Zázraky se dějí

• Itálie I miracoli accadono ancora (více)

Tento příběh se skutečně odehrál den před Vánoci roku 1971. Juliane Koepcke (Susan Penhaligon) letěla se svou matkou Marií za otcem do Pucalpy. Shodou okolností musely přestoupit z letadla společnosti Forsett do letadla společnosti Lansa, které kvůli poruše na motoru havarovalo do amazonské džungle. Z 92 cestujících a 6 členů posádky přežila pouze Juliane. Té tak začala nejdobrodružnější cesta jejího života, protože dostat se zpátky do civilizace nebylo vůbec snadná...

Zajímavou shodou náhod zjistil o třicet let později při natáčení dokumentu o Juliane (Křídla naděje) dokumentarista Werner Herzog, že svůj film "Aguirre, hněv boží" točil jen několik málo kilometrů od místa nehody a na tragický let měl se štábem dokonce sám zamluvené lístky. (monolog)

farfalla

Je to spíše hraný dokument než regulérní drama. Všechno je podřízeno co nejpřesnějšému vyprávění příběhu, takže na umělecké výkony se nehledí. Ve filmu je mnoho neherců, mnozí skuteční účastníci hrají sami sebe. Film jsem poprvé viděla jako dítě v televizi. Pamatovala jsem si jenom ty červy. ()

Adramelech

Řekl bych, že příběh je natočený dost romantizujícím způsobem. Třeba scéna, jak malá vyplašená opička hledala u hlavní hrdinky útočiště. Také je s podivem, že holka neumřela hlady. Být v pralese bez střelné zbraně, bez nože a bez možnosti rozdělat si oheň je napováženou. Takový nosál nebo pásovec se dá utlouct klackem, ale jak ho člověk stáhne, vykuchá a jak si ho upeče? Jíst pralesní plody je riziko, protože když člověk není indián nebo botanik, tak nepozná, co je jedlé, co jedovaté a co halucinogenní. V jihoamerických pralesech roste liána, jejíž dutý stonek obsahuje kvalitní pitnou vodu. Jenomže je třeba umět ji poznat. Pitím vody z potoka lze chytit nějakou infekci nebo různé parazity. Zajímalo by mě, jak to všechno probíhalo ve skutečnosti. ()

bidja

Jako malý jsem na tomto byl s matkou. Divím se že to bylo přístupné. V podstatě hraný dokument v té době poměrně naturalistický. ()

Silencia90

Rodiče mě donutili se na to podívat se slovy: "uvidíš, jak člověku pomůže, když se drží rodičovských rad". :D Každopádně na červy nezapomenu, to asi nikdo, ale i přes rodičovské doporučení (čili můj automaticky záporný postoj) jsem nebyla zklamaná, dokonce to beru jako velice zajímavé dílko. :) Je z něho cítit ta správná atmosféra strachu o vlastní život v neznámém prostředí. Navíc podle skutečné události, o to víc je to zajímavější. ()

Amper01

Příjemný, pomalu plynoucí film s trochu nelogickou kamerou, krásnými záběry přírody a sympatickou hlavní představitelkou. Akorát na ty larvy jsem měl trochu slabší žaludek :) A bohužel jsem viděl jen onu zkrácenou verzi... ()

jandula00

Bylo mi tehdy hrozně líto, když jsem se vrátila po chřipce do školy a spolužáci mi barvitě líčili červy lezoucí z rány nějaké holky, kterou viděli v kině. Po letech jsem zjistila, že film "s červy" si pamatuje snad úplně každý, což se nedá říct o jeho názvu. Anyway. Takhle špatné herecké výkony, to se jen tak nevidí, snad i ti domorodci hrají lépe než představitelé hlavních postav. Hudba taktéž tragická. A dabing? Tak ten tomu nasadil korunu, to je zlo největší. Celkově odtajnění filmové záhady, jinak zklamání. ()

TheSpearCZ

Jakožto člověk co prakticky vůbec nesleduje filmy ze 70 let jsem se trošku bál do čeho jdu, ale nakonec to nebylo tak špatný. Scéna s červy je legendární. Lepší 3* ()

