Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… (Cinemart)

Buywhat

Týchto hercov museli vybrať na castingu do Rodinných prípadov. Inak si neviem vysvetliť ten hrozný herecký výkon. To už v porne nájdete uveriteľnejšie emócie. Po vizuálnej stránke je film nádherný. Kvitujem zvolené prostredie a predovšetkým prácu s kamerou. Záverečný climax tento film zachránil pred dvomi hviedzičkami, avšak čakal som viac. ()

Velislav

Uvidíme, či sa nám po tomto neČase budúci Nočný Shyamalan zmestí do kina. Skôr mám pocit, že šancu najbližšie dostane len od marginálnych distribútorov, ak vôbec, ale Old si asi na seba zarobí tak, ako niekoľko predchádzajúcich nezdarov z rokov 2008 až po 2013, kým od dva roky neskôr neprišiel v kinách absentujúc výborný The Visit a pomerne strhujúce zavŕšenie trilógie v podobe Split a Glass. Ako inak, námet novinky je opäť famózny, aj keď v tomto prípade si pomohol komiksovou predlohou, to on vie. A tam klady pomaly končia. Kritický divák mohol mať v kine z toho asi pocit, že sleduje nejaký diétny pilot k seriálu Lost s prímesou Sunset beach. Kasting za vydarený nepovažujem (milovníkom slovenských seriálov budú herecké výkony možno imponovať), dialógy sú miestami neznesiteľné. Každopádne, vďaka solídnej atmosfére a príbehu menej nároční kino-návštevníci aj napriek naivite na každom kroku ocenia ďalší kinematografický zárez tohto rodáka z mestečka Puttučéri, ostatní to príjmu s nostalgiou za jeho dielami spred dvadsiatich rokov ako jednohubku, na ktorú si do konca mesiaca nespomenú. Videné v kine. 4/10 ()

tele.kom

Těžko říct, jestli jsem někdy slyšel horší dialogy. Postavy na sebe nemluví, ale vzájemně na sebe recitují expozici nebo naprosto nevěrohodné a strojené konverzace. Má to pár zajímavých nápadů a creepy scén, jinak je to fakt zklamání. ()

FOndra

Film o stárnutí, ve kterém většina herců nestárne. Nejspíš nezbyl rozpočet na masky….Při druhém zhlédnutí přidávám jednu hvězdu. Téma je to zajímavé… ()

Brodequin

Některé scény bohužel ztrácely na atmosféře. A zrovna ty, kde měla být nejlepší... ale jinak konečně opravdu povedené a originální námět! Mám rád jeho filmy, protože jsou prostě jiné a zvláštní. Některé stárnutí taky nebylo úplně dobře udělané. Za ten konec a rozuzlení ale rozhodně hvězda navíc! ()

halberdier

M.N. Shyamalan servíruje další rozpoluplně přijatý snímek. A že jich už ve své kariéře několik má (Vesnice, Skleněný). Přitom Old není vůbec špatný film. Má celkem zajímavou i když ne zas tak originální premisu, kterou Shy občas dokaže zajímavě využít. Ale aby se o ní dal natočit celý film a nepůsobil jako epizoda Krajních mezí, bylo potřeba ji nějakým zajímavým směrem rozšířit. A to se Shyovi ne vždy podařilo. Téma zrychleného stárnutí nabízelo vícero možností, jak ho uchopit a mohlo být zdrojem plné škály emocí. Ty se ve filmu občas objeví, ale díky nepříliš funčknímu hereckému obsazení (navíc někteří herci vyloženě přehrávají) nejsou plně využity. Ještě, že Shy přichází s celkem fajn pointou, která snímek posouvá do lehkého nadprůměru. Old je tak slušně natočený film, který naštěstí nedopadl podobně špatně jako třeba Stalo se, ale zdá se, že doby, kdy Shy točil takové pecky jako Šestý smysl nebo Vývolený jsou nenávratně pryč. (7/10) ()

