Svěrákův příběh (na scénáři se podílel s Martinem Dostálem) je takřka průzračný a vychází z velmi obehraných premis. Jedná se o českou road movie, aneb jak praví popisek: Svobodný film o dvou chlapcích, jedné dívce, zeleném kabrioletu a horkých letních hrách. Radek (Radek Pastrňák) a Franta (Jakub Špalek) si na začátku zakoupí zmíněný automobil, trochu svérázným způsobem ho upraví a rozjedou se vstříc volání dálek a dobrodružství. Cestou přiberou trochu vyplašenou a trochu provokující dívku Annu (Anna Geislerová), kterou zpovzdálí sleduje její žárlivý přítel v černém opelu. A pak už jen jedou, užívají si bezstarostné pohody, aniž by tušili, že v souladu s pravidly žánru bude mít jejich uvolněná jízda dost dramatický konec. (oficiální text distributora)

Redix

Film by se dal rozdělit na dvě části přičemž jedna je o ničem a druhá o hovně. ALE, film je naprostá pohoda, prostě dva sympatický týpci si koupějí auto, uříznou mu střechu, jezdějí po okresních cestách a nic neřeší, do toho hraje fantastická skladba od Buty "Mám jednu ruku dlouhou" potom potkají holku kterou chtějí ojet. (Geislerovou nesnášim) Vykradou banku, benzínku a v podstatě se nic neděje. Nádherné záběry české krajiny to ale vynahradí, scénář je taky dobrej "Kolik máte?" "Osm" "Čeho osm?" "Tisíc" "Ty vole já snad začnu dělat pro armádu spásy". Závěr jsem taky nečekal a film mě hodně překvapil. Svěrák dokázal natočit za málo peněz vynikající film a nedivím se že měl úspěch, navíc pokud se vysílal v létě. 100% Videoklip k Filmu ()

martiňák

Je to můj 100. komentář na ČSFD, tak jsem si vybral jednu ze svých srdečních záležitostí - Jízdu. Je to film, který se spontánně vydala natočit malá skupinka lidí, která během natáčení (věřím) prožila své srdeční filmařské léto a skoro jen tak, jakoby mimochodem z toho vznikl geniální film, který v tom nejlepším připomíná svého předchůdce, Bezstarostnou jízdu. Člověk, když ty filmy vidí, má chuť vyrazit na podobnou cestu, ničím se netrápit a starat se jen o daný okamžik. U obou filmů důležitou roli hraje hudba a ačkoliv jinak Buty považuji jen za příjemný nadprůměr na české scéně, jejich písničky v Jízdě jsou stejně jako celý film geniální. Herci jsou v Jízdě výborně zkombinováni s neherci. Z filmu prýští radost a bezprostřednost, nechybí ani erotické napětí a dramatická zápletka, vše je podáno s tak lehkou samozřejmostí, že žádný z velkých filmů Jana Svěráka nemohl prokázat jeho talent tak jako právě Jízda. ()

dANIELKaB

Výborná hudba od Buty a to nemám na mysli len najznámejšiu Ruku dlohou :), mladučká Aňa, pohodová atmosféra a celkom prekvapivý záver. A výborný Svěrák, ktorý dokáže aj za málo peňazí vykúzliť veľa muziky :) ()

Ygnor

Objev dne: Pastrňák je vlastně Bjurman :-P... Jinak vůně léta je z toho až neskutečně příjemně cítit. ()

KafuR

Už skromný a prostý název dobře vystihuje samotnou podstatu filmu. Příběh, který by se mohl stát komukoli a který by každému asi skončil jinak, na zfilmování je to však nesmírně obtížné řemeslo, protože je těžké udržet něčí pozornost u filmu, který má v popisu práce vyprávět obyčejnou cestu chlápků odvedle. Celkové vzato se jedná o příjemný snímek pozlacený letním prázdninovým sluncem a žlutým filtry, dýchá z něj lehkost a svoboda, postupem času se však boří do hlubin stereotypu, i když je pravda, že film svými kvalitami dalece převyšuje velikost rozpočtu. Závěrečná pointa příjemně vytrhne z letní romantiky a dává snímku přece jen hlubší smysl. ()

dakarin

Dlouho to vypadalo na 80%, na pohodovou jízdu proloženou jistou bláznivosti mládí a letní vůní české krajiny, ale postupně od poloviny snímku přibýval rozměr přilišného privitimismu a lidské nezralosti u hlavní hrdinky a film odstínem převážil tímto směrem - u mě nakonec zanechal spíše jistou pachuť ... přeji všem co nejméně tohoto ve skutečném životě ;-) ()

