátnu stopáž. Pre "postihnutú" mládež povinnosť, je však otázne, či by nakoniec Mainstream pre ňu neznamenal len ďalší cool kúsok o svete, v ktorom chcú už na veky vekov žiť. ()

M.i.k.e

Gia Coppola by asi ráda šla ve stopách své slavnější tety,ale to bude ještě chvíli trvat.Mainstream je zvláštní artovka,která by se nejspíš rád trefovala do současného trendu youtuberů a různých influencerů.ale daří se jí to se střídavou úspěšností.Jsou tady sice chvíle,které jsou vlastně poměrně dobré a velký podíl na tom má překvapivě dobrý Andrew Garfield,ale většinou je to takové divně šibnuté cosi...40% ()

JFL

Ne až tak úžasná pouť internetem s Garfieldem místo Mikýře. Gia Coppola natočila moderní variaci na "Tvář v davu". Ale zatímco nestárnoucí a fenomenální klasika se věnuje provázání médií, celebrit a politiky, "Mainstream" se příznačně své době zaobírá pouze sociálními sítěmi a tudíž ryze egocentrickými okruhy sebeprezentace a paradoxu morálních autorit zvěstujících probuzení na otupujících platformách. Příznačně tomu pracuje s doslovností jak myšlenkovou, tak formální a vytváří prostinkou dualitu youtubersky hyperaktivního zla proti indie alternativě od srdíčka. Na druhou stranu jistá témata a příběhové vzorce se prostě v kultuře opakují a každá generace má svá díla, která sice v mase historického mediálního proudu zůstanou posléze zapomenuta, ale svého času pro konkrétní dobové mladé diváky jsou formativní. Tak nepochybuju a věřím, že čím pro mě kdysi bylo "Floundering", tak tím bude pro někoho ze současných náctiletých právě "Mainstream". ()

silentname

"Mainstream" je film, na ktorý je veľmi ťažké mať jednoznačný názor. Na jednu stranu má momentky, ktoré skutočne stoja za to a bavili ma, na druhej strane vie byť miestami celkom nudný. Na jednej strane je inteligentný, inokedy pôsobí maximálne detinsky a trápne. Na jednej strane je Andrew Garfield perfektný, no niekedy som mal pocit, že sa tak utrhol z reťaze až vedel byť aj celkom strašidelný. Ale zase je treba uznať jeho herecké schopnosti. Z hlavnej myšlienky mám tiež trošku zmiešané pocity. Pretože film ukazuje ako všetci žijeme vo svojom vlastnom svete, ktorý je v mnohých smeroch absolútne falošný, no súčasne chceme mať všetko okolo seba dokonalé a vlastne len podporujeme v mnohom celé toto pokrytectvo. A keď človek ukáže seba samého v skutočnosti, tak sa stane často terčom trollov a ľudí, ktorí nemajú nič lepšie na prácu ako šikanovať druhých cez internet prostredníctvom stupídnych poznámok a memečiek. A potom sa stane tragédia a zrazu je to niečo obrovské a podobne. Proste všetko toto okolo. No náš hlavný hrdina Link sa akosi vnútorne chce zbaviť zodpovednosti a využiť to len na to, aby bol populárny ešte viac. Takže neviem. Je to film, na ktorý určite nezabudnem, má niekoľko komických scénok, ktoré fakt stáli za to a okrem toho herecky je spracovaný skvele. No neviem či je to niečo, čo by som chcel vidieť znovu, alebo nejako výraznejšie analyzovať. Ale film rozhodne zanechal dojem. Hodnotenie: B ()