Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

Prochy84

Podle mého trochu utahané a taky natahované. Nemůžu hodnotit lépe jen kvůli Tarantinovi, ten film za to prostě nestojí. Rukopis režiséra se odráží v dialozích, což je plus, jenže jinak to jaksi zůstalo na půli cesty. ()

Roman1983

nějak se mi Jackie líbí o něco více jak Pulp F. Není tam nic přehnaného, děj je více reálnější, navíc opět skvělé výkony DeNira a L.Jacksona .. nejlepší scénka na parkovišti "Lúúúújsi, Lúúúúúúúúújsi" :-))) ()

rischa65

Naprosto dokonalý, geniální film, drsná romantika bez obvyklých exhibicí, výborná muzika. Inteligentní, neustále překvapující dialogy Skvělý protihráči, kde nikdo nevěří nikomu a vy zjišťujete, že vlastně fandíte všem. ..."Kouříš strašně moc. Bude to mít neblahej dopad na tvý cíle!" - "Mý cíle, jsou kouřit a koukat se na televizi!"... ()

IZFNP

Žiaľ pre mňa zatiaľ najnevýraznejšia Tarantinovka. Nebolo to zlé, ale od Tarantina radšej šialenosti s nepredvídateľným scenárom. I tak stále nadpriemer. ()

dudo24

Vôbec to nebolo zlé. Zaujímavé postavy aj dej. Ale je to len taká jednorazovka. Až na jednu nečakanú scénu pri hľadaní auta a výstredný charakter hraný Samuel L. Jacksonom som si nenašiel nič k čomu by som sa chcel vracať. ()

elanista1

To je filmové umenie, čo predvádza pán Tarantino. Som šťastný, keď sledujem jeho filmy, Jackie Brownová je bohužiaľ to posledné, čo som od neho nevidel a úspešne som to odkladal až do dnes. Je to však perfektný film. Ách tie dialógy by sa dali počúvať celý deň, takisto dobre vybraná hudba do filmu, herecké predstavenia boli nadmieru podarené a ten scenár- to je niečo skvelé. Mám rád na filmoch, keď sa v nich nedá vôbec odhadnúť kde smerujú. V Jackie Brownovej si nie ste istý ani jednou postavou, nikdy nie je jasné na akú stranu sa hrá...naopak, je jasné, že každý s každým len vyjebáva. Nebudem hovoriť, že to je dokonalý film, lebo niektoré rozhovory neboli najživšie, ale až tak ďaleko k tomu nemá. ()

jack_scott

Tarantinovka, která je slabší než jiné. A to hlavně samotným příběhem. Na druhou stranu to vynahrazuje herecký koncert všech zúčastněných více či méně známých herců. I přes enormní stopáž to tak není nuda. 80% ()

AndrewNewman

Ide o najslabší Tarantinov film, pretože to zrejme na papieri vyzeralo lepšie než na plátne. Skvelí herci, tentokrát nenaplnili moje očakávanie, začo môže (nikdy som si nepomyslel, že to napíšem) Tarantinova priemerna réžia. Chvalabohu sa odvtedy Tarantino nesmierne zlepšíl a od Kill Bill sa mi od neho páči všetko! :) Iróniou je, že po jeho najlepšom filme, natočil Quentin hneď svoj najhorší...to je skrátka život. ()

Karlos8

Jak málo stačí ke štěstí. Respektive k zabití. Chladnokrevné zabíjení je tu na běžném pořádku a tak si nikdo nemůže být nikým jistý. Vše se točí kolem velmi šikovné letušky, která až s podivem vždy dokáže obstarat a zároveň propašovat určité množství peněz za hranice. Otázka je, kdy se něco podělá. A vždycky se něco podělá. O zápletku máme tedy postaráno. Zbývá vyřešit, kdo zbohatne a kdo naopak umře. Ihned po skončení jsem si musel položit zásadní otázku. Kam zmizela Tarantinova oblíbená krev, jelikož buď žádnou krev vůbec nevidíme nebo je použita v tak malém množství, že si ji ani nevšimnete. Ne že by mi to nějak vadilo, jen mě to lehce překvapilo. Celkově mi přijde, že zde Tarantino trochu vybočil a některé jeho prvky zde nejsou na prvním místě. Film má pár hluchých míst, ale jinak je vše parádně propracováno až na úplný závěr, kdy mi policie přišla hodně naivní. Proč se třeba nezeptali prodavačky na události kolem zkoušení kostýmu, zapomenuté tašky v poslední kabince nebo na muže, který si ji vzápětí vyzvedl? Když toto pominu, tak mi vyjde solidní thriller s kvalitním obsazením (Samuel L. Jackson zde vypadá opravdu fantasticky) a nečekaným koncem. ()

pollstro

Po obrovském úspěchu v podobě Pulp Fiction si Tarantino může konečně dovolit plnit své vytoužená přání a o několik let později tak přichází se snímkem Jackie Brown, který je oproti Pulp Fiction zcela diametrálně odlišným filmem, na což Tarantino několikrát upozorňoval a dával jasně najevo, že v žádném případě nemá v úmyslu natočit podobný film ve stylu Pulp Fiction. Bohužel diváci měli zcela jiné očekávání a především očekávání obrovská, nesmírně toužili a přáli si další Pulp Fiction, což mělo za následek vlnu kritiky, která se snesla na Tarantina, diváci přijali film různorodě, což se nakonec projevilo na celkovém hodnocení. Kouzlo Jackie Brown tkví právě v tom, že v celé tvorbě Tarantina se jedná o zcela rozdílný film, který nádherně vyčnívá svoji naprostou originálností a jedinečností. Jackie Brown je jednoznačně nejdospělejší film Tarantina, který tak dokázal vytvořit film, který je přijatelný opravdu pro každého, což se o jeho ostatních filmech rozhodně říct nedá. Všemožné šílenství a bláznovství v příběhu jde rovnou stranou, Tarantino se cíleně zaměřuje na postavy, na jejich příběhy a vztahy, které mezi sebou mají, jde mnohem víc do hloubky jednotlivých postav a skrze ně vypráví jeden obrovský příběh, který v průběhu celého filmu nemá absolutně žádné hluché či slabé místo, vše krásně funguje a odsejpá. Vynikající postavy jsou tedy tím hlavním tahounem celého filmu, fantastický Samuel L. Jackson, úžásná a nádherná Pam Grier, natvrdlý Robert De Niro a velmi překvapující Robert Forster. Jak bývá u Tarantina zvykem, tak i zde došlo na krásnou hrátku s časem, kdy Tarantino nabízí hned tři různorodé pohledy na stejnou událost. Jakoby si Tarantino chtěl z celého srdce vynahradit film True Romance, ke kterému napsal pouze scénář a neměl možnost se ujmout režie, jelikož Jackie Brown je opravdu velmi nádherná a povedená romance, ve které Tarantino velmi citlivě vyjadřuje náklonnost obou hlavních postav a jejich kouzelný vztah mezi nimi je hlavním tvůrcem všech událostí, které zahýbají celým příběhem. Něco podobného se povedlo Tarantinovi i v Once Upon a Time in Hollywood, tam si ale mnohem víc vyhrál s celým filmem. Za mě je tohle nejvíce ukázněný Tarantino v celé jeho filmové tvorbě a paradoxně jeden z těch nejkrásnějších. "AK-47. The very best there is. When you absolutely, positively got to kill every motherfucker in the room, accept no substitutes." ()

Kinofil

|| R || Miramax || Rozpočet: $12 mil. || USA: $39 673 162 - ČR: 3 707 173 Kč - Celkem: $86 773 162 || Nejméně tarantinovský Tarantino. Aby bylo jasno, je to on, jen decentnější. Po Pulp Fiction a Gaunerech museli být diváci dost zklamaní, protože se drží docela při zemi, jakoby si uvědomoval, že netočí úplně podle svého nápadu. Na druhou stranu, kdyby tomu tak bylo, Tarantino se proflákne hned v první minutě a poté pozvolna servíruje svoje trademarky. Postavy jsou opět zábavně přirozeně ujeté. Sázka na Jacksona se znovu vyplatila a dost zastiňuje samotnou Pam jako Jackie Brown. Celkem tomu ubližuje přepálená stopáž, srovnatelná s Pulpem, která není tolik opodstatněná a mohlo se víc stříhat (hlavně v úvodu). Jelikož je to propletené hláškama, soundtrackem (slabší, ale dobrý), chytlavou režií a výborným více úhlovým závěrem, nelze tomu nic moc vyčítat. Zkrátka Tarantino jak jsme ho znali. 75%. ()

shinbone

krimi story o balíku peněz, kde všichni dělaj že jsou velký kámoši, a přitom si každej jede tvrdě sám za sebe.. faleš, intriky a vypočítavost. ()

tee

Tento snímek je příkladem dokonalé gradace. Zpočátku se téměř nic neděje, jen se seznamujeme s postavami a charaktery, i první vražda proběhne relativně v klidu. Pak se tempo postupně zrychluje, poznáváme zápletku, a v tom dorazíme do poslední části filmu. Ta je svižná s atmosférou napjatou na maximum. Člověk nemůže odtrhnout oči od obrazovky. Do posledního okamžiku není jasné, kdo shrábne balík peněz, kdo naposledy zavře očka a kdo se přestěhuje za mříže. Perfektně zpracovaná složitá zápletka, dokonalý Samuel L. Jackson, tentokrát jen špetka černého humoru a pár nepostradatelných absurdních vražd. ()

TesterX

Dalsi Tarantinova lahudka, ktera se tentokrat obejde bez litru krve a predavkovanych zen v kazdem zaberu. Dialogy na urovni a opet perfektni SL Jackson. ()

Cid

Znám i lepší filmy od Quentina! Ale suma sumárum to je fajn kriminálka, s fajn herckým obsazením a doprovázená fajn hudbou:-), jen kdyby to nebylo tak zbytečně natahované! ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí