Oba současné příběhy vyprávějí o nesnadném období podzimu, lidského stárnutí i stáří s trochou nostalgie, ale zároveň i v lyrickém a komediálním duchu směrují k vtipné pointě. Povídka Podraz získala hlavní cenu odborné poroty Zlatý prim" na 24. ročníku Festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu 2002 a cenu za nejlepší mužský herecký výkon obdržel Ladislav Chudík. (oficiální text distributora)

Marthos

Dvě krátké humoresky na téma stáří, které dovede být krásné a inspirativní, ale i pošetilé a nebezpečně rafinované. Vynikající herecké obsazení v čele s Jiřinou Bohdalovou, Květou Fialovou, Ladislavem Chudíkem, Josefem Somrem, Stanislavem Zindulkou a Luborem Tokošem je samo o sobě zárukou kvality. ()

gjjm

Nevím, jaké má smysl spojení dvou zcela nesouvisejících filmů do jednoho, snad je to jen proto, aby to mělo nějakou rozumnou stopáž a proto, že jsou oba o starých lidech. Povídka s Chudíkem coby jazykovědcem je na pět hvězdiček, ta druhá mě absolutně minula, tím způsobem, že ani nevím o čem byla. Půl na půl, tři hvězdy. ()

Květa Fialová 1929 - 2017

Květa Fialová 1929 - 2017