Před čtyřiceti lety zabil sekyrou svou matku, když ho přistihla, jak skládá obrázek s nahou ženou. Nyní se opět vrací kvůli psychopatickému zlu, které v něm dřímalo a teď se probouzí. Tentokrát již vybaven motorovou pilou a nožem, hodlá si z mladých dívek vytvořit svou dokonalou skládačku - z částí jejich těl. (Chupacabre)

Trailer

POMO

Pozoruhodná kombinácia amerického sasheru a európskeho gialla. Prejav hercov typicky absurdný, film zaváňa béčkovosťou, ale zároveň prekvapuje kreatívnym scenárom. Viacej postáv než sme v podobných subžánrovkách zvyknutí, pričom majú všetky v kriminalnom príbehu svoje miesto a robia ho zaujímavejším. Nemalým kladom filmu je tiež rýchly rozbeh - žiadny expozičný nájazd, seká sa tu zbesilo od prvej scény. ()

Slasher

You don't have to go to Texas for a chainsaw massacre! Drsný béčkový slasher s motorovkou. Malý kluk si skládá hambatý puzzle a jeho matka ho dost nepřiměřeně sprcá. Tak jí logicky pošle jednu sekerou do hlavy a nařeže ji na kousky ruční pilou. A vesele si skládá dál. O 40 let později někdo začne masakrovat školačky. Tím stylem, že je rozřezává na kusy a jednu část si vždycky odnese. Jo, koho by nebavilo skládat radši lidský puzzle./ Slušná podívaná. Tedy, bez slabších míst se to neobešlo, ale záběr na nějakou tu holku na kusy si mě vždycky jakž takž udobřil. Taky jsem docela koukal, když se jedna z obětí pomočila strachy. No prostě sympaticky nekompromisní záležitost, s dobře ulítlým koncem, který mě doslova na poslední přesvědčil dát tomu za 4. Co tam ale kurva dělal ten poblázněnej kung pao? (stopáž hodnocené verze: 01:25:14, screeny) ()

obitus

Poměrně standardní slasher, nestandardně v Americko Španělské koprodukci přivádí na svět vraha se zálibou ve skládačkách. Když mu maminka jeho hambaté puzzle zakáže, musí si holt najít jiné. A proč neskládat dohromady části dívčích těl...Slušné gore v režii autora skvělých Slimáků je z velké části zabito trashovitostí, která je leckdy zábavná (drsný pohled Spencerova imitátora Paula Smithe), leckdy nehorázně trapná (nesmyslný výstup dvojníka Bruce Lee). Pieces mi zpříjemnili cestu vlakem (a několika spolucestujícím důchodcům zřejmě přivodili doživotní noční můry), ale znovu se na ně už nikdy nepodívám. ()

JFL

Úchvatně nesoudržný brak, který divákům místo logiky servíruje snůšku absurdně vyhrocených klišé a technicky dokonalých gore efektů. Demencí zavánějící sekvence policejního vyšetřování střídají drásavě explicitní sekvence ataků maskovaného vraha. Jako sladká třešnička navrch film prokládají groteskní sekvence jako cameo kung fu Asiata či vedlejší role pitvořícího se "dvojníka Buda Spencera" Paula Smithe (Šimon a Matouš) včetně peckovací scénky. Famózní otrlý film ve všech možných významech toho označení. ()

Flipnic

Tak tohle bylo naprosto perfektní!! Pro milovníky staré dobré "italsko-španělské gore školy" naprostý skvost. Film se tváří jako giallo, ale spíš se jedná o slasher a to ne ledajaký. Perfektní tísnivá hudba, nahé holky, tajemný vrah v černém s černými rukavicemi a motorová pila ... Celkově se jedná o starý trash, který vykrádá spoustu filmů, tedy alespoň v náznacích. Ale to mi vůbec nevadilo, protože to hlavní, co film vyzdvihuje v jeho kvalitě je GORE!! Excelentní špičkové gorescény, záběry a vraždy, hektolitry krve, opravdu jsem na to čuměl jak puk a vyloženě tleskal radostí. Film začne s hekťáky krve hned na začátku a ve vraždách nepovolí až do úplně samotného konce. Divák se jen těší na další a další vraždy, které jsou stále brutálnější a krvavější ... opravdová kvalitní oldschoolová jatka ve stylu Fulciho!! Samozřejmě jen pro nadšence do (notně) krvavého horrorového žánru ... ()

• Vzhled vraha byl inspirovaný komixovou postavou "The Shadow". (Chatterer)