Příběhy ze združstevněné vesnice se často vyznačovaly plochostí zápletek i nanášením idylických odstínů. Tentokrát měli být diváci pobaveni zmatky, které zavinila fáma o údajném budování velkého rekreačního střediska na břehu místního rybníka. Zejména směšné mělo být, jak se kdekdo snažil zbohatnout. Všimneme si sklonu k bezúčelnému karikování a laciné nadsázce, skrze níž byli pozorováni jednotliví protagonisté. (oficiální text distributora)

miza

Někdo oprášil prach ve filmovém archívu a do televize se dostala tato příjemná komedie.Já jsem se docela pobavil i když vše bylo tvořeno v hlubokém socialismu.Doufám,že občas někdo něco najde v zaprašených skladech a my se budeme moci podívat a hodnotit tyto méně známé filmové díla. ()

tuctovychlap

"Zachovejte klid!"..tak veru - "Státní rezervace", v ktorej víziu o kompaktnosti obsahu filmového diela mali snáď len Lubo Možný a Vláďa Sís..a nezachránil to ani (tentokrát absolútne nezáživne) toporný Pepík Hlinomaz, pateticky postávajúci Honza Tříska, či zmätkujúci rákos-v-povětří Pepík Kemr..bohužel, nepotěšil jste mě, ani já vás nepotěším: ožužlaných 30 %.. ()

Grid

Silně socialistické téma, které divákovi říká, že když chcete pracovat víc jak ostatní, tak jste zloděj. Ale tak nějak to jako film hezky česky funguje. A ty herecké výkony některých neherců se dnes už také nevidí. ()

Hombre8

Trošku pitomoučká zemědělská komedie, jedna z mnoha v dlouhé řadě, pranýřující zakladní lidské vlastnosti neslučující se s profilem socialistického družstevníka. No budiž. Něčemu se zasmát dalo. ()

JARDAHONDA

Film u nás v Mechově je úsměvným pohledem do života malé vesnice, jejíž poklidný život naruší náhodně vyslechnutá zpráva. U nedalekého rybníka má vyrůst velké rekreační středisko. Místní podnikavci, v čele Franckem Sehnalem, začnou v tajnosti budovat lákadla pro budoucí rekreanty. Toto snažení naruší spatření úředního automobilu Tatra 603, které mezi podnikavci vyvolá paniku z možné revize z okresu a tak rychle zahlazují stopy své tajné činnosti. Ale tím špatné zprávy zdaleka nekončí. To jen ke krátkému úvodu tohoto vtipného snímku, kde sny o rychlém zbohatnutí nelegální cestou jsou na denním pořádku :) ()

PORTER44

Film plný hereckých legend ,ale moc to tomu snímku nepomohlo ,spíše to byl slabší průměr Českých komedií.Film z vesnického prostředí kde každý uvěřil fámě o budoucí rekreačním středisku a začali se dít věci,včetně krádeží za úmyslem vybudovat si svoji živnost za účelem co nej výdělku. ()

Nikol45

Za mě plný počet hvězd. Nádherně obsazená komedie z jedné kouzelné české vesničky. Co se týká námětu, tak ten je pojatý velmi dobře. ()