Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

helrohir

Jackie Brown bol u mňa dosť dlho prehliadaný film, nakoľko aj v samotnej Tarantinovej filmografii je tak trocha upozadený a možno aj nedocenený. V konečnom dôsledku však ide takmer o tradičného Tarantina, vrátane kvalitnej réžie, zábavného soundtracku a scenáru plného nezabudnuteľných dialógov. Z hercov tiež dokáže Tarantino vždy dostať maximum, a v tomto prípade sa vynímajú výkony Pam Grier aj Robeta Forstera. S. L. Jackson zas vystrúhal ďalšiu nezabudnuteľnú zlodušskú kreáciu, a v podstate robí to, čo od neho v podobnej úlohe očakávate. Tempo film je oproti "Gaunerom" či "Pulp Fiction" o dosť pomalšie, a aj príbeh je menej násilný a zbesilý, čo je možno aj jeden z dôvodov, prečo je tento film tak trocha v úzadí. 80%. ()

weasel.p

Nevím o co se tenhle film snažil (nejspíš být druhým Pulp fiction),ale já se první půlku nudil a druhou jsem usnul..probudil jsem se na scénu kdy Robert de Niro odpráskne svou přítelkyni (nebo co to bylo), protože moc mluví..celkem sranda,ale to stačí společně s tím,že tento film se asi nedá srovnat s úplným odpadem, tak na jednu hvězdu s odřenýma ušima. To se prostě Tarantinovi nepovedlo a ani tu druhou hvězdu tomu nedám, jen proto, že to natočil on. ()

gotham

Velmi sympatický kousek, takový menší bratříček Pulp Fiction. Není to taková sranda, ale i tak se tu najdou hodně dobrý okamžiky, například když De Niro hledá po loupeži, kde zaparkoval auto nebo když největší coooool herec Samuel L. Jackson vysvětluje parťákovi, jak propouští své zaměstnance o:)) 80% ()

Weirdman

Mám pocit, že tento Tarantinov kus sa akosi stratil v čase narozdiel od Pulp Fiction... A ani sa tomu nedivím. Aj keď je celý film trocha inač ladený ako Pulp Fiction nemôžem sa zbaviť pocitu, že sú si až príliš podobné. Preslnené Los Angeles, banda divných týpkov, fuckovacie dialógy a gangsterská zápletka. Lenže tentoraz postavy nie sú ani zďaleka tak zaujímavé, celé je to poľahky predvídateľné, aj keď snaha o zmätenie diváka bola a vzhľadom na to je film neúnosne dlhý... Zostrihať prvých 90 minút na takých 50-60 a bolo by to fajn... (●) ()

mr.bredok

Moc chytrý film. Tarantino dokázal, že umí zaujmout i bez gejzírů krve. Věřím, že právě to některým pravověrným fandům chybělo. Já osobně tohle přemýšlivé napětí doprovázené skvělou hudbou hodnotím maximálně. No a navíc to dobře skončilo a to je fajn... ()

sidcom

Tak tenhle film jsem viděl s odstupem 12ti dlouhých let (v době vydání a znovu až včera) a musím říct že ho po druhém shlédnutí okamžitě zařazuji mezi nejoblíbenější Tarantinovky, skvělá ústřední dvojice Grier/Foster, neméně skvělý Robert DeNiro a naprosto vymazlený soundtrack ()

matoon97

Čo ksicht to hviezda, dokázala Pam Griger vo filme Jackie Briwnová. Film má klasické prevedie deja, čo pre mňa nieje na zlé, len čo najlepšie. Na škodu je tam len menej dynamiky ako obyčajne, no to je zanedbateľný detail. No, čakalo som klasickú Tatraninovku, podobnú Pulp Fiction. Quentin je však týpek, čo neustále dokáže prekvapiť. 75% ()

Vegavinc

Neříkám že to byl špatný film ... ale tarantinovi dialogy mi poprvé připadaly nudné a celý film zbytečně zdlouhavý. ()