Hapretor

Šíleně otravná nuda. Hrozné, pomalé, únavné. Jako kdybych si šlehl "Slo-mo" (kdo viděl Soudce Dredd z r.2012 pochopí). Červi !? No a co! Oči jsem měl už skoro zavřené, takže jsem je ani nevnímal. A dokonale zpackaný dabing vše umocnil. Jediné, co je nutné vyzdvihnout, je ono neštěstí a odvaha onoho děvčete. To muselo být peklo. ()

kersten

Tento film som videla už ako dieťa a bola som z neho nadšená. Teraz som opäť naň narazila. Nezdal sa mi už až taký užastný, ale ani najhorší. Vzhľadom k roku výroby mu dokážem čo to odpustiť a za nostalgiu hviezda na viac. ()

markotter

Film jsem viděl už hodně dávno a s kamarády se dlouho přeme, že Juliane neletěla Lufthansou :-) ale Lansou. Tak teď se mi ho podařilo dopátrat a mám důkaz. Jinak film super, člověk by nevěřil, že se to opravdu stalo. ()

Argondia

Hodnoceno za čerstvých dojmů a sledováno na základě doporučení. V první půl hodině jsem měla chuť to vypnout díky prkenným hercům, žalostnému dabingu, příšerné kameře, hudbě jak ze "Slunce, seno," nebo starého Večerníčku a směšně nepovedené scéně, kdy se letadlo zlomí vejpůl. Příběh o přežití je zajímavý, ale zpracování hrozné. Tak to vypadá, když se zdejší hodnocení řídí zidealizovanou nostalgií. ()

jprmusic

Tenhle film byl u nás na základce legenda. Možná bych ho dneska vnímal jinak, ale pamatuju se, že jsem se od TV nehnul a zdálo se mi o tom ještě rok. ()

lake-lake

taky se hlásím k většině, jen malá připomínka, nejsou to červi, ale larvy :) ...."He (father) said if you find a creek, follow it because that will lead to a stream and a stream will lead to a bigger river and that's where you'll find help." ()

Cucina_Rc

Na svou dobu velmi zdařilý katastrofický film podle skutečné události. Scéna s červíčkama mi utkvěla v hlavě už v dětství. Dlouho jsem tento film hledala, ale nemohla jsem si vzpomenout na název. A musím říct, že i po letech jsem se na něj podívala s napětím ráda. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů o letecké havárii. ()

Pitryx

Když mne na to "partyja" před léty lákala do kina, statečně jsem odolával s tím, že nemíním čumět devadesát minut na babu, co bloudí pralesem. Nakonec mně ukecali na záběry s červy. Pamatuji se, jak jsem se celý film nudil, abych na konci koukal na to, co jsem ještě nikdy neviděl. Po letech jsem se na film podíval znovu a zjistil, že to až tak hrozné není, tehdy bych dal jednoznačně odpad. Dnes dávám plus za to, že "vzpomínkové" scény byly milosrdně krátké a daly se přejet a něco málo za přírodu, prales a snahu. Víc dáti nelze.Filmy dle skutečnosti nejsou moje parketa. Skladbou filmu mi to navíc neustále asociovalo filmy o kanibalech. 201111068833/8843 ()

haffen

Jedna hviezdička za spracovanie, jednu navyše pre to dievča. Je fakt neuveriteľné že niečo také dokázala prežiť. No ale to spracovanie. Bolo to záživné ako dokument o škrabaní zemiakov. Strašne strašne sa to vlieklo. Do toho tie kadejaké MIDI zvuky. A to dokonca aj zvieratá džungle! Ako by nestačilo, že si to odsrala hudba. Efekty sa samozrejme nedajú očakávať na tú dobu (keď si ale predstavím čo dokázali v o 4 roky staršom Letisku), ale aj napriek tomu na tú dobu to bolo niečo ako rozpočet tri dni pred dôchodkom. Dievča ako by vyšlo zo salónu krásy a nie padla z 3000ft. Tie namaľované červené čiarky čo by rany na vierohodnosti nepridali. Neviem, čakal som od toho viac. Určite ale nie 75% ktoré tu je aj tak len z nostalgie. Reálne 40% P.S. Viac mi dalo párminútové spracovanie v Letecké nehody: Prísne tajné Extrémne počasie. ()

MirkaP

Film jsem viděla poprvé v asi 13 letech na letním táboře. Naprosto nezapomenutelný zážitek. Kdybych měla vyprávět, co si z něj pamatuju, bude to nejméně na půl hodiny, protože to prostě z té hlavy nejde vymazat. ()