Kushina

I když to vlastně bylo šíleně jednotvárné, tak to neustále bylo napínavé. I když člověk tušil, co bude dál, tak si pořád nebyl jistý, v tom spěchu a jak čas plynul rychle. Vlastně mě to docela bavilo a nebylo to špatné. 60% ()

veverysiak

Väčšina nevie Šjamalanovi prísť na meno, lebo ho má ohromne komplikované a lebo furt netočí Šieste zmysly, pre mňa je dôležité to, že po pár nezaujímavých kúskoch prinesie na trh niečo neokukané, toto tu mi skladbou pripomína Village, tiež nás podstatnú časť stopáže drží v určitej nevedomosti a tušení tieňa, aby nakoniec raketovým tempom odhalil skutočné rozuzlenie, beriem, že nie každému to reže a kopec diviakov zaručenie rozpletie hlavnú myšlienku po triapol minúte, ja som sa zase raz nechal motať až do konca, vadili mi akurát nie celkom doštimované starnutia a rozklady ľudských schránok, takže 80%. ()

DJMaroko

Zajímavý námět, ale promarněná příležitost. Je to koukatelné, ale slabé 50%. V jednu chvíli jsem si připadal jako ve Ztracených. ()

meda2016

Strašlivý příběh bez nadpřirozena a vymyšlených monster, přestože na jisté neobvyklosti je to postavené. Poctivých 60% a pozornost si udržuje pravidelnou ale plíživou ztrátou životů skupiny různorodých dovolenkářů. Kvalita je taková váhavá, chvíli hlubší a chvíli povrchní. ... A jako poklona - Abbey Lee Kershaw je zde 34 let. ()

Diaconix

Posledni vladca větra M. Nočni Salam si mocně upšuknul a na svět vyprdnul dilo, kere mělo raději zustat hluboko v jeho střevnich utrobach a je fakt obrofska škoda, že se nakonec scenař pomalu dostaval ven na kuzkach jeho hajzel papira. Podivni učastnici zajezda bez ftipnych podšalku. Přytom Salam umi a myšlenka nebyla važně špatna (a v době kovidove i genialně načasovana), ale to provedeni bylo treztuhodně nedotažene a mistama i přetažene. Scenař, režija a hrani nejdu dohromady. Smutne, že po dluhe nudě z tragyckymi aktery přyde super zavjer a dokonce v tempu, v kerem kdybyk byl cely film je to pecka.  Možna, že si to dam někdy zas a třeba změnim nazor, ale to je fčil otazka časa. Zdař buch! ()

moriero

Hele - super lokace, super casting (krásně divná Krieps, tradičně skvělý Wolff a démonický Sewell), super WTF námět... já se neměl čas ani jednou kouknout na mobil. Za mě 85%ní spokojenost. ()

HennessyVSOP

Z traileru jsem měl pocit, že tohle bude hodně náročné a nepříjemné na koukání. Bohužel ne, absolutně mě to nevtáhlo, strach veškerý žádný, v určitých situacích to ještě působilo směšně. Přitom pointa hloupá nebyla, a aniž bych ji chtěl spoilovat, tak finální rozuzlení tomu dalo na významu dost. Zkrátka scénáristicky tam Shyamalan vidět byl, ale herecky a režisérsky to stálo za prd. ()

Dr.Abe

Španěláci ty časové filmy celkem umějí, rozhodně zajímavý námět a dokonce místy i srandovní, s dokončeným dějem i závěrem. Mnohem vyvedenější než některé počiny z USA produkce. Mírně podobný film se zajímavým námětem - Smyčka. ()

bonovox

Klasický tajuplný Shyamalan. Kvalitný námet o rápidne urýchlenom stárnutí na jednej pláži, ale miestami veľmi chaoticky podané a scenáristicky až hlúpo vykreslené. Má to svoju atmosféru len veľká škoda nedotiahnutého konceptu k lepšiemu výslednému filmu či aspoň k pointe. A aj tí herci boli miestami dosť otravní. Za mňa len primerne za 50% ()

tybro

Na první podívání to ušlo ale to je vše. Spíš kdyby byl film takový že by se vzalo posledních 10 - 15 minut jako začátek a teprve potom by film pokračoval, bylo by to jiný. Budu si myslet že komiksová předloha byla zajímavější a do filmu dali to na čem se ve studiu dohodli. Ani tomu nepomohl český název pro film, v těhle věcech už by se někdo měl zamyslet :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (více)