Pieces

One Thousand Cries Has the Night

• Španělsko

Mil gritos tiene la noche

• Itálie

Pieces

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Španělsko / Itálie / Portoriko, 1982, 85 min

Povedený slasher jemně dokořeněný giallem. Já si nemůžu pomoci, ale měl jsem feeling jako, když sleduji vylepšenou Fulciho verzi Touch of death. A nebylo to jen tou motorovou pilou, ale celkovou atmosférou a lookem 80.let. Příběh se drží standartní rovnice slasheru, tedy maniak+plno mladých dívek = velký masakr. Navíc se do této rovnice přihodí proměná v podobě již zmiňovaného giallo žánru. Takže se až dokonce filmu tají identita vraha(všímavému diváku, je to jasné už od půlky). No a ve výsledku i přes né vždy fungující logiku(rozhovor 2 policistů, že na místě vraždy nenašli nic, co by spojovalo podežřelého s vraždou, ikdyž se tam našla jeho motorovka a otisky na ní), je to povedený kousek.(6.1.2010)

Na svou dobu velmi povedený slasher. Film má svižné tempo, tudíž se u filmu nenudíte. Také mordy jsou pěkně natočené a vizuálně zpracované, Dále chválím hudbu, která dodává filmu skvělou atmosféru. Jediné mínus je scénář, který je místy až moc nelogický, ale to filmu na kráse vůbec neubírá.Tady neřešíte co kdo říká, ale jak kdo umírá . 75%(29.9.2012)

Poměrně standardní slasher, nestandardně v Americko Španělské koprodukci přivádí na svět vraha se zálibou ve skládačkách. Když mu maminka jeho hambaté puzzle zakáže, musí si holt najít jiné. A proč neskládat dohromady části dívčích těl...Slušné gore v režii autora skvělých Slimáků je z velké části zabito trashovitostí, která je leckdy zábavná (drsný pohled Spencerova imitátora Paula Smithe), leckdy nehorázně trapná (nesmyslný výstup dvojníka Bruce Lee). Pieces mi zpříjemnili cestu vlakem (a několika spolucestujícím důchodcům zřejmě přivodili doživotní noční můry), ale znovu se na ně už nikdy nepodívám.(15.12.2007)

Tak tohle bylo naprosto perfektní!! Pro milovníky staré dobré "italsko-španělské gore školy" naprostý skvost. Film se tváří jako giallo, ale spíš se jedná o slasher a to ne ledajaký. Perfektní tísnivá hudba, nahé holky, tajemný vrah v černém s černými rukavicemi a motorová pila ... Celkově se jedná o starý trash, který vykrádá spoustu filmů, tedy alespoň v náznacích. Ale to mi vůbec nevadilo, protože to hlavní, co film vyzdvihuje v jeho kvalitě je GORE!! Excelentní špičkové gorescény, záběry a vraždy, hektolitry krve, opravdu jsem na to čuměl jak puk a vyloženě tleskal radostí. Film začne s hekťáky krve hned na začátku a ve vraždách nepovolí až do úplně samotného konce. Divák se jen těší na další a další vraždy, které jsou stále brutálnější a krvavější ... opravdová kvalitní oldschoolová jatka ve stylu Fulciho!! Samozřejmě jen pro nadšence do (notně) krvavého horrorového žánru ...(5.1.2009)

Pieces vypráví o malym klučinovi, kterej si rád sestavuje nahatý puzzle. Když mu na to přijde maminka, zarazí jí do hlavy sekyru. Děj se pak přesouvá o 40 let dál, kde se na jedné škole začínají hromadit mrtvoly. Z malého neposedného klučiny je totiž dospělý muž s obrovskou chutí zabíjet mladé dívky. A jak to umí nejlépe? Ano, se svou motorovkou... Toto giallo říznuté slasherem mě vůbec nenudilo, naopak jsem si užíval hry na schovávanou se skutečnou totožností vraha. Některý vraždy jsou opravdu brutální a povedený (třeba ta ve výtahu), někdy to sice zaskřípe umělostí jako v případě gumového nože, ale jinak parádní hororová zábava s excelentním závěrem.(13.2.2010)

• - Při natáčení gore scén se používaly prasečí vnitřnosti. (Chatterer)

• - Jedná se o oblíbený film Eliho Rotha. (Karlos80)

• - Vzhled vraha byl inspirovaný komixovou postavou "The Shadow". (Chatterer)