Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

Jester_X

Jackie Brown obsahuje všechno, proč mám rád Tarantina. Jde o dvou a půl hodinový konverzační film, který je zároveň velmi divácký. Je to hlavně díky Tarantinově brilantní práci s dynamikou vyprávění a stylovosti filmu - styl mají jak postavy, tak hudba, tak i mizanscéna. Jackie je zároveň cinefilní podívaná, Tarantino cituje svoje oblíbené pop kulturní zdroje, počínaje Foxy Brown. Zároveň Tarantino nekončí u nějaké formalistní hry, ale předkládá film, jehož hlavním tématem je stárnutí. Hlavní postavy se snaží uchopit svoji poslední šanci a odejít na zasloužený odpočinek. Tato motivace je vede jak k brutalitě, tak snaze přechytračit jeden druhého. Při tom nelze umluvit o klasické gangsterce a ani romance mezi dvěma hlavními postavami není klasická love story. Vše je nahlíženo s klidem a jistou životní zkušeností. ()

Sejkorka

Prostě Tarantino ! A skoro postupný scénář, jen pár smyčiček zpět. Jackie Brown v tom umí chodit a pěkně se všemi Orelly, Louisy, Melaniemi a policajty vyběhne. Kromě skladatele kaucí Maxe, který jí pomůže k půlmiliónu a chce za to jen 10%. Nakonec to mezi nimi zajiskří, ale ani jeden nemá odvahu se podle toho zařídit. ()

pistabaci

De Niro v naozaj netradičnej roli za ktorý tomuto filmu dám hviezdu, nech nežerem. Ale inak typické patlalstvo turbokokota Tarantina, nič viac. ()

Argocz

Skvělé dialogy což je u Tarantina vždycky. Nevýhody bych řekl že pomalejší a nudnější děj ale to u Quentina někdy bývá. Za mě asi jeden z těch průměrných od něj. ()

mach333

Čtvrt století jsem si na tenhle film počkal, než jsem ho skouknul. Tušil jsem, že bude dobrej a nezklamal. Výborná hudba, která jen tak nezevšední. A herecký výkony super - jak hlavní tak i vedlejší role. ()

GrooteLulu

..viděno v době vzniku v kině, v nejlepší době .. OST: Streetlife.. senzační příběh, zápletka a pointa.. znovuzrozený Keaton po Batmanovi a jeho neochotě hrát v pokračování.. ()

sun.eagle

Ač nerad, musím to říct, tohle je jediná Tarantinovka, která mi nikdy úplně nesedla a nebaví mě. Filmu jsem dal několik šancí, a podíval se na něj v různých fázích mého života. Ve dvaceti jsem si řekl, že k němu ještě musím dospět, ale ani po dvaceti letech mě prostě nebaví ty divné postavy, divný a vlastně úplně o ničem příběh s koncem bez koulí, s heistem, po kterém vám čelist padat rozhodně nebude. K filmu to je trošku nefér, protože u Tarantina jsem zvyklý na top hodnocení, a pro mě je to nejslabší Tarantino, přesto nadprůměrná krimi. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí