Reklama

Reklama

La semana del asesino

  • angličtina The Cannibal Man (více)
Trailer

Obsahy(1)

Chlap, pracujúci na bitúnku, zabije v sebaobrane taxikára a keď chce ísť jeho žena na políciu, v roztŕžení zabije aj ju. Nie je však poslednou obeťou, pretože do jeho domu prichádzajú ďalší a ďalší známi, ktorí sú zvedaví, čo že to skrýva za dôkladne stráženými dverami jeho spálne. Pomerne vzácny, ťažko zohnateľný kúsok, spadajúci medzi kontroverzné a v mnohých krajinách zakázané brutality. (POMO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

POMO 

všechny recenze uživatele

Snímka je akousi sondou do týždňovej "závrate" človeka v tiesnivej situácii, z ktorej nevie nájsť únik a naopak sa do nej ešte hlbšie prepadá. Dusné zaprášené podnebie španielskej prímestskej panelákovej štvrte, zvláštny homosexuálny podtón, dosť detailné gore vraždy, dobre vystihnuté psychologické vypätie medzi vrahom a obeťou tesne pred vraždou. Bezcitný film o bezcitnom vrahovi. Samotní herci - hlavne hlavný protagonista - sú strnulí a psychologická rovina je podkopaná samoúčelnosťou násilia a tiež odpudivou atmosférou mŕtvolneho zápachu. Exploitation, balancujúci na hrane medzi lacným eurostrashom a psychologickou drámou. V tú sa zmení v prekvapivých posledných 5 minútach, ktoré ho vyťahujú o jednu hviezdičku vyššie. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Pre priaznivcov existenčných dramatov rozhodne povinnosť, ak im teda nebude vadiť pár násilných vrážd. Pre fanúšikov hutného gore hororu s explicitnými scénami, tí sa tu toho dočkajú v miere minimálnej a odporúčam nedať sa zmiasť názvom. Najsilnejšia scéna filmu tak prichádza hneď v úvode filmu. Reálne zábery z bitúnku. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

"Nasty-sleazy-psycho-brutal-gory" ... Asi tak bych definoval tento excelentní majstrštyk španělské produkce z počátku 70. let... I když se na jednu stranu jedná o B-éčko s rozhodně ne příliš vysokým rozpočtem, pro publikum se zájmem o tento druh filmů to musí být naprostý skvost!! Tento film mne fakt usadil, naprostá pecka!! V podstatě vyobrazuje činy sériového vraha, který se stane vrahem vlastně "náhodou" ... prostě mu jednou ujedou nervy, zabije člověka a už se to s ním veze. Ve svém bytě uchovává mrtvoly, kterých stále přibývá, otravní návštěvníci jeho domu končí zmasakrovaní v ložnici, kde pomalu hnijí a zapáchají ... hrdina filmu tak musí nakupovat desítky parfémů a pohlcovačů pachu, aby přebil smrad z rozkládajících se mrtvol, postupně se snaží těla rozsekat a na jatkách, kde pracuje, tyto části vhazuje do "šrotovače" masa, ze kterého se dělá další jídlo ... Nejedná se o žádného úchyláka a ve vraždách se nijak nevyžívá, jen prostě nedokáže rozlišovat mezi dobrem a zlem, jedná se o čistého psychopata zřejmě ztráveného svým zaměstnáním na jatkách, který jedná účelově a impulzivně ... Film má pomalé tempo vyprávění,úžasnou těžkou tíživou atmosféru, slušné gore-scény, scény manipulace s mrtvými těly, jejich skladování v manželské posteli, pod ní atd., bzučící mouchy nad mrtvolami v divákovi vyloženě vyvolávají pocit odporu a zhnusení ... Stejně jako v podstatě celý film- všechno je zde hnusné, špinavé, od krve, slizké atd. ... kamera zabírá často některé scény z až ne příliš příjemné vzdálenosti a detailu. Prostě opravdu hutný nářez, který ale není bezduchým slasherem, ale vyobrazením a sondou do duše jednoho sériového vraha ... Film naprosto s přehledem může konkurovat podobně zaměřeným titulům, jako jsou: Henry: Portrét masového vraha (1986), Angst (1983), Don't Go in the House (1980), Maniac (1981) a další ... Každopádně si připravte předem žaludek, tohle je skutečně "echt-hnusácká nálož"!!! Na rok vzniku absolutní megaskvost!!! ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Ve svém žánru a na rok výroby, lze mluvit rozhodně o majstrštyku, když zvážím že, všechny tak podstatné americké, španělské nebo italské gore hororové brutality vznikaly až tak po roce '74 tak to opravdu klobou dolu! Stále se držím hesla, že nejlepší filmy jsou ty neobjevené a ty které nikdo nezná, podobně jako u muziky, člověk objevuje stále nové, jsem jen zvědav kam až hlouběji do filmové historie, co se brutality týče dostanu, stále si říkám že zlomový bude nejspíš rok '70 a to ve všech zemích. Vše podstatné již bylo napsáno, tak bych se nerad opakoval, v podstatě se stotožuji se všemi třemi komentáři. K filmu mě přivedli tři věci, za prvé velmi dobré komentáře, za druhé, celkem vysoké hodnocení a za třetí neskutečně brutální americký cover! Španělé byli vždycky machři a tento vyjímečný shocker to jen potvrdil, toto je skutečně jedinečná, násilná a velmi šokující studie, o lidské krutosti, psychologická sonda do nitra jedné postavy (myšlenky, pocity, deprese, paranoia, šílenství, frustrace atd), zrovna tak jako chytrá satira s malým homosexuálním podtextem, odehrávající se v posledních dnech Francovi fašistické diktatury. Realistický film s velmi tvrdým, chytrým příběhem, surová, krvavá exploitace, grafické scény násilí s prvky gore, chudé zaprášené španělské panelákové předměstí s jedním ještě chudším polorozpadlým baráčkem uprostřed, syrová značně ponurá a velmi odpudivá sleazy krvavá atmosféra, mrtvolný zápach všude kolem, spousta pěkných žen (ačkoliv sexuální podtext spolu s nahotou je tu dost potlačen) a jeden jateční sociopatický maniak, propadající depresím a postupném sestupování do šílenství jatečný, který má opravdu velmi svinský život, včetně práce, ač stále, téměř až do konce sympatický. Tento film nemusel být natočen ani podle skutečnosti jako jiný a velmi podobný flák "DERANGED", abych tomu uvěřil, že i toto se klidně mohlo stát, stačilo opravdu málo, kdo by to do toho jatečného pracovníka Macrose řekl. Úvod v jatkách byl senzační, vím jedno, tam bych dělat nemohl:-) Krom méně výrazného, spíše minimalistického hudebního doprovodu, založeném jen na nějakých malých elektronických zvukových efektech, nemám výtek, vřele doporučuji tento znamenitý nedoceněný eurohoror! Podobné filmy : "Deranged ", "Maniac", "Henry: Portrait of a Serial Killer", "Eaten Alive", "Wolf Creek", nebo "Last Cannibal World". ()

