Maléna

Itálie / USA, 2000, 88 min (Director's Cut: 109 min)

Byla příliš krásná. A on byl příliš malý na to, aby ji mohl ochránit. Psal se rok 1940 a sicilské městečko Castelcuto nadšeně vítalo vstup Itálie do války. Dvanáctiletému Renatovi se však ten den zapsal do paměti ze zcela jiného důvodu. Ten den totiž poznal ji. Malenu. Mladou vdovu, po níž muži šíleli a na níž jejich manželky nenechaly nit suchou. Krasavici, která byla pro místní výrostky nevysychajícím zdrojem erotických představ a předmětem drsných sexuálních žertů. Pro Renata se měla stát bohyní, kterou toužil hýčkat a ochraňovat, první a nejsilnější láskou, jež jej poznamenala na celý další život… (Česká televize)

allegria

Za mě perfektní film po všech stránkách. Především pravdivý. Taky podmanivá hudba, jak jinak (Morricone). A jestli se děj zdá někomu přehnaný, nebo dokonce patřící do vzdálené minulosti, tak bych ho rychle vyvedla z omylu. Pomluvy, závist, zloba, chuť zlynčovat každou, která se jen trošičku liší, případně si dokonce dovolí být přitažlivá, to všechno existuje dál, stačí zkusit bydlet na malé vesnici nebo městečku. I v dnešní době a nemusíme pro to jezdit do Itálie. Kdo nevěří, ať tam běží. Vím o čem mluvím. Je to ubohost zamindrákovaných "spořádaných a ctnostných" dam, která je nutí nenávidět a strojit úklady někomu jen proto, že budí nechtěný zájem u jejich neuspokojených chtíčem slintajících manželů. ()

ariari

dokonalá nostalgia. Moriconne bol pánboh prezlečený za Taliana . po jeho zhudobnení sa ten film stal ľahkým krémovým venčekom k talianskemu pressu. ()

Zlty_Dodo

Námet dobrý, spracovanie bieda. Zápletka, ktorú človek čaká príde, ale nijako výrazná a nijako neposadí do kresla a nenechá vás v šoku. Monča to vytiahla aspoň na dve **. ()

blackperseus

Prvá polovica filmu by mohla smelo konkurovať hocktorému dielu Prcičiek... ;-) Od polovice sa to krásne a prijateľne zvrhne v slzavý, citlivý príbeh. Čakal som nejakú vyhrotenejšiu pointu, ale čudujsasvete, nebol som nijak sklamaný keď neprišla. Musím síce povedať, ze Monica ma z nejakých nevysvetliteľných dôvodov nikdy zvlášť "nebrala", napriek tomu dávam s odretými ušami štyri hviezdy... ()

Medea86

Jejím největším zločinem je její krása a proto po ní muži touží a ženy jí nenávidí. Docela ve mně zatrnulo, když jí ty semetryky lynčovaly. Atmosféra celého filmu mě naprosto dostala. ()

FAxPR

pravdu? když jsem to viděl poprvé, tak jsem se celý film cítil jako ten kluk :) a m. bellucci je prostě už navždy krásná Malena. jinak docela film pro ženy v domácnosti. ()

Pickardino

..Tornatore vi jak na me. A kdyz k tomu pouzije Monicu nemuzu nepodlehnout. Valka zase jinak. A netvrdim, ze tam nebylo dusno, ale osou tohoto filmu je pro me osudovost. Omyly se neodpousti, a druhe sance nejsou.. ()

skepticka

Tento film som videla opakovane, tak sai 4 krát:-)Monica Bellucci je jedna z najkrajších herečiek (podľa mňa)a má v sebe niečo nepopísatelného.Zvláštne charizma-a to nie som 4 percentná :-) Tak si neviem predstaviť ,čo asi dokáže urobiť s mužským divákom. Nie som slepá a vidím,že v tomto filme nič moc nepredviedla-jej postava nedostala veľa priestoru(snáď len na tom námestí,kde ju lynčujú) Ja však milujem príbehy, ako tento.Má svoju atmosféru a je to zkrátka film pre ženy:-)Mohla by som písať o tom ako" nastavuje zrcadlo":-) spoločnosti,alebo o nenávisti a žiarlivosti,ale ja nechcem.Chcem vidieť dojemný príbeh lásky a neľahké voľby jednej ženy,ktorá sa snažila len prežiť ,tak ako najlepšie dokázala. ()

skok01

Velmi zajímavý a dobře zpracovaný film a zároveň velice drsný, reálný až surový. Film o těch nejvíce negativních lidských vlastnostech - o závisti, pomluvách, ponižování...Film o lidském hyenismu a o lidské důstojnosti (ne že by hlavní ženská postava byla bez chyby…). Nejvíce mě dostává, až mě z toho mrazí - jak lidé i na pozadí světové války (v čase neklidu, ohrožení na životě, hladovění...) nezapomínají na své "běžné zabomyší války" a jak naopak s o to větším důrazem a silou dokáží být k sobě hnusní a dokáží kopat kolem sebe a ubližovat lidem ve svém okolí. ()

flouny8

Většina lidí tady hodnotí prsa Monči B. a díky tomu se dostávají na dobré hodnocení. Já si je radši najdu na netu a nemusim se koukat na takovouhle nudnou chujovinu. ()

gizi

Pěkný příběh (pro snad každého kluka opravdu skutečný, reálný), dobře zasazený do prostředí, krásná Maléna. Jen ten hlavní hrdina mi moc nesedl. 75%. ()