Ygan

1 - V jeho filmech nikdy nebyla žádná zbytečná postava. Co tady sakra dělal De Niro, Fonda? 2 - Zbytečně dlouhé, občas nudné. 3 - Tarantinův rukopis není skoro čitelný - u něho mám vždy radši kecání o ničem, násilí, hravě umístněnou kameru a míň střihu. ... Jinak ale v dialozích nezklamal, herci jsou skvělí (klasicky hajzl L. Jacksona a moc se mi líbil Robert Foster - působil na mě jak nějaký 50's hitchcocovský hrdina) a hudba - sice jsem se naučil poslouchat The Deflonics atd., ale přijde mi, že trochu nezvládli střih hudby a některé songy. 3,5* ()

DooFooS

Pro mě nejlepší film od Tarantina a to především stylem vyprávění bez okázalých gest, jaká jsou k vidění v jeho ostatních dílech, ale hlavně orientací na všední starosti na pozadí nosného detektivního příběhu. ()

x_ander

Jako film nadprůměr, jako Tarantino lehký nadprůměr. Pam Grier ve své nejlepší roli, zmínit musím Roberta De Nira, kterého jsme v roli, kterou má zde, asi nikdy neviděli a ani už neuvidíme :). U mě za 3 a půl. ()

Gtados

Dávám ty nejslabší *** hvězdy...velké zklamání....1. hvězda - za herce 2. hvězda - za hudbu a 3. hvězda - za hlášky... ()

g.laudeo

Já to všechno beru - skvělý casting, výkony, stárnutí, poslední šance, vtipný podraz z mnoha úhlů, muzika, typická gangsterská poetika, nečekaná romantika... Dobře, chápu blázinec kolem Tarantina i to, že spoustu lidí baví. Ale já u toho v okamžiku, kdy to nedělí na povídky (a dělení na kapitoly tady bylo jako kdyby nebylo), chvílemi spím. Ano, chvílemi jsem se naopak velmi dobře bavil, ovšem jindy... Já měl potíže s udržením pozornosti i u některých kapitol Pulp Fiction a tady jsem regulérně pospával a byl buzen - a to prosím v sobotu odpoledne. Prostě ty jeho geniální banality se občas mění v banální geniality. Hanební pancharti jsou jiné kafe, to bude zřejmě jeho životní dílo, do kterého dal veškerý svůj talent a energii - nezadržitelná jízda, gejzír nápadů, královsky jsem se bavil. A jsem zvědav na Kill Billy - ti by mě měli také více zabavit. ()

rogger

V skratke: Skvelí herci, sympatická hlavná hrdinka, klasická režisérska zápletka, zrelé a civilné dialógy, perfektný soundtrack, moc príjemný filmový zážitok! ()

Prochy84

Podle mého trochu utahané a taky natahované. Nemůžu hodnotit lépe jen kvůli Tarantinovi, ten film za to prostě nestojí. Rukopis režiséra se odráží v dialozích, což je plus, jenže jinak to jaksi zůstalo na půli cesty. ()

Roman1983

nějak se mi Jackie líbí o něco více jak Pulp F. Není tam nic přehnaného, děj je více reálnější, navíc opět skvělé výkony DeNira a L.Jacksona .. nejlepší scénka na parkovišti "Lúúúújsi, Lúúúúúúúúújsi" :-))) ()

rischa65

Naprosto dokonalý, geniální film, drsná romantika bez obvyklých exhibicí, výborná muzika. Inteligentní, neustále překvapující dialogy Skvělý protihráči, kde nikdo nevěří nikomu a vy zjišťujete, že vlastně fandíte všem. ..."Kouříš strašně moc. Bude to mít neblahej dopad na tvý cíle!" - "Mý cíle, jsou kouřit a koukat se na televizi!"... ()

IZFNP

Žiaľ pre mňa zatiaľ najnevýraznejšia Tarantinovka. Nebolo to zlé, ale od Tarantina radšej šialenosti s nepredvídateľným scenárom. I tak stále nadpriemer. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí