Střela

Bullet

Akční / Krimi / Drama

USA, 1996, 110 min

Mickey Rourke hraje svůj tradiční typ role opět skvěle, Adrien Brody se slušným zápalem, v zajímavé roličce se mihne i Donnie Wahlberg a Tupac Shakur zanechává nesmazatelnou stopu i na malém prostoru, jenže… Kromě výtečných herců a prostředí film nic nenabízí a těch několik zajímavých témat (napříč spoustě tematicky spřízněných dialogů) jen zvolna načrtává. 5/10(8.3.2009)

Tento film dle mého názoru není ani akční, ani krimi, ale skutečně velmi realisticky natočené a herecky skvěle obsazené malé drama. Pozvolné temto vyprávění ( chápu, že se to někomu může zdát nudné ) vytváří mrazivě beznadějnou depresivní atmosféru, kterou jsem pocítil u filmů jen párkrát ( namátkou třeba MAGNOLIE popř. LEAVING LAS VEGAS ). Herecké výkony jsou dle mého názoru silně nadstandartní, ať už se jedná o Brodyho, Levina, nebo výborného Shakura. No a Rourke je prostě vynikající, své postavě dal obrovský punc uvěřitelnosti a všem rádoby drsňákům jasně dokázal, že je s přehledem strčí do kapsy. Klobouk dolů.(17.11.2007)

Film v ktorom pre nejakých dobrákov nieje veľa miesta. Takmer všetky postavy vo filme sú kriminálnci, feťáci, dílery a ak už sa nájde dobrák, tak to v hlave nemá v poriadku ako brat Butcha Steina. Jedinou výnimkou sú rodičia trojice podarených bratov. Za najlepšiu scénu považujem spoločnú večeru, kde otec dokonale naloží svojim podareným synom. M. Rourke odvádza svoju klasickú, umiernenú polohu, ktorá mu vždy sedela a taktiež zaujme vtedy ešte neznámy A. Brody v úlohe druhého brata alias talentovaného " Picassa". Celý dej sa točí okolo nevysporiadaných účtov z minulostí, krádeží a zaobstarávania si koksu. Život Butcha Steina stojí za hovno. On to vie a všetko speje k nevyhnutnému koncu. 70%.(23.6.2011)

Kdo chce nahlédnout pod pokličku mýtu jménem Mickey Rourke, měl by se povinně podívat na BULLET. Reflexe sebedestrukce, drog, vězení, podsvětí, gangů... Prostě všeho, čím si prošel i Roura. Samozřejmě nechybí ani boxerská rvačka. Ted Levine tady předvádí hned po Buffalo Billovi svůj nejujetější herecký výkon, John Enos zas ultimátního metrouše se zebříma slipama, Adrien Brody tradičně empatický a věrohodný, k tomu 2Pac a trýznivá atmosféra Brooklynu. Jedno z nejsilnějších převtělení (jestli se to tak dá nazvat, protože tady mi přišlo, jako kdybych koukal na skutečný záběry z jeho života) Mickeyho Rourka a bezvýchodný konec, jehož syrovost vám zůstane ještě dlouho v paměti. Mickey se podílel na scénáři pod přezdívkou 'Sir' Eddie Cook a taky pomáhal vybírat hudbu.(18.4.2009)

Střela = drsňák, který si prošel krimem, lítá v drogách, ale tam někde v hloubi jeho duše se ukrývá něco jako svědomí, které nechce, aby jeho mladší brácha dopadnul úplně stejně. Mickey Rourke v roli, která mu opět sedla jako vyšitá. Překvapivý konec, tipovala jsem někoho úplně jiného na tom laně s Tony Curtisem v kapse. :-)(15.11.2014)

• - Sir Eddie Cook je pseudonym Mickeye Rourka. (Terva)

• - Film byl uveden do distribuce měsíc po smrti Tupaca Shakura, který byl zastřelen v Las Vegas. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku. (Terva)