Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Butch Stein (Mickey Rourke) je právě propuštěn z vězení, kde si odpykával osmiletý trest za výtržnosti a drogy. Nápravný systém však nepřinesl v jeho případě žádné pozitivní výsledky, neboť ihned po návratu domů Butch surově napadne dealera svého bývalého konkurenta Tanka (Tupac Shakur) a okrade jeho dva zákazníky. Mezi oběma rivaly začíná soukromá válka, která spěje k nevyhnutelnému konci. (kosta73)

(více)

Recenze (41)

Shaqualyck 

všechny recenze uživatele

Tváří se nezávisle a sází na tvrdost. Už zase? Drsných a často rádoby autentických filmů „z ulice“ je dvanáct do tuctu, jenže tenhle má Mickeyho Rourka v hlavní roli - a to je argument z kategorie neprůstřelných. Ten chlap se pro role sympatických grázlů snad narodil a vůbec bych se nedivil, kdyby mu tenhle part byl psán přímo na tělo. Bullet není žádný svatoušek, potlouká se od levárny k levárně, drogy a brutální násilí jsou u něj na denním pořádku. Teď má za sebou pobyt v nápravném zařízení a vrací se domů. A zjišťuje, že navzdory nízkému věku mu život už dávno proklouzl mezi prsty. Kašle na všechno a na všechny snad jen s výjimkou mladšího bratra (jedna z nejlepších rolí Adriena Brodyho). Nehází vinu na společnost nebo příkladně dysfunkční rodinu. Ví, že za všechno si může jen on sám a je mu to šumák. Tuhle válku projel a teď je potřeba alespoň důstojně zatáhnout oponu… Věřte nebo ne, ale na konci vám toho parchanta možná bude i líto. Nezbývá než vyhrabat zašlé CD Barryho Whitea a zatleskat Mickeymu Rourkovi (ano, i svalovci umějí hrát). ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Film v ktorom pre nejakých dobrákov nieje veľa miesta. Takmer všetky postavy vo filme sú kriminálnci, feťáci, dílery a ak už sa nájde dobrák, tak to v hlave nemá v poriadku ako brat Butcha Steina. Jedinou výnimkou sú rodičia trojice podarených bratov. Za najlepšiu scénu považujem spoločnú večeru, kde otec dokonale naloží svojim podareným synom. M. Rourke odvádza svoju klasickú, umiernenú polohu, ktorá mu vždy sedela a taktiež zaujme vtedy ešte neznámy A. Brody v úlohe druhého brata alias talentovaného " Picassa". Celý dej sa točí okolo nevysporiadaných účtov z minulostí, krádeží a zaobstarávania si koksu. Život Butcha Steina stojí za hovno. On to vie a všetko speje k nevyhnutnému koncu. 70%. ()

Reklama

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Mickey Rourke hraje svůj tradiční typ role opět skvěle, Adrien Brody se slušným zápalem, v zajímavé roličce se mihne i Donnie Wahlberg a Tupac Shakur zanechává nesmazatelnou stopu i na malém prostoru, jenže… Kromě výtečných herců a prostředí film nic nenabízí a těch několik zajímavých témat (napříč spoustě tematicky spřízněných dialogů) jen zvolna načrtává. 5/10 ()

castor 

všechny recenze uživatele

Nepolepšený kriminálník se vrací na svobodu. A brzy se ocitá ve starých kolejích. Drogy, krádeže, rvačky. A pořádné nasrání jednoho drogového krále. Tenhle kus s sebou táhne přízvisko depresivní. Všichni jeho hrdinové jsou buď neustále naštvaní, nebo zfetovaní. Všichni jsou v nějakých problémech nebo žijí v bludných představách (druhý bratr hlavního hrdiny je toho nejtypičtějším příkladem) a nehodlají na tom pranic měnit. Je to vulgární, je to násilné, je to syrové a vypovídá to o lidech, kteří klesli na samé dno společnosti. Tvůrci se nesnaží šokovat, nicméně na světlé zítřky se tady nehraje. ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

jednoduchý príbeh: dej tu ustupuje pred atmosférou, pred snahou o vykreslenie vnútorného sveta, pocitov a emočnej mapy jednej skrachovanej existencie; film postavený skôr na hereckých výkonoch a zaujímavej vizuálnej stránke; zaujímavé, že (spoiler) tupac dostával také filmové role, kde ho na konci filmu vždy zabili... ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • Pro nízké hodnoceí byla vystřežena scéna, kdy Butch (Mickey Rourke) vrazí nůž do oka drogového dealera. Scéna byla uvedena jako bonusový materiál na DVD. (Terva)
  • Sir Eddie Cook je pseudonym Mickeye Rourka. (Terva)
  • Mickey Rourke, který spolupracoval na scénáři, dohlížel i na hudební stránku filmu. (D3VIL)

Reklama

Reklama