poster

Pieces

 • USA

  One Thousand Cries Has the Night

 • Španělsko

  Mil gritos tiene la noche

 • Itálie

  Pieces

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Španělsko / Itálie / Portoriko, 1982, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 2-Xtreme
  ****

  No tento film sa ani nedá brat vážne, i keď sa tak tvári. Ale keď si tak spätne spomeniem na film a zamyslím sa nad samotnou myšlienkou filmu, je to celkom fajn... ale to ma pri filmu ani len nenapadlo. Chválim slušné gore a miestami až kuriózne vraždy. Všetky krvavé scény sa mi páčili(obzvlášť tá v sprche a na vodnej posteli). Nechýbalo mu skoro nič. Videli sme skvelé gore, dosť polonahých žien, vrah bol fajn a koniec filmu ma prekvapil a potešil. Samozrejme posledná scéna tam naozaj nemusela byt. Ak to budete brat ako oddychovku pobavíte sa a mierny poloúsmev sa vám z tváre skoro nestratí. Aj tie španielske bláboly mi prišli vtipné :) 80% v rámci žánru(4.1.2008)

 • darkrobyk
  ****

  Ach, ty ženy! V dětsví je skládal z papíru, v dospělosti rozebíral živé... Překvapivě dobrý slasher, který je více evropský ( španělský), než americký. Hudba (Librado Pastor) je mixem Carpentera, Morriconeho a italské hudby 80.let, je však příhodná a navozuje patřičné napětí. Psychopatický zabiják nesoucí si cejch z dětsví je klasicky zahalený v masce, klobouku, dlouhém plášti a s nezbytnými černými, zde gumovými, rukavicemi. Policie se marně snaží vraha najít, vražd přibývá a divák je záměrně naváděn na některé postavy, které by mohly vrahem být. Slušná dávka nahoty je doplněna šťavnatým gore (inspirace Itálií je u Španělů jasná), kdy dojde nejen na létající hlavu, ale i na vyvržené vnitřnosti. Pravda, občas je podivné, jak rychle se vrah přesouvá z místa na místo, ale díky napínavé atmosféře to lze odpustit. Byť je film plný drastických záběrů, ten nejdrsnější je hned zkraje, kdy synek zúčtuje s rozzlobenou mamkou. V poslední mrazivé scéně, když podkládá nohy budoucí ochromené oběti igelitem, pak vrah suše pronese: ,,Přece nechceme, aby byl všude nepořádek, že?"(15.1.2012)

 • POMO
  ***

  Pozoruhodná kombinácia amerického sasheru a európskeho gialla. Prejav hercov typicky absurdný, film zaváňa béčkovosťou, ale zároveň prekvapuje kreatívnym scenárom. Viacej postáv než sme v podobných subžánrovkách zvyknutí, pričom majú všetky v kriminalnom príbehu svoje miesto a robia ho zaujímavejším. Nemalým kladom filmu je tiež rýchly rozbeh - žiadny expozičný nájazd, seká sa tu zbesilo od prvej scény.(26.3.2015)

 • hladass
  ***

  No, musím přiznat, že jsem trochu zklamaný... K Mil gritos tiene la noche jsem se dostal až poté, co jsem viděl naprosto úžasné (velkou roli v tomto případě haraje nostalgie) Simónovy Slimáky a hodně dobrý Escalofrío... Což o to, že jsou polonahé dívčiny porcovány motorovou pilou a kamera se cudně neodvrací a nechá tak diváka si vychutnat pořádne gore, je v naprostém pořádku... Hudbě taky nelze nic vytknout, člověk dostává až pocit, jakoby se díval na nějaký Fulciho, nebo všeobecně italský kousek z 80-tých let... Co ale nasere, jsou naprosto šablonovité, až debilní (vůbec jsem nepochopil, co ve filmu dělá dvojník Bruce Leeho) postavy, celkově trashovité vyznění filmu a pak naprosto zbytečný konec... No, alespoň už vím, odkud bral McKee inspiraci pro natočení May...(7.6.2010)

 • giallo
  ****

  Povedený slasher jemně dokořeněný giallem. Já si nemůžu pomoci, ale měl jsem feeling jako, když sleduji vylepšenou Fulciho verzi Touch of death. A nebylo to jen tou motorovou pilou, ale celkovou atmosférou a lookem 80.let. Příběh se drží standartní rovnice slasheru, tedy maniak+plno mladých dívek = velký masakr. Navíc se do této rovnice přihodí proměná v podobě již zmiňovaného giallo žánru. Takže se až dokonce filmu tají identita vraha(všímavému diváku, je to jasné už od půlky). No a ve výsledku i přes né vždy fungující logiku(rozhovor 2 policistů, že na místě vraždy nenašli nic, co by spojovalo podežřelého s vraždou, ikdyž se tam našla jeho motorovka a otisky na ní), je to povedený kousek.(6.1.2010)

 • - Při natáčení gore scén se používaly prasečí vnitřnosti. (Chatterer)

 • - Vzhled vraha byl inspirovaný komixovou postavou "The Shadow". (Chatterer)

 • - Jedná se o oblíbený film Eliho Rotha. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace