Reklama

Reklama

Cyberpunk: Edgerunners

(seriál)
  • Japonsko サイバーパンクエッジランナーズ
Trailer 1

VOD (1)

Epizody(10)

Obsahy(1)

V dystopickém světě prolezlém korupcí a plném kybernetických implantátů se nadaný, ale lehkomyslný kluk z ulice snaží stát žoldákem a renegátem v jednom a žít na hraně. (Netflix)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (127)

Tarhiel 

všechny recenze uživatele

Takto si predstavujem dobrý doplnkový seriál k inému médiu: Ucelený príbeh, ktorý obstojí aj samostatne, nie je k nemu potrebné poznať predlohu (v tomto prípade videohru/stolnú hru), na to, aby si ho človek užil a všetko potrebné je mu vysvetlené v priebehu deja (to, že pre človeka, ktorý hral hru, sa niektoré informácie opakujú, je nepodstatné). Stretnete sa aj s nejakými pre univerzum dôležitými postavami alebo lokáciami, ale len vtedy a natoľko, kedy to pre rozprávaný príbeh dáva zmysel. Tuto sa čakanie naozaj oplatilo, CD Projekt si režisérov a scenáristov vybral dobre a naposledy som podobne dobre napísané príbehy čítal práve k videohre Wasteland 2 (dvojkniha Wasteland: Rangers and Raiders a samostatná All Bad Things). ()

NorseSword24 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dával som tomu nádej že sa to časom zlepší ale nakoniec nič z toho. Hl postava mi ani na začiatku a ani na konci nepríde sympatická a nebavilo ma ju pozerať. A v druhej polke seriálu kde sa všetko dostane do extrému!! To bol extrém, ale taký čo už mi to kazil. Je to scifi so silnými prvkami budúcnosti ale akože niektoré tie veci mi prišli tak primitívne. Akoby si ich vymyslel malý chlapec, ale v zlom. Škoda že jediná postava ktorá ma bavila a ktorú som si obľúbil umrela asi v 3. alebo v 4. epizóde. U zvyšku som si prial aby umierali ako v sebevražednom oddiely. No nič, aspoň dobra animácia, aj keď to intro mi príde lepšie ako cely seriál a k tomu sa viaže aj úvodná znelka, ktorá mi zase predstavila pre mňa nového interpreta, ktorý si už urobil miesto u mňa v playliste. A scéna na mesiaci bola fajn ()

Reklama

Mafiapau 

všechny recenze uživatele

Tomu se dá říct přijatelná omluva za posrání mýho očekávání na CP77, aplikování nelegálního marketingu na diváka, zkurvení hry korporátem, proti kterému příběh CP2020-CP2077 stojí.. Perfektní OSTčka (jak z CP77 tak nový jedničky od Poláků i Japonců) animace jako kdyby Animatrix a Kokaku Kidotai si vymrdali mozky, vylízali talíř Pondsmitha, a vycraftily na Netflus parádní penechen, kterýho jsem ochoten vyhlavomrdat i já. Co se týče toho že tenhle počin má na svědomí studio TRIGGER, kvaltování příběhu a nevydechnutí ani na chvíli, je to co se tu právě hodí. Docela to popisuje mojí kariéru v Night City xD. Viděno poprvé 16.10.2022 v ENG dabingu jelikož jsem slyšel že v JAP tam chybí dost přesnosti překladu.. Navíc dabing má Guse Fringa AKA Mop Poseidon AKA Moff Gideo.. což je vždycky výhra. Tak se má dělat Cyberpunk seroš! ()

Klajnik 

všechny recenze uživatele

Chápu, že anime tvůrci musí většinou udělat mnoho kvalitativních kompromisů, aby mohli sypat díly jak na běžícím páse a zaměřit se na velké a pozvolna budované příběhy. Tohle ale není Naruto, který má 1000 dílů (a kterého rovněž nesnesu kvůli vysoké míře japonské afektovanosti přenášené na postavy ač miluju kvalitní příběhy). Nechápu tedy, proč Cyberpunk musel dostat tohle ohavné anime ztvárnění. Vizuálně je to tedy fakt hnusný, což je obzvlášť  neomluvitelný v souvislosti s tím, že zde nehraje prim ani kvalita děje nebo postavy samotné. Příběh, který se tam odehrával, mi byl jedno, protože mi nezáleželo na postavách, které ho prožívali a sám o sobě taky nebyl zrovna skvěle vystavěný. Je to prostě slabej projekt. Jediné, co by se mi na něm mohlo líbit, je žánr, prostření a námět, ale nic z toho nevymysleli tvůrci tohoto anime a beztak to nebylo dost dobře zpracované na to, abych si to užil. Viděl jsem to, když to vyšlo a na podzim roku 2023 si už z toho takřka nic nepamatuju. To vypovídá o všem. Tenhle projekt tedy kategorizuju jako pěnu dní. Člověk se u toho vyloženě nudit nebude, zabije tim čas, ale nic to v něm nezanechá. Promarněná příležitost. ()

Devadesát Dva 

všechny recenze uživatele

U mě to na jakékoliv rovině prostě nefungovalo. Pořád je to mainstreamovej výplach, který se jen jaksi okrajově dotýká kyberpunku (teď narážím na hlubiny uměleckého díla, na povrchu je to tentýž příběh, co tu je ve variacích už stovky let). Nicméně, kyberpunk, aktuálně výraz těžce protlačovaný jednak pomalu se blížící budoucností, ale i hlavně pomalu umírajícím mainstreamovým hypem okolo Cyberpunk 2077 (jak kdyby i název musel být obšlahlý jakousi nudnou variací na Blade Runnera 2049). Desítky let staré koncepty, kde můžeme jít k Dickovi a Matrixu, můžeme jít pozpátku a zkoumat, ale chci jen říct, 'Cyberpunk: Edgerunners' pořád je to anime pro teenagery, moc tomu nepomohlo, že jsem si i teď o víkendu znovu pustil Kona a jeho 'Papriku', což je úplně jinej level filmařiny, na to, že Kon pracuje s necelou hodinou a půl a ať nežeru, tohle tak se třema a půl, nevidím vlastně nic, žádný posun, extra motiv, myšlenku, jen spousta křičení, spousta barviček, nulový vývoj, schematické koncepty, vlastně mi to v momentech tou "monstrózností" připomnělo i takový věci jako je třeba Akira nebo až Tetsuo Iron Man. Pokud je vám dvanáct, třináct, čtrnáct, vaše nadšení chápu, zároveň musím uznat, že očekávat žánrový rozhled a kontext ohledně něčeho jako je tohle, od ostatních, je trochu moc. Třetí hvězda jen za to, že si tvůrci nevybrali cotton candy land end. Jinak tak 5/10. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (4)

  • V seriálu se objeví několik lokací a postav ze hry „Cyberpunk 2077“, např: postavy Adama Smashera a Wakako, z lokací pak stojí za zmínku podnik Afterlife a Bar u Lizzie. (Axarus)
  • Seriál v českém dabingu nevyužívá názvosloví zavedené při překladu hry „Cyberpunk 2077“. Například namísto „Mrchožrouti“ je používáno slovo „Mrchaři“, namísto „rozparovač“ se říká „párač“ a některé pojmy nejsou překládány vůbec (například „netrunner“, do češtiny překládaný jako „síťař“) či „BD – braindance“, do češtiny obvykle překládané jako „PV – psychovize“. (vojtaruzek)
  • Dorio (Marie Westbrook) je v českém dabingu dabována mužem a označována jako „on“, jedná se nicméně o ženu, byť takříkajíc „namakanou“. (vojtaruzek)

Související novinky

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Skvělé zprávy pro fanoušky kyberpunku či sci-fi žánru obecně. Hra Cyberpunk 2077 se totiž oficiálně dočká hrané adaptace. Po úspěšném anime seriálu Cyberpunk: Edgerunners se tak bude jednat o další… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Ke konci roku opět nastal čas na pravidelnou bilanci toho nejlepšího, co na poli kinematografie letos vzniklo. Vybraní uživatelé se v předchozím příspěvku již podělili o svá osobní doporučení na… (více)

Další oslavována hra míří do televize

Další oslavována hra míří do televize

29.06.2020

Cuphead, The Last of Us a Cyberpunk 2077. Tři známé herní série, které se v nadcházejících letech dočkají vlastních seriálů. No a čerstvě se k nim přidala ještě čtvrtá. Seriálovou adaptaci totiž… (více)

Cyberpunk 2077 dostane seriál

Cyberpunk 2077 dostane seriál

26.06.2020

Nadcházející akční RPG Cyberpunk 2077 od tvůrců herního Zaklínače bude mít vlastní seriál. K odhalení došlo při včerejším veřejném streamu o novinkách z chystané hry, která má vyjít letos v listopadu… (více)

Reklama

Reklama