Carthorias

Letní Filmová Škola 2019, Film 18: Když jsme poprvé viděl jízdu, bylo mi asi 8 let. Následkem toho jsme všechny ty kundičky nepobral a v paměti mi utkvěly hlavně 3 momenty: Převoz babičky o 10 metrů autem, Pastrňák kutálející se v pneumatice dolů z kopce, a kuňkající Geislerová. Zbytek pak nedával absolutně smysl. Po 20 letech je stále převoz babičky nejlepší scénou, ale k tomu se přidala vratká dějová linka o Radkově náklonnosti k Anně a o tom jestli mu dá nebo ne.  Osobně se mi víc líbí dadaistická verze mého ranného dětství, ale ani Jízda á la Svěrák není špatný film, jen to nesnesitelné kníkání Geislerky rychle začne trhat uši. ()

GIK

Vedle hezké hudby ve filmu zazní i jedna PRAVDA. Před temelínskou jadernou elektrárnou: umělecké dílo není od toho, aby pracovalo. TO JE JENOM JAKO. ()

NorseSword24

Další film v ktorom sa nič nedej a zároveň deje. Tieto filmy sa ťažko hodnotia. Zaujímavé je že postavy (teda aspoň jedna z nich) sa počas filmu vyvíja a na konci je iná než na začiatku. Ale absolútne neviem čo si mam o tom filme myslieť. Príde mi to ako jeden z tých filmov ktoré si režisér urobí pre seba ako taký guilty pleasure. Niečo ako Tarantino a Autozabiják. Celkom nudný ale niektoré scény boli zaujímavo natočené a zahrané. Neviem čo by som mal o tomto hovoriť. ()

JohnnyKladno

Dnes bylo opravdu teplo a krásný slunečný den, a tak Jízda. Ta byla.. Nádherný film, kterému vlastně není co vytknout. Dokonalá kamera, hudba, podmanivé záběry a hlavně promyšlený scénář. Dva volnomyšlenkáři vezmou stopem dívku, která je i na jejich poměry „jiná“. Zní to banálně, ale… Pro mě asi nejlepší „roadmovie“. Emoce, audiovizuální zážitek a ten feeling... Bez váhání 100% ()

Solly

Otázka: Dá se natočit na filmový pás letní pohoda a pokecání s přáteli? Odpověď: ANO - Jízda Prostě super, když mám splín či depku tak si pustím Jízdu! ()

Gardenboy

Po závere toho filmu som fakt uvažoval na plným hodnotením. Avšak predsalen ... dosť rozťahaný dej pred tým to zráža. Inak vynikajúce a soundtrack od Buty je jeden z najlepších aké som kedy počul. MÁM JEDNU RUKU DLOUHOUUUUUUUU ! ()

arkie

Nádherný film, cítiť na ňom tú úžasnú volnosť, s akou bol natočený - leto, pohoda, tráva, sranda, potrafená ženská, smrť. Pekné. ()

Jaxx84

Zatímco dohrává závěrečná Jedna ruka dlouhá od Buty, musím říct, že Jízda je vážně pohodový filmek. Ať už za to může skvělá hudba Buty, letní česká krajina, sluncem zalité louky a silnice nebo výborní herci, Jízda je prostě super oddechovka, ve které se i pobavíte. Na pohodovosti se dost podílí i zajímavá kamera a letecké záběry (viz závěrečné titulky: pilot Jiří Koubík - přiletěl, věnoval čtyři dny života a zase odlětěl =) Na filmu je vidět, že ho lidi natáčeli z láskou a pro pobavení se filmařinou. Ani mě proto nepřekvapilo, že je film z dílny Jana Svěráka. No řekněte, který z režisérů v titulcích poděkuje za účinkování i kočce a čápům? =) Tak se pohodlně uvelebte v křesle a užijte si Jízdu. ()

marek86

Ukázka toho, že jde natočit výborný film s minimálním rozpočtem, jen pokud vezmete charismatické herce, skvělou hudbu a to všechno točí Jan svěrák, který vlastně nemá tímto filmem co ztratit. Pro mě jeden z nejlepších českých filmů. Moje hodnocení 8/10. ()

whisker

Nějak se to dobře sešlo, solidní herci, volný děj v tomto případě jízda a dramatický konec ... Film mi utekl jako voda a vůbec jsem se u něho nenudil, prostě tak jakto mám rád. Přesto tomu, ale něco do plného hodnocení chybělo. ()

Valkyria

Film, na který jsem se dlouho těšila... Po puštění jsem si říkala.. O co jde? Ač je toto dílo Svěrákovské, vleče se, chvílemi se opravdu šíleně nudím, a nevím, co si mám myslet - A to platí o příběhu, postavách.... Jsem z toho rozporuplná ... Takže nevím... Asi nějakých 60% S přihlédnutím na Svěrákovce, Aňu a Renče... ()

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

19.08.2021

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná již zítra. Odstartuje světovou premiérou nového českého filmu režiséra Davida Ondříčka Zátopek, který je věnován legendárnímu atletovi… (více)