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

Neskutočné! Bravúrna hororová dráma, herecky výborne obsadená širokou škálou charakterov, ktorých ničotné životy brutálne ukončuje sympatický Marcos (“The Cannibal Man“) z pozície muža, zahladzujúceho za sebou stopy svojej trestnej činnosti. Spočiatku bezstarostný, ku svojej milej láskou povznesený Marcos pracujúci na jatkách s hovädzím mäsom ako spracovávateľ čerstvo porazených kusov zvierat, si až na náročné, slabo platené miesto nemôže sťažovať. Čistú lásku, plánovanie spoločnej budúcnosti a následne aj manželského spojenia, naruší spočiatku bezvýznamná noc plná vášne. Marcosova horkokrvnosť, myseľ plná zvieracej krvi a umierajúceho dobytka, prispieva ku nešťastnému riešeniu situácie medzi ním a taxikárom, vezúci milostný pár domov. Namiesto upokojenia situácie a jej riešenia síce tvrdou, ale spoločensky akceptovateľnou cestou, sa Marcos uchyľuje k vlastným metódam. Lavínovitá kopa problémov mu ale čoskoro prerastá cez hlavu. ### IMDb síce v súčasnosti (14.9.2009) neuvádza v profile filmu a v jeho žánrovej kolónke označenie “horror“, opak je však pravdou, ako naznačuje aj nový, brutálny DVD cover k filmu, v USA distribuovaný spoločnosťou “Blue Underground“ od roku 2007. Okrem neoddiskutovateľného dramatického a kriminálneho zamerania snímku to horor teda je – a brutálny. A to nie len z pozície kruto vykonaných a detailných vrážd hlavným hrdinom, ale príležitostne aj zobrazením mŕtvych zvierat, či na jatkách v priamom prenose zabíjaných kráv ako z nejakého dokumentu. Čo sa týka anglického distribučného názvu “The Cannibal Man“, je dosť zavádzajúci. Kanibalizmus sa tu nepraktizuje! Marcosovi ľudské mäso na tanieri proste nevonia. "La semana del asesino" sa vďaka svojmu kontroverznému spracovaniu, obdivovanému nemalou skupinou nadšených divákov, pýši po rokoch označením aj ako kultová klasika, či inteligentný, až umelecky precízne zvládnutý filmový kolotoč muža, ktorý chcel utiecť pred svojimi problémami. Príbeh Eloya de la Iglesia, zrežírovaný ním samým, si všimli aj cenzori, vo Veľkej Británii napríklad v júli roku 1983, kedy ho po zhruba roku a pol od tunajšieho vydania štúdiom “Intervision“ z novembra 1981 (Uncut), umiestnili na zoznam tzv. "Video nasties" a tým pádom zabanovali jeho šírenie na domácom trhu. Znovuvydania sa Briti dočkali až v roku 1993 zásluhou distribučného štúdia “Redemption“ – ide ale o Cut verziu, skrátenú len o 3 sekundy (Rated: 18). Iné, lepšie (t.j. full uncut) vydanie na britskom trhu nie je k dispozícii ešte ani dnes. ### S pozadím filmu, ktorý sa stlal súčasťou výberovej rodiny “Video Nasties“, je možné sa oboznámiť v dokumentoch Ban the Sadist Videos! (2005), Ban the Sadist Videos!: Part 2 (2006